Відмінності між версіями «Заздалегідь або по Ходу»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
(Варіанти)
 
(Не показано 24 проміжні версії 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[План или Планирование]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Ручных Тестов]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Заздалегідь або по Ходу]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Создании Тестов|Суть Ручного Тестування]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>План или Планирование</strong></p><p>Какой тест лучше? Тот, который спланирован заранее или тот, который планируется по ходу? Когда лучше дать тестировщику пошаговую инструкцию и когда лучше не ограничивать тестировщика её рамками?</p><p>Ответы на эти вопросы зависят от многих факторов. Плюсы и минусы каждого подхода весьма похожи на плюсы и минусы
+
:<p><strong>Заздалегідь або на Ходу</strong></p><p>Що краще - заздалегідь спланований тест або той, який планується на ходу? Коли краще дати тестувальнику покрокову інструкцію? Коли краще не обмежувати тестувальника рамками інструкції? Відповіді на ці питання залежать від багатьох факторів.</p><p>Передусім, підготовка плану складного тесту - це дорогий проєкт. У заплутаних ситуаціях тестування, коли процес складається з багатьох тестів і мало що відомо про те, як вони пройдуть, і, головне, не зрозуміло, що має вийти в результаті тесту, заздалегідь підготувати план просто нереально.</p><p> Якщо ж зрозуміло, яким має бути очікуваний результат, як мінімум заключну частину тесту спланувати можна. Основне правило можна сформулювати так: ситуативне тестування застосовується у тих випадках, коли виконання наступного тесту є неочевидним, або коли Ви хочете вийти за рамки очевидного. </p><p>Кваліфікація тестувальника – це інший фактор. Якщо тестувальник некваліфікований, боїться ставити запитання і не знає, що робити без інструкції, то краще дати план для виконання. Якщо ж тестувальник кваліфікований, не боїться ставити запитання і може зорієнтуватися щодо ситуації, то він або вона може без докладної інструкції обійтися.</p><p>Перспектива подальшої розробки - це ще один фактор для розгляду, коли йдеться і про функціональне тестування. Вкладення грошей і часу в написання детальної специфікації або покрокової інструкції має сенс, коли інструкція буде знову і знову проганятися, як зворотний тест.</p><p>Нарешті, заздалегідь підготовлені специфікації або сценарії тестів необхідні, якщо декілька сторін зацікавлені в тесті та їхні інтереси суперечать один одному. Класичним прикладом буде приймання замовником готового виробу у підрядника. Припустимо, що підрядник вважає за краще далі не витрачатися на подальшу розробку і віддати те, що вже зроблено. Припустимо, замовник зацікавлений отримати максимум на заплачені гроші та потребує додаткової роботи підрядника. У цьому випадку написана для приймального тесту докладна інструкція дозволить конфлікт. Якщо виріб проходить тест, підрядник свою частину зробив і замовник не може вимагати чогось більшого.</p><p><i>А тепер виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, сплановане у деталях перед початком перевірки тестування найкраще підійде до перевірки:</p>
  
 +
===Варіанти===
 +
: відновлення резервних копій Брацьких Ферм. / ефектності курсу "Брацький Техогляд" у підготовці майбутніх підмайстрів Брацької Школи. / ефективності курсу "Брацький Техогляд" у підготовці майбутніх підмайстрів Брацької Школи. / ефективності та ефектності архітектури Брацьких Ферм.
 +
:Следующее лектио -- '''[[Списки и Сценарии]]'''
  
 +
===Термины===
 +
:[[Требования]], [[Тестовый пример]], [[Юзабилити-тестирование]], [[Регрессионное тестирование]], [[Прогрессивное тестирование]]
  
в сложных ситуациях тестирования, когда мало что известно о продукте, или как часть подготовки набора сценариев тестов. Основное правило заключается в следующем: исследовательское тестирование используется в тех случаях, когда выполнение следующего теста неочевидно, или когда вы хотите выйти за рамки очевидного.
+
==Экзамен==
 
 
Ключ к обоим подходам состоял в том, чтобы избегать пошаговых инструкций по тестированию с ожидаемыми результатами и вместо этого заменить их описанием, которое давало свободу тестировщику, ограничивая при этом объем теста.
 
