Відмінності між версіями «Мови Розмітки»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
 
(Не показані 6 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Языки Разметки]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Брацкой Правки]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацки Техобзор]]'''.
+
[[Мови Розмітки]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Брацкой Правки|Суть Брацької Правки]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацки Техобзор|Брацький Техогляд]]'''.
  
  
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed"> File:HTML.png
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Языки Разметки</strong></p><p>Чтобы стать веб-страницей, любое содержимое должно быть размечено в соответствии со стандартами Всемирной Паутины. HTML -- это язык разметки гипертекста, который доминирует в разметке тех веб-страниц, которые присутствуют в паутине.</p><p>HTML читается как "эйч-ти-эм-эл", в русском Интернете часто сленгуется как "хтмл". Английская аббревиатура происходит от HyperText Markup Language. Дословным переводом было бы "ГиперТекстовый Разметочный Язык", но русская аббревиатура распространения не получила.</p><p>Существует много версий HTML. Более того, HTML -- доминирующий, но не единственный язык разметки. Брацка Правка использует другой язык разметки своих пользовательских текстов, но её встроенный редактор разметки также может принимать разметку многих версий HTML.</p><p>В отличие от языков программирования, языки разметки не вставляют новый текст в документ, а размечают тот текст, который уже существует. Они действуют по одинаковой схеме. Та часть текста, которая размечается, берётся в теги разметки.</p><p>В русский язык слово "тег" пришло от английского tag, которое означает ярлык, этикетка и бирка. Тег описывает какого типа разметка начинается или заканчивается.</p><p>Конкретные теги зависят от языка. Скажем, сделать любое слово полужирным шрифтом в Брацкой Правке можно двумя способами.<ol><li>Применяя HTML, перед этим словом должен стоять открывающий разметку тег <code>&lt;strong></code>, а после него -- закрывающий разметку тег <code>&lt;/strong></code>, например, <code>&lt;strong>слово&lt;/strong></code>.</li><li>Задействуя родной язык Правки, это же слово должно быть взято в окружение тройных одинарных кавычек, например, <code>&apos;&apos;'слово'&apos;&apos;</code>.</li></ol></p><p>Какой язык бы не использовался, на вики-странице, размеченное таким образом слово будет продемонстрировано как написаное полужирным шрифтом <strong>слово</strong>.</p><p>Необходимо отметить, что Брацка Правка применяет собственный язык разметки только для разметки редактируемых текстов. Для отображения вики-страниц Брацкой Правки во Всемирной Паутине, задействуется последняя версия HTML. На начало 2021 года, последней версией является HTML5.</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, языки гипертекстовой разметки:</p>
+
:<p><strong>Мови Розмітки</strong></p><p>Щоб стати веб-сторінкою, будь-який вміст має бути розмічений відповідно до стандартів Всесвітньої павутини. HTML -- це мова розмітки гіпертексту, яка домінує в розмітці тих веб-сторінок, які присутні в павутині.</p><p>HTML читається як "ейч-ті-ем-ел", у російському Інтернеті часто сленгується як "хтмл". Англійська абревіатура походить від HyperText Markup Language. Дослівним перекладом було б "ГіперТекстова Розмітна Мова", але російська абревіатура поширення не отримала.</p><p>Існує багато версій HTML. Більше того, HTML -- домінуюча, але не єдина мова розмітки. Брацька Правка використовує іншу мову розмітки своїх текстів користувача, але її вбудований редактор розмітки також може приймати розмітку багатьох версій HTML.</p><p>На відміну від мов програмування, мови розмітки не вставляють новий текст у документ, а розмічають той текст, що вже існує. Вони діють за однаковою схемою. Та частина тексту, яка розмічається, береться до тегів розмітки.</p><p>У російську мову слово "тег" прийшло від англійського tag, яке означає ярлик, етикетка та бирка. Тег описує якого типу розмітка починається або закінчується.</p><p>Конкретні теги залежать від мови. Скажімо, зробити будь-яке слово напівжирним шрифтом у Брацькій Правці можна двома способами.<ol><li>Застосовуючи HTML, перед цим словом повинен стояти відкриваючий розмітку тег <code>&lt;/strong></code>.а після нього -- тег <code>&lt;/strong></code>, що закриває розмітку,наприклад, <code>&lt;strong>слово&lt;/strong></code>.</li><li>Задіюючи рідну мову Правки, це ж слово має бути взяте в оточення потрійних одинарних лапок,наприклад, <code>&apos;&apos;'слово'&apos;&apos;</code>.</li></ol></p><p> Яка мова б не використовувалася, на Вікі-сторінці, розмічене таким чином слово буде продемонстровано як написане напівжирним шрифтом <strong>слово</strong>.</p><p>Необхідно відзначити, що Брацька Правка застосовує власну мову розмітки тільки для розмітки текстів, що редагуються. Для відображення вікі-сторінок Брацької Правки у Всесвітньому Павутинні, задіяна остання версія HTML. На початок 2021 року, останньою версією є HTML5.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, мови гіпертекстової розмітки:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:позволяют вставлять ссылки в читаемые документы. / являются языками программирования компьютеров. / делают стандартом передачу информации по всей сети Интернет. / обеспечивают безопасность метаданных.
+
:дозволяють вставляти посилання в документи, що читаються. / є мовами програмування комп'ютерів. / роблять стандартом передачу інформації по всій мережі Інтернет. / Забезпечують безпеку метаданих.
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Совместные Документы]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Совместные Документы]]'''
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
===Вопросы экзамена===
 
