Відмінності між версіями «Мови Розмітки»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Новая страница: «Языки Разметки (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока Суть Брацкой Пра…»)
 
 
(Не показані 29 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Языки Разметки]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Брацкой Правки]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Техобзорны Курс]]'''.
+
[[Мови Розмітки]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Брацкой Правки|Суть Брацької Правки]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацки Техобзор|Брацький Техогляд]]'''.
  
  
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed"> File:HTML.png
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Что Есть Правка</strong></p><p>Брацка Правка -- это брацкая прилада, которая представляет собою систему для совместной работы с документами. Системы совместной работы над документами созданы для помощи нескольким людям вместе работать над последней версией документа. Зачем эта помощь нужна?</p><p>Давайте представим, что мы вместе работаем над текстом этой микролекции. Вы видите мой вариант во Всемирной Паутине, копируете его себе на компьютер, правите и отсылаете отредактированный файл мне. Мне надо сравнить Ваш файл с опубликованным, найти то, что Вы поправили, и затем поправить уже на сайте.</p><p>Звучит сложно? Однако это ещё цветочки. Основные сложности начинаются, когда таких файлов станет много и будет трудно разобраться какой файл был поправлен кем и поправлен последним.</p><p>В системе для совместной работы с документами мы будем работать вместе, но над одним документом. Этот документ будет размещён во Всемирной Паутине и к нему как Вы, так и я будем иметь доступ.</p><p>Пользователи Брацка Облака с федеративной ролью CertUser могут править документы Брацкой Правки. Если надо править всю страницу полностью, CertUser может кликнуть на закладку "Править" вверху страницы. Если правка делается в отдельной секции страницы, каждая секция также имеет свои местные закладки.</p><p>Вики -- это гавайское слово, означающее "быстро". В плане систем для совместной работы с документами, это слово относится к быстрому редактированию содержания. Вики-страница -- веб-страница, которая создана вики-движком. Брацка Учебка, Брацка Крынка и Брацка Сетка также включают собственные вики-движки. Они предоставляют своим пользователям услуги совместной работы над документами, которые удовлетворяют потребности пользователей этих прилад.</p><p>Брацка Правка может напоминать Википедию. Их содержание разное, но оба работают на одном и том же программном обеспечении, которое называется MediaWiki.</p><p>Чтобы стать веб-страницей, любое содержание должно быть размечено в соответствии со стандартами Всемирной Паутины. HTML -- это язык разметки гипертекста, который в основном используется для разметки веб-страниц.</p><p>HTML читается как "эйч-ти-эм-эл", в русском Интернете часто сленгуется как "хтмл". Английская аббревиатура происходит от HyperText Markup Language.</p><p>Существует много версий HTML. Более того, HTML -- доминирующий, но не единственный язык разметки.</p><p>Брацка Правка использует другой язык разметки, но его встроенный редактор разметки также может принимать разметку многих версий HTML.</p>
+
:<p><strong>Мови Розмітки</strong></p><p>Щоб стати веб-сторінкою, будь-який вміст має бути розмічений відповідно до стандартів Всесвітньої павутини. HTML -- це мова розмітки гіпертексту, яка домінує в розмітці тих веб-сторінок, які присутні в павутині.</p><p>HTML читається як "ейч-ті-ем-ел", у російському Інтернеті часто сленгується як "хтмл". Англійська абревіатура походить від HyperText Markup Language. Дослівним перекладом було б "ГіперТекстова Розмітна Мова", але російська абревіатура поширення не отримала.</p><p>Існує багато версій HTML. Більше того, HTML -- домінуюча, але не єдина мова розмітки. Брацька Правка використовує іншу мову розмітки своїх текстів користувача, але її вбудований редактор розмітки також може приймати розмітку багатьох версій HTML.</p><p>На відміну від мов програмування, мови розмітки не вставляють новий текст у документ, а розмічають той текст, що вже існує. Вони діють за однаковою схемою. Та частина тексту, яка розмічається, береться до тегів розмітки.</p><p>У російську мову слово "тег" прийшло від англійського tag, яке означає ярлик, етикетка та бирка. Тег описує якого типу розмітка починається або закінчується.</p><p>Конкретні теги залежать від мови. Скажімо, зробити будь-яке слово напівжирним шрифтом у Брацькій Правці можна двома способами.<ol><li>Застосовуючи HTML, перед цим словом повинен стояти відкриваючий розмітку тег <code>&lt;/strong></code>.а після нього -- тег <code>&lt;/strong></code>, що закриває розмітку,наприклад, <code>&lt;strong>слово&lt;/strong></code>.</li><li>Задіюючи рідну мову Правки, це ж слово має бути взяте в оточення потрійних одинарних лапок,наприклад, <code>&apos;&apos;'слово'&apos;&apos;</code>.</li></ol></p><p> Яка мова б не використовувалася, на Вікі-сторінці, розмічене таким чином слово буде продемонстровано як написане напівжирним шрифтом <strong>слово</strong>.</p><p>Необхідно відзначити, що Брацька Правка застосовує власну мову розмітки тільки для розмітки текстів, що редагуються. Для відображення вікі-сторінок Брацької Правки у Всесвітньому Павутинні, задіяна остання версія HTML. На початок 2021 року, останньою версією є HTML5.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, мови гіпертекстової розмітки:</p>
 +
 
