Відмінності між версіями «Атрибути Повідомлень»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
 
(Не показані 28 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Атрибуты Сообщений]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Технических Отчётов]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Атрибути Повідомлень]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Свойствах Отчётов|Про Властивості Звітів]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Время Отчётности]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Свойства Отчётов]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed">File:Атрибуты_Сообщений.svg
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Атрибуты Сообщений</strong></p><p>Любой отчёт состоит из одного или более сообщений. Потому полнота отчёта начинается с полноты тех сообщений, из которых отчёт состоит.</p><p>Каждое сообщение имеет несколько атрибутов. Не существует единственного их списка и для каждого сообщения композиция атрибутов может быть уникальной.</p><p>Создавший "Маугли" англичанин Редьярд Киплинг включил перечень из шести атрибутов в одно из стихотворений. В переводе Вячеслава Чистякова перечень звучит так:<blockquote>Шесть верных слуг держу всегда,<br>От них учусь всему;<br>Зовут их Кто, Как и Когда,<br>Что, Где и Почему.</blockquote></p><p>За сотни лет до Киплинга, Фома Аквинский формулировал атрибуты сообщения так:<blockquote>Ибо в действиях мы должны отмечать, кто это сделал, с помощью каких средств или инструментов он это сделал, что он сделал, где он это сделал, почему он это сделал, как и когда он это сделал.</blockquote>Причём атрибут "какими средствами" или "чем" был выделен Аристотелем, учителем Александра Македонского, ещё на тысячу лет ранее.</p><p>Давайте используем формат кто, что, где, чем, почему, как, когда (латынью -- quis, quid, ubi, quibus auxiliis, cur, quomodo, quando) для составления атрибутов примерного отчёта тестировщика за неделю:<ol type="a"><li>Kто: Имя тестировщика,</li><li>Что: Процент прогнанных сценариев,<br>и: изменения в сценарии,<br>и: нерешённые проблемы, выявленные по результатам возвратных тестов,<br>и: независящие от тестировщика критичные и блокирующие проблемы,<br>и: предложения по устранению проблем,<br>и: план на следующую неделю,<li><li>Где: Участок проверяемой системы,</li><li>Чем: Программное обеспечение использовавшееся при тестировке,</li><li>Почему: Задание на тестинг с идентификаторами сценариев,</li><li>Как: Описание процессов тестирования,<br>и: решения проблем выявленных в процессе,</li><li>Когда: Даты начала и окончания недели, за которые составляется отчёт.</li></ol></p><p>А вот пример сообщения ученика, которое имеет только "что" и "где" атрибуты:<blockquote>Заключительный вопрос лектио "Атрибуты Сообщений" в "Техобзорном Курсе" на Брацкой Учебке не соответствует теме микро-лекции.</blockquote></p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, жизнь на Марсе:</p>
+
:<p><strong>Атрибути повідомлень</strong></p><p>Будь-який звіт складається з одного або кількох повідомлень. Тому повнота звіту починається з повноти повідомлень, з яких звіт складається.</p><p>Кожне повідомлення має кілька атрибутів. Немає єдиного їх списку і для кожного повідомлення композиція атрибутів може бути унікальною. Англієць Редьярд Кіплінг, який створив "Мауглі", зарифмував шість атрибутів в одному зі своїх віршів. У перекладі В'ячеслава Чистякова перелік звучить так:</p><blockquote>Шість вірних слуг тримаю завжди,<br>Від них вчуся всьому;<br>Звати їх Хто, Як і Коли,<br>Що, Де і Чому.</blockquote><p>За сотні років до Кіплінга, Фома Аквінський формулював атрибути повідомлення так:</p><blockquote>Бо в діях ми повинні відзначати, хто це зробив, за допомогою яких засобів чи інструментів він це зробив, що він зробив , де він це зробив, чому він це зробив, як і коли він це зробив.</blockquote><p>Причому атрибут "якими засобами" чи "чим" був виділений Аристотелем, учителем Олександра Македонського, ще на тисячу років раніше.</p><p>Давайте використовуємо формат хто, що, де, чим, чому, як, коли (латиною - quis, quid, ubi, quibus auxiliis, cur, quomodo, quando) для складання атрибутів зразкового звіту тестувальника за тиждень: </p><ol type="a"><li>Хто: Ім'я тестувальника,</li><li>Що: Відсоток прогнаних сценаріїв,<br>і: зміни у сценарії,<br>і: невирішені проблеми, виявлені за результатами зворотніх тестів,<br>і: незалежні від тестувальника критичні та блокуючі проблеми,<br>і: пропозиції щодо усунення проблем,<br>і: план на наступний тиждень,</li><li>Де: Ділянка системи, що перевіряється,</li><li>Чим: Програмне забезпечення, що використовується при тестуванні,</li><li>Чому: Завдання на тестинг з ідентифікаторами сценаріїв,</li><li>Як: Опис процесів тестування,<br>і: вирішення проблем виявлених у процесі,</li><li>Коли: Дати початку та закінчення тижня, за які складається звіт.</li></ol><p>А ось приклад повідомлення учня, яке має тільки "що", "де "і "коли" атрибути:</p><blockquote>На 2 лютого 2021 року, заключне питання лектіо "Атрибути Повідомлень" у "Техоглядному Курсі" на Брацькій Учебці не відповідає темі мікро-лекції.</blockquote><p>Без атрибуту "коли" це твердження перестане відповідати факту після зміни питання.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найповніше завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, життя на Марсі:</p>
  
 +
===Варіанти===
 +
:є. / ні. / на момент звіту не встановлено. / не є предметом лектіо.
  