===Вопросы экзамена===
 +
:Как будет отображаться текст размещенный между тегов <b>…</b>? -- (a) Курсивом. (b) Полужирным. (c) Подчеркнутым. (d)  С измененным цветом текста на синий (blue).
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 16:35, 25 листопада 2022

Мови Розмітки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Брацької Правки. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацький Техогляд.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Что Есть Правка.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Мови Розмітки

Щоб стати веб-сторінкою, будь-який вміст має бути розмічений відповідно до стандартів Всесвітньої павутини. HTML -- це мова розмітки гіпертексту, яка домінує в розмітці тих веб-сторінок, які присутні в павутині.

HTML читається як "ейч-ті-ем-ел", у російському Інтернеті часто сленгується як "хтмл". Англійська абревіатура походить від HyperText Markup Language. Дослівним перекладом було б "ГіперТекстова Розмітна Мова", але російська абревіатура поширення не отримала.

Існує багато версій HTML. Більше того, HTML -- домінуюча, але не єдина мова розмітки. Брацька Правка використовує іншу мову розмітки своїх текстів користувача, але її вбудований редактор розмітки також може приймати розмітку багатьох версій HTML.

На відміну від мов програмування, мови розмітки не вставляють новий текст у документ, а розмічають той текст, що вже існує. Вони діють за однаковою схемою. Та частина тексту, яка розмічається, береться до тегів розмітки.

У російську мову слово "тег" прийшло від англійського tag, яке означає ярлик, етикетка та бирка. Тег описує якого типу розмітка починається або закінчується.

Конкретні теги залежать від мови. Скажімо, зробити будь-яке слово напівжирним шрифтом у Брацькій Правці можна двома способами.

  1. Застосовуючи HTML, перед цим словом повинен стояти відкриваючий розмітку тег </strong>.а після нього -- тег </strong>, що закриває розмітку,наприклад, <strong>слово</strong>.
  2. Задіюючи рідну мову Правки, це ж слово має бути взяте в оточення потрійних одинарних лапок,наприклад, '''слово'''.

Яка мова б не використовувалася, на Вікі-сторінці, розмічене таким чином слово буде продемонстровано як написане напівжирним шрифтом слово.

Необхідно відзначити, що Брацька Правка застосовує власну мову розмітки тільки для розмітки текстів, що редагуються. Для відображення вікі-сторінок Брацької Правки у Всесвітньому Павутинні, задіяна остання версія HTML. На початок 2021 року, останньою версією є HTML5.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, мови гіпертекстової розмітки:

Варіанти

дозволяють вставляти посилання в документи, що читаються. / є мовами програмування комп'ютерів. / роблять стандартом передачу інформації по всій мережі Інтернет. / Забезпечують безпеку метаданих.
Следующее лектио -- Совместные Документы

Термины

HTML, WWW, MediaWiki, Брацка Правка

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Как будет отображаться текст размещенный между тегов ? -- (a) Курсивом. (b) Полужирным. (c) Подчеркнутым. (d) С измененным цветом текста на синий (blue).