Відмінності між версіями «Оцінки та Заміри»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Вопрос(ы))
 
(Не показані 29 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Замеры и Описи]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Приёмки Работ]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Оцінки та Заміри]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Приёмки Работ|Суть Прийому Робіт]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed">File:Оценки_и_Замеры.png
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
 
:<p><strong>Замеры и Описи</strong></p><p> в сложных ситуациях тестирования, когда мало что известно о продукте, или как часть подготовки набора сценариев тестов. Основное правило заключается в следующем: исследовательское тестирование используется в тех случаях, когда выполнение следующего теста неочевидно, или когда вы хотите выйти за рамки очевидного.
 
  
Измеримые и Описуемые</p><p>
 
  
Он прокомментировал, что одним из самых сложных аспектов тестирования было поддержание пошаговых тестовых примеров вместе с их ожидаемыми результатами. В его статье была предпринята попытка найти способ уменьшить количество повторной работы сложных письменных тестов и обеспечить простоту использования. [1]
+
<gallery mode="packed">File:Оценки_и_Замеры_рис2.png
 +
</gallery>
  
Несколько месяцев спустя Ханс Бувальда написал о подобном подходе, который он использовал, который он назвал «тестированием мыльной оперы». Как и в телесериалах, эти тесты были преувеличены по активности и сжаты во времени [2]. Ключ к обоим подходам состоял в том, чтобы избегать пошаговых инструкций по тестированию с ожидаемыми результатами и вместо этого заменить их описанием, которое давало свободу тестировщику, ограничивая при этом объем теста.  
+
===Текст (HTML)===
 +
:<p><strong>Оцінки та Заміри</strong></p><p>Будь-який тест робиться для отримання певного результату. Всі підсумки тестів можна розбити на дві категорії: вимірювані та якісні.</p><p> Вимірювані оцінки (quantitative assessment) виражаються у вимірній формі та піддаються кількісному визначенню. Наприклад, функціональний тест дає абсолютно прозорий результат: тест завалений або пройдено. Фізичні параметри -- зріст, вага, вік -- визначаються цифрами і також належать до вимірюваних. Нікому не спаде на думку ідея заперечувати час сходу та заходу сонця. Прийомка за кількістю (quantitative aceptance) здійснюється для приймання виробів, що вимірюються.</p><p>Якісні, змістовні, суттєві чи характеристичні оцінки (qualitative assessment) не виражаються у вимірній формі та не піддаються безперечному кількісному визначенню. Наприклад, рольовий тест (scenario testing) підказує проблеми, вузькі місця та напрямки для дослідницьких тестів (exploratory testing).</p><p>Оцінка навчальних питань з множинним вибором вимірна. Оцінка ж творів та курсових робіт -- навпаки, якісна. Вчителі надають творам вимірні оцінки -- "задовільно", "добре", "відмінно" -- але ці оцінки не завжди об'єктивні і можуть бути оскаржені.</p><p>Таким же чином, люди мають тенденцію надавати вимірні оцінки іншим людям. -- "хороша людина", "погана людина" -- але жодна кількісна оцінка ніколи не опише людину. Якість людей не вимірюється лінійками. Чим виміряти якість виробу?</p><p>Коли вимірювання не допомагають, можуть допомогти словникові описи. Коли словникові описи не допомагають можуть допомогти прототипи. Втім, прототипи хороші і на додаток до словникових описів.</p><p>Зрештою, оцінювати якість можуть експерти, судді, журі та нейтральні сторони. Вчитель та педагогічна рада школи відносяться до цієї категорії.</p><p> Складні феномени зазвичай характеризуються і вимірними, і якісними оцінками. Наприклад, рекрутери ділять навички кандидатів на "технічні навички" (hard skills) та "особисті якості" (soft skills). До технічних відносяться вимірювані властивості, як, наприклад, професійні сертифікації, професійний стаж, досвід роботи та дозвіл на роботу. До особистих відносяться якісні властивості як, наприклад, уміння взаємодіяти з партнерами по команді, навчатися на ходу та орієнтуватися в організаційній бюрократії.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i > Судячи з тексту вище, зарплату рольових тестувальників найпростіше, але об'єктивно нараховувати по:</p>
  
