Відмінності між версіями «Категорії Вікі»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
 
(Не показані 46 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Категории Вик]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Редактирования Вики]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Категорії Вікі]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Вики-Разработок|Суть Вікі-Розробок]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Управление Вики-Страницами]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Работа с МедиаВики]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:
+
:<p><strong>Категорії Вікі</strong></p><p>У Брацькій Правці, категорія -- це ярлик (tag), етикетка, загальна назва якої робить вікі-сторінки приналежність певній групі, рубриці або класу і використовується для пошуку даних та завдання внутрішньої структури "ієрархії". Сам ярлик або тег є частиною метаданих сторінок. Його синтаксис -- <blockquote><code>&#91;[Категорія: Назва категорії]]</code></blockquote></p><p>Ярлик може бути опублікований у будь-якій частині сторінки, але традиційно він публікується в низу сторінки, де цей ярлик легше знайти.</p><p>Категорії можна оформити ієрархіями, оскільки одна категорія може належати іншій. Для цього на вікі-сторінці категорії треба опублікувати ярлик тієї категорії, до якої додається ця категорія.</p><p>Якщо всі категорії організувати в єдину ієрархію, структура всіх категорій може набути форми перевернутого дерева з незалежними категоріями вгорі та категоріями без залежних. категорій внизу.</p><p> Наприклад, <code>&#91;[Категорія: Адаптація]]</code> включає три підкатегорії <code>&#91;[Категорія: Введення]]</code>, <code>&#91;[Категорія: Техогляд]]</code> та <code>&#91;[Категорія: Вибір]]</code>.</p><p>Тобто кожна підкатегорія має відношення до категорії. Категорії задіяні для організації вікі-сторінок Брацької Правки.</p><p> Наприклад, вікі-стаття під назвою "Категорії Вікі" належить двом категоріям -- "Лектіо" та "Матеріали Вибору".</p><p> Вікі -Сторінка простору категорій <code>&#91;[Категорія: Лектіо]]</code> формулює вимоги до вікі-сторінок, що представляють лектіо Брацької Школи і належить до категорії <code>&#91;[Категорія: Уроки]]</code>.</p><p> Вікі-сторінка простору категорій <code>&#91;[Категорія: Матеріали Вибору]]</code> належить до категорії <code>&#91;[Категорія: Матеріали Адаптації]] </code>.</p><p> Посилання на всі такі сторінки, публікуються на сторінці категорії. Усі сторінки категорій можна знайти через закладку "Спецсторінки" бокового меню.</p><p>Брацька Правка -- це система для спільної роботи над документами. Однак у Брацькій Хмарі вона виконує деякі функції відкритої бази знань (knowledge base) і відкритого центру розробок (development hub). Категорії Брацької Правки підтримують ці функції.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, категорії в Брацькій Правці:</p>
В Брацкой Правке Категория Вики - это метаданные, которые могут группировать различные вики-страницы; ссылки на все страницы, принадлежащие к одной категории, можно найти на странице Категории.
+
 
Страницы Категорий относятся к Специальным Страницам. Если вы нажмете на вкладку «Специальные страницы» в левом меню, вы сможете найти список всех категорий.
+
===Варіанти===
Как теги категорий, так и Страницы Категорий являются пользовательскими функциями и функциями Обеспечения Брацкой Правки; Эти функции позволяют конечным пользователям индексировать википедии и получать к ним доступ через эти индексы.
+
:групують вікі-сторінки за вмістом текстів та ілюстрацій вікі-сторінок. / поділяють вікі-сторінки за назвами. / визначаються спеціальними скриптами на вікі-сторінках. / відносяться до спецсторінок.
Категории Вики также можно определить как группы тех Вики-Страниц, которые индексируются аналогичным образом.
+
 
Например, вики-сайт Категории Вик относится к двум категориям: это Контент Lectio и Вход Брацкой Команды. Эти метаданные можно найти внизу вики-страницы. Если вы нажмете на любую из этих категорий, вы увидите все страницы, которые принадлежат к этой категории, включая одну из категорий Правки.
+
:Следующее лектио -- '''[[Указания в Правке]]'''
Заголовок страницы категории состоит из слова, категории, двоеточия и названия категории. Например, Категория: Название категории.
 
Чтобы проиндексировать любую страницу, вы можете просто добавить скрипт [[Category: Category Name]] в викитекст страницы. Вы можете видеть, что сценарий - это просто ссылка на страницу категории. Поскольку ссылка на категорию отображается внизу страницы, конец викитекста страницы является условно разумным местом для этого сценария.
 