<p>Другие наборы могут включать дополнительные W и H для метаданных, например, кто сообщил, и некоторые другие. Тем не менее, полнота отчета не предполагает, что рассмотрены все мыслимые вопросы.</p>
+
:Следующее лектио -- '''[[Полнота и Удобство]]'''
<p>Полнота отчета предполагает наличие необходимых, запрошенных и / или необходимых данных. В Соединенных Штатах, например, закон устанавливает, какие финансовые отчеты любой налогоплательщик должен подавать в IRS. В этих отчетах напрямую не рассматриваются вопросы, как и почему, а по крайней мере содержатся данные о доходах.</p>
 
  
===Варианты===
+
===Термины===
:есть. / нет. / пока не установлена. / не является предметом лектио.
+
:[[Полнота отчёта]], [[Тест-кейс]]
  
:Следующее лектио -- '''[[Полнота Отчётов]]'''
+
==Экзамен==
  
===Термины===
+
===Определения===
:[[Полнота Отчёта]], [[Тест-Кейс]]
+
:
  
 
===Вопросы===
 
===Вопросы===
 
:В дополнение к требуемым, запрошенным и / или необходимым данным, полнота отчета предполагает, что решены все остальные вопросы, которые можно вообразить. -- Правда\неправда
 
:В дополнение к требуемым, запрошенным и / или необходимым данным, полнота отчета предполагает, что решены все остальные вопросы, которые можно вообразить. -- Правда\неправда
 
 
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 14:32, 26 листопада 2022

Атрибути Повідомлень (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Про Властивості Звітів. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Свойства Отчётов.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Атрибути повідомлень

Будь-який звіт складається з одного або кількох повідомлень. Тому повнота звіту починається з повноти повідомлень, з яких звіт складається.

Кожне повідомлення має кілька атрибутів. Немає єдиного їх списку і для кожного повідомлення композиція атрибутів може бути унікальною. Англієць Редьярд Кіплінг, який створив "Мауглі", зарифмував шість атрибутів в одному зі своїх віршів. У перекладі В'ячеслава Чистякова перелік звучить так:

Шість вірних слуг тримаю завжди,
Від них вчуся всьому;
Звати їх Хто, Як і Коли,
Що, Де і Чому.

За сотні років до Кіплінга, Фома Аквінський формулював атрибути повідомлення так:

Бо в діях ми повинні відзначати, хто це зробив, за допомогою яких засобів чи інструментів він це зробив, що він зробив , де він це зробив, чому він це зробив, як і коли він це зробив.

Причому атрибут "якими засобами" чи "чим" був виділений Аристотелем, учителем Олександра Македонського, ще на тисячу років раніше.

Давайте використовуємо формат хто, що, де, чим, чому, як, коли (латиною - quis, quid, ubi, quibus auxiliis, cur, quomodo, quando) для складання атрибутів зразкового звіту тестувальника за тиждень:

  1. Хто: Ім'я тестувальника,
  2. Що: Відсоток прогнаних сценаріїв,
    і: зміни у сценарії,
    і: невирішені проблеми, виявлені за результатами зворотніх тестів,
    і: незалежні від тестувальника критичні та блокуючі проблеми,
    і: пропозиції щодо усунення проблем,
    і: план на наступний тиждень,
  3. Де: Ділянка системи, що перевіряється,
  4. Чим: Програмне забезпечення, що використовується при тестуванні,
  5. Чому: Завдання на тестинг з ідентифікаторами сценаріїв,
  6. Як: Опис процесів тестування,
    і: вирішення проблем виявлених у процесі,
  7. Коли: Дати початку та закінчення тижня, за які складається звіт.

А ось приклад повідомлення учня, яке має тільки "що", "де "і "коли" атрибути:

На 2 лютого 2021 року, заключне питання лектіо "Атрибути Повідомлень" у "Техоглядному Курсі" на Брацькій Учебці не відповідає темі мікро-лекції.

Без атрибуту "коли" це твердження перестане відповідати факту після зміни питання.

А тепер, виберіть, будь ласка, найповніше завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, життя на Марсі:

Варіанти

є. / ні. / на момент звіту не встановлено. / не є предметом лектіо.
Следующее лектио -- Полнота и Удобство

Термины

Полнота отчёта, Тест-кейс

Экзамен

Определения

Вопросы

В дополнение к требуемым, запрошенным и / или необходимым данным, полнота отчета предполагает, что решены все остальные вопросы, которые можно вообразить. -- Правда\неправда