содержательный
+
===Варіанти===
не выражаемый в количественной форме, не поддающийся количественному определению
+
:годинни роботи. / кількість проведених тестів. / якість проведених тестів. / оцінка керівника.
  
qualitative
+
:Следующее лектио -- '''[[Проверки и Приёмки]]'''
concerning qualities not quantities
 
  
quantitative
+
===Термины===
measurable
+
:[[Верификация]], [[Валидация]], [[Приёмочные испытания|Приёмка]], [[Требования]]
  
показательный
+
==Экзамен==
характеристический
 
существенный
 
symptomatic
 
  
===Термины===
+
===Определения===
:[[Верификация]], [[Валидация]], [[Проверка]], [[Приемка]], [[Требования]]
+
:
  
===Вопрос(ы)===
+
===Вопросы===
 
:Исходя из выше описанного текста: Проверка отвечает на вопрос, был ли разработан правильный продукт, так как он решает проблемы, которые должен был решить. -- Правда/Неправда
 
:Исходя из выше описанного текста: Проверка отвечает на вопрос, был ли разработан правильный продукт, так как он решает проблемы, которые должен был решить. -- Правда/Неправда
 
:Следующее лектио -- '''[[Проверки и Приёмки]]'''
 
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 13:28, 26 листопада 2022

Оцінки та Заміри (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Прийому Робіт. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Отчёты по Тестам.

Иллюстрации


Текст (HTML)

Оцінки та Заміри

Будь-який тест робиться для отримання певного результату. Всі підсумки тестів можна розбити на дві категорії: вимірювані та якісні.

Вимірювані оцінки (quantitative assessment) виражаються у вимірній формі та піддаються кількісному визначенню. Наприклад, функціональний тест дає абсолютно прозорий результат: тест завалений або пройдено. Фізичні параметри -- зріст, вага, вік -- визначаються цифрами і також належать до вимірюваних. Нікому не спаде на думку ідея заперечувати час сходу та заходу сонця. Прийомка за кількістю (quantitative aceptance) здійснюється для приймання виробів, що вимірюються.

Якісні, змістовні, суттєві чи характеристичні оцінки (qualitative assessment) не виражаються у вимірній формі та не піддаються безперечному кількісному визначенню. Наприклад, рольовий тест (scenario testing) підказує проблеми, вузькі місця та напрямки для дослідницьких тестів (exploratory testing).

Оцінка навчальних питань з множинним вибором вимірна. Оцінка ж творів та курсових робіт -- навпаки, якісна. Вчителі надають творам вимірні оцінки -- "задовільно", "добре", "відмінно" -- але ці оцінки не завжди об'єктивні і можуть бути оскаржені.

Таким же чином, люди мають тенденцію надавати вимірні оцінки іншим людям. -- "хороша людина", "погана людина" -- але жодна кількісна оцінка ніколи не опише людину. Якість людей не вимірюється лінійками. Чим виміряти якість виробу?

Коли вимірювання не допомагають, можуть допомогти словникові описи. Коли словникові описи не допомагають можуть допомогти прототипи. Втім, прототипи хороші і на додаток до словникових описів.

Зрештою, оцінювати якість можуть експерти, судді, журі та нейтральні сторони. Вчитель та педагогічна рада школи відносяться до цієї категорії.

Складні феномени зазвичай характеризуються і вимірними, і якісними оцінками. Наприклад, рекрутери ділять навички кандидатів на "технічні навички" (hard skills) та "особисті якості" (soft skills). До технічних відносяться вимірювані властивості, як, наприклад, професійні сертифікації, професійний стаж, досвід роботи та дозвіл на роботу. До особистих відносяться якісні властивості як, наприклад, уміння взаємодіяти з партнерами по команді, навчатися на ходу та орієнтуватися в організаційній бюрократії.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, зарплату рольових тестувальників найпростіше, але об'єктивно нараховувати по:

Варіанти

годинни роботи. / кількість проведених тестів. / якість проведених тестів. / оцінка керівника.
Следующее лектио -- Проверки и Приёмки

Термины

Верификация, Валидация, Приёмка, Требования

Экзамен

Определения

Вопросы

Исходя из выше описанного текста: Проверка отвечает на вопрос, был ли разработан правильный продукт, так как он решает проблемы, которые должен был решить. -- Правда/Неправда