 +
===Варіанти===
 +
:дозволяють вставляти посилання в документи, що читаються. / є мовами програмування комп'ютерів. / роблять стандартом передачу інформації по всій мережі Інтернет. / Забезпечують безпеку метаданих.
 +
 
 +
:Следующее лектио -- '''[[Совместные Документы]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
 
:[[HTML]], [[WWW]], [[MediaWiki]], [[Брацка Правка]]
 
:[[HTML]], [[WWW]], [[MediaWiki]], [[Брацка Правка]]
  
===Вопрос(ы)===
+
==Экзамен==
:Хотели бы вы поработать над CNM Wiki? --Да / Нет / Пойдем пока
+
 
'''[[Совместное Документирование]]''' -- следующее лектио.
+
===Определения===
 +
:
 +
 
 +
===Вопросы экзамена===
 +
:Как будет отображаться текст размещенный между тегов <b>…</b>? -- (a) Курсивом. (b) Полужирным. (c) Подчеркнутым. (d)  С измененным цветом текста на синий (blue).
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 16:35, 25 листопада 2022

Мови Розмітки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Брацької Правки. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацький Техогляд.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Что Есть Правка.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Мови Розмітки

Щоб стати веб-сторінкою, будь-який вміст має бути розмічений відповідно до стандартів Всесвітньої павутини. HTML -- це мова розмітки гіпертексту, яка домінує в розмітці тих веб-сторінок, які присутні в павутині.

HTML читається як "ейч-ті-ем-ел", у російському Інтернеті часто сленгується як "хтмл". Англійська абревіатура походить від HyperText Markup Language. Дослівним перекладом було б "ГіперТекстова Розмітна Мова", але російська абревіатура поширення не отримала.

Існує багато версій HTML. Більше того, HTML -- домінуюча, але не єдина мова розмітки. Брацька Правка використовує іншу мову розмітки своїх текстів користувача, але її вбудований редактор розмітки також може приймати розмітку багатьох версій HTML.

На відміну від мов програмування, мови розмітки не вставляють новий текст у документ, а розмічають той текст, що вже існує. Вони діють за однаковою схемою. Та частина тексту, яка розмічається, береться до тегів розмітки.

У російську мову слово "тег" прийшло від англійського tag, яке означає ярлик, етикетка та бирка. Тег описує якого типу розмітка починається або закінчується.

Конкретні теги залежать від мови. Скажімо, зробити будь-яке слово напівжирним шрифтом у Брацькій Правці можна двома способами.

  1. Застосовуючи HTML, перед цим словом повинен стояти відкриваючий розмітку тег </strong>.а після нього -- тег </strong>, що закриває розмітку,наприклад, <strong>слово</strong>.
  2. Задіюючи рідну мову Правки, це ж слово має бути взяте в оточення потрійних одинарних лапок,наприклад, '''слово'''.

Яка мова б не використовувалася, на Вікі-сторінці, розмічене таким чином слово буде продемонстровано як написане напівжирним шрифтом слово.

Необхідно відзначити, що Брацька Правка застосовує власну мову розмітки тільки для розмітки текстів, що редагуються. Для відображення вікі-сторінок Брацької Правки у Всесвітньому Павутинні, задіяна остання версія HTML. На початок 2021 року, останньою версією є HTML5.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, мови гіпертекстової розмітки:

Варіанти

дозволяють вставляти посилання в документи, що читаються. / є мовами програмування комп'ютерів. / роблять стандартом передачу інформації по всій мережі Інтернет. / Забезпечують безпеку метаданих.
Следующее лектио -- Совместные Документы

Термины

HTML, WWW, MediaWiki, Брацка Правка

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Как будет отображаться текст размещенный между тегов ? -- (a) Курсивом. (b) Полужирным. (c) Подчеркнутым. (d) С измененным цветом текста на синий (blue).