Одна категория может служить подкатегорией другой категории. Например, Категория: Вводный Брацки Курс, Категория: Техобзорны Курс, Категория: Вход в Брацку Команду являются подкатегориями Категории: Регистрация Брацкой Команды. Если вы получите доступ к любой из этих категорий, вы увидите полные списки всех ключевых слов, используемых в связанных разделах курсов.
 
Категория: Оглавление Lectio объединяет все вики-страницы, посвященные лекциям. Категория: Планы уроков группирует все страницы, посвященные занятиям. Раздел «Категория: раздел Syllabi» группирует страницы разделов курса, а раздел «Категория: Учебные планы программ» группирует страницы, посвященные курсам обучения.
 
Те страницы, которые не принадлежат ни одному курсу, делятся на категории и подкатегории аналогичным образом. Например, Категория: Управление проектами является подкатегорией Категории: Управление.
 
Брацка Команда ​​активно использует категории при разработке Школы. Например, Брацка Правка продвигает важные публикации в областях, связанных с учебной программой Группы. Категория: Ссылки (для работы) группирует те публикации, которые будут использоваться в качестве ссылок. Когда ссылки публикуются на связанных вики-страницах, страницы Правки публикации переносятся из этой категории в категорию «Категория: справочные публикации».
 
Наконец, Брацка Правка - это центр разработки, который команда использует для формирования требований.
 
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Категории Вик]], [[Специальные Страницы]], [[Страницы Категории]], [[Список Категорий]]
+
:[[Специальные страницы]], [[Категория Вики]], [[Список категорий]]
  
===Вопрос(ы)===
+
==Экзамен==
 +
 
 +
===Определения===
 +
:
 +
 
 +
===Вопросы экзамена===
 
:Cписок Категорий можно найти во вкладке «Специальные страницы»? -- Правда\Неправда
 
:Cписок Категорий можно найти во вкладке «Специальные страницы»? -- Правда\Неправда
  
:Следующее лектио -- '''[[Разработки в Виках]]'''
+
[[Категория: Лектио]][[Категория: Выбор Профессии]]
 
 
[[Category: Лектио]]
 

Поточна версія на 15:30, 26 листопада 2022

Категорії Вікі (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Вікі-Розробок. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Работа с МедиаВики.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Категорії Вікі

У Брацькій Правці, категорія -- це ярлик (tag), етикетка, загальна назва якої робить вікі-сторінки приналежність певній групі, рубриці або класу і використовується для пошуку даних та завдання внутрішньої структури "ієрархії". Сам ярлик або тег є частиною метаданих сторінок. Його синтаксис --

[[Категорія: Назва категорії]]

Ярлик може бути опублікований у будь-якій частині сторінки, але традиційно він публікується в низу сторінки, де цей ярлик легше знайти.

Категорії можна оформити ієрархіями, оскільки одна категорія може належати іншій. Для цього на вікі-сторінці категорії треба опублікувати ярлик тієї категорії, до якої додається ця категорія.

Якщо всі категорії організувати в єдину ієрархію, структура всіх категорій може набути форми перевернутого дерева з незалежними категоріями вгорі та категоріями без залежних. категорій внизу.

Наприклад, [[Категорія: Адаптація]] включає три підкатегорії [[Категорія: Введення]], [[Категорія: Техогляд]] та [[Категорія: Вибір]].

Тобто кожна підкатегорія має відношення до категорії. Категорії задіяні для організації вікі-сторінок Брацької Правки.

Наприклад, вікі-стаття під назвою "Категорії Вікі" належить двом категоріям -- "Лектіо" та "Матеріали Вибору".

Вікі -Сторінка простору категорій [[Категорія: Лектіо]] формулює вимоги до вікі-сторінок, що представляють лектіо Брацької Школи і належить до категорії [[Категорія: Уроки]].

Вікі-сторінка простору категорій [[Категорія: Матеріали Вибору]] належить до категорії [[Категорія: Матеріали Адаптації]] .

Посилання на всі такі сторінки, публікуються на сторінці категорії. Усі сторінки категорій можна знайти через закладку "Спецсторінки" бокового меню.

Брацька Правка -- це система для спільної роботи над документами. Однак у Брацькій Хмарі вона виконує деякі функції відкритої бази знань (knowledge base) і відкритого центру розробок (development hub). Категорії Брацької Правки підтримують ці функції.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, категорії в Брацькій Правці:

Варіанти

групують вікі-сторінки за вмістом текстів та ілюстрацій вікі-сторінок. / поділяють вікі-сторінки за назвами. / визначаються спеціальними скриптами на вікі-сторінках. / відносяться до спецсторінок.
Следующее лектио -- Указания в Правке

Термины

Специальные страницы, Категория Вики, Список категорий

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Cписок Категорий можно найти во вкладке «Специальные страницы»? -- Правда\Неправда