 
 
 
 
  
 +
===Определения===
 +
:
  
 
+
===Вопросы экзамена===
 
 
Вложение денег и времени в написание инструкции имеет смысл, когда разработка будет продолжена и написанная раз инструкция будет прогоняться далее как возвратный тест. Инструкции предпочтительнее, если предельно ясно, что тестируется. Наконец, инструкции необходимы, если несколько сторон заинтересованы в тесте и их интересы противоречат друг другу.</p><p>Классическим примером будет приёмка заказчиком готового изделия у подрядчика. Представим, что подрядчик предпочитает дальше не тратиться на дальнейшую разработку и отдать то, что уже сделано. Допустим, заказчик заинтересован получить максимум на заплаченные деньги и требует дополнительной работы подрядчика. В этом случае, написанная для приёмочного теста подробная инструкция разрешит конфликт. Если изделие проходит тест, подрядчик свою часть сделал и заказчик не может требовать чего-то большего.</p>
 
 
 
<p>Плановые и ситуативные тесты полностью совместимы. Их не только можно встретить вместе в любом проекте, но и совершающимися параллельно и даже одновременно.</p>
 
 
 
===Термины===
 
:[[Требования]], [[Тестовый Пример]], [[Юзабилити-тестирование]], [[Регрессионное Тестирование]], [[Прогрессивное Тестирование]]
 
 
 
===Вопрос(ы)===
 
 
:Судя по прочитанному тексту выше: Регрессионное тестирование вполне возможно для Юзабилити-Тестирования. -- Ложь\Правда
 
:Судя по прочитанному тексту выше: Регрессионное тестирование вполне возможно для Юзабилити-Тестирования. -- Ложь\Правда
 
:Следующее лектио -- '''[[Инструкции Тестов]]'''
 
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 13:12, 26 листопада 2022

Заздалегідь або по Ходу (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Ручного Тестування. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Сценарии и Поиски.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Заздалегідь або на Ходу

Що краще - заздалегідь спланований тест або той, який планується на ходу? Коли краще дати тестувальнику покрокову інструкцію? Коли краще не обмежувати тестувальника рамками інструкції? Відповіді на ці питання залежать від багатьох факторів.

Передусім, підготовка плану складного тесту - це дорогий проєкт. У заплутаних ситуаціях тестування, коли процес складається з багатьох тестів і мало що відомо про те, як вони пройдуть, і, головне, не зрозуміло, що має вийти в результаті тесту, заздалегідь підготувати план просто нереально.

Якщо ж зрозуміло, яким має бути очікуваний результат, як мінімум заключну частину тесту спланувати можна. Основне правило можна сформулювати так: ситуативне тестування застосовується у тих випадках, коли виконання наступного тесту є неочевидним, або коли Ви хочете вийти за рамки очевидного.

Кваліфікація тестувальника – це інший фактор. Якщо тестувальник некваліфікований, боїться ставити запитання і не знає, що робити без інструкції, то краще дати план для виконання. Якщо ж тестувальник кваліфікований, не боїться ставити запитання і може зорієнтуватися щодо ситуації, то він або вона може без докладної інструкції обійтися.

Перспектива подальшої розробки - це ще один фактор для розгляду, коли йдеться і про функціональне тестування. Вкладення грошей і часу в написання детальної специфікації або покрокової інструкції має сенс, коли інструкція буде знову і знову проганятися, як зворотний тест.

Нарешті, заздалегідь підготовлені специфікації або сценарії тестів необхідні, якщо декілька сторін зацікавлені в тесті та їхні інтереси суперечать один одному. Класичним прикладом буде приймання замовником готового виробу у підрядника. Припустимо, що підрядник вважає за краще далі не витрачатися на подальшу розробку і віддати те, що вже зроблено. Припустимо, замовник зацікавлений отримати максимум на заплачені гроші та потребує додаткової роботи підрядника. У цьому випадку написана для приймального тесту докладна інструкція дозволить конфлікт. Якщо виріб проходить тест, підрядник свою частину зробив і замовник не може вимагати чогось більшого.

А тепер виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, сплановане у деталях перед початком перевірки тестування найкраще підійде до перевірки:

Варіанти

відновлення резервних копій Брацьких Ферм. / ефектності курсу "Брацький Техогляд" у підготовці майбутніх підмайстрів Брацької Школи. / ефективності курсу "Брацький Техогляд" у підготовці майбутніх підмайстрів Брацької Школи. / ефективності та ефектності архітектури Брацьких Ферм.
Следующее лектио -- Списки и Сценарии

Термины

Требования, Тестовый пример, Юзабилити-тестирование, Регрессионное тестирование, Прогрессивное тестирование

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Судя по прочитанному тексту выше: Регрессионное тестирование вполне возможно для Юзабилити-Тестирования. -- Ложь\Правда