Відмінності між версіями «Факти та Думки»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
(Материалы)
 
(Не показані 40 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Факты и Мнения]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Отчётов]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Факти та Думки]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Свойствах Отчётов|Характеристики Звітів]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Мнимые и Реальные]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Уявні та Реальні]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Факты и Мнения</strong></p><p>В русских языках, предложения в изъявительном наклонении являются утверждениями. Эти утверждения отражают фактическую реальность и личные мнения.</p><p>Фактические утверждения описывают реальные события и действительное положение дел. Эти утверждения выражают то, что истинно, известно как верное, может быть проверено и подтверждено, достоверно и наблюдаемо на собственном опыте. Например, трава зеленая. Изъявление фактов отображает правду и достоверные данные.</p><p>Мнения или заявительные утверждения излагают чьё-то личное понимание, суждение, точку зрения, убеждение и чувство. Мнения могут выражать бщества согласно наследию религии форм. Мнения могут быть истинными, ложными или неопределёнными, искажёнными или точными, основанными на фактах или эмоциональном отношении к информации. Например, когда стала известной такая фраза в отчете Роберта Мюллера о Трампе:<blockquote>Специальный советник заявляет, что, хотя в этом отчёте не делается вывод о том, что президент совершил преступление, отчёт также не оправдывает его.</blockquote>тогдашний президент Трамп написал в Твиттере:<blockquote>Полное и абсолютное ОПРАВДАНИЕ.</blockquote></p><p>Заявление Трампа о том, что отчёт Мюллера "полностью и абсолютно" оправдывает бывшего президента, не соответствует действительности. Наоборот, это утверждение неверно. Президент Трамп либо выразил свое мнение, либо сделал заранее ложное утверждение, чтобы исказить отчёт.</p><p>Как фактические, так и заявительные утверждения задействуют глаголы в изъявительном наклонении. Однако субъективность вырается не только и не столько глаголами, сколько и другими частями речи. Например, оба утверждения "Всего 25 рублей" и "Аж целых 25 рублей" представляют собой мнения. Оба утверждения станут фактом, если убрать слова "Всего" и "Аж целых".</p><p>
+
:<p><strong>Факти та Думки</strong></p><p>В українській мові, речення в дійсному способі є твердженнями. Ці твердження відображають фактичну реальність та особисті думки.</p><p>Фактичні твердження описують реальні події та дійсний стан справ. Ці твердження виражають те, що істинно, правдиво, відомо як вірне, може бути перевірено, підтверджено, достовірно та спостерігається на власному досвіді. Наприклад, трава зелена.</p><p>Думки чи заявні твердження викладають чиєсь особисте сприйняття, розуміння, судження, точку зору, переконання та почуття. Думки відображають соціальні норми та можуть поділятися іншими людьми. Думки можуть бути істинними, хибними чи невизначеними, спотвореними чи точними, заснованими на фактах чи емоційному ставленні до інформації. Наприклад, звіт Роберта Мюллера затвердив: <blockquote>Спеціальний радник заявляє, що, хоча в цьому звіті не робиться висновок про те, що президент скоїв злочин, звіт також не виправдовує його.</blockquote>Коли цей звіт було опубліковано, тодішній президент Трамп написав у Твіттері: <blockquote>Повне та абсолютне виправдання.</blockquote></p><p>Заява Дональда Трампа про те, що звіт Мюллера "повністю і абсолютно" виправдовує колишнього президента, не відповідає дійсності. Це твердження не вірне. Трамп або висловив свою думку, або зробив заздалегідь хибне твердження, щоб спотворити звіт.</p><p>Як фактичні, так і заявні твердження задіюють дієслова у дійсному способі. Проте суб'єктивність виражається не тільки дієсловами, але й іншими частинами мови. Наприклад, обидва твердження "Усього лише 25 гривень" і "Аж цілих 25 гривень" являють собою думки. Обидва твердження стануть фактом, якщо прибрати слова "Лише" і "Аж цілих".</p><p>Додатки характеризують іменники і характеристика часто представляє думку. Наприклад, "він - хороша людина". "Він - людина" - це звучить, як факт, а от прикметник "добрий" суб'єктивно. Цитуючи Гамлета Вільяма Шекспіра в перекладі Олександра Грязнова,<blockquote>Бо самі по собі речі не бувають ні хорошими, ні поганими, а лише в нашій оцінці.</blockquote></p><p>Деякі твердження не містять ясних граматичних покажчиків, що дозволяють відрізнити факти та думки. У природі немає хорошого та поганого. Тільки логіка та додаткові дані можуть допомогти розібратися в цьому.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, цілком доведені осмислені твердження людини складаються з: </p>
Не существует грамматических указателей, позволяющих отличить фактические утверждения от мнений. Только логика может разделить мнения и факты.</p>
+
 
<p>Наконец, нормативные положения описывают, каким должен быть мир, как устроены вещи, каковы обычные ситуации и так далее. Грамматически эти утверждения могут быть выражены с помощью таких конструкций, как should и have для некоторых режимов irrealis.</p>
+
===Варіанти===
<p>Тем не менее, некоторые нормативные положения также могут быть выражены в режиме реализма. Примеры продуктов и руководства по продуктам; они не принимают во внимание ошибки и изменения продукта. Например, утверждение, вычислительные серверы Брацкого Облака регулярно отчитываются перед Оплётом. Может быть фактическим или нормативным; в лучшем понимании автора, он был на 100% фактическим только в момент написания.</p>
+
: виявлення правди, сприйняттів та брехні. / фактів та думок. / дійсного, умовного та наказового способів. / іменників, прикметників та дієслів.
 +
 
 +
:Следующее лектио -- '''[[Влияние на Отчёты]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
 
:[[Факты]], [[Мнения]]
 
:[[Факты]], [[Мнения]]
  
===Вопрос(ы)===
+
==Экзамен==
 +
 
 +
===Определения===
 +
:
 +
 
 +
===Вопросы экзамена===
 
:Исходя из выше описанного текста ответьте на вопрос. Какое из следующих утверждений является примером мнения: --
 
:Исходя из выше описанного текста ответьте на вопрос. Какое из следующих утверждений является примером мнения: --
 
Ни один из ответов не правильный
 
Ни один из ответов не правильный
Рядок 25: Рядок 32:
 
При меньшем движении по дорогам будет меньше загрязнения воздуха
 
При меньшем движении по дорогам будет меньше загрязнения воздуха
 
Аренда моего дома 250 долларов в месяц
 
Аренда моего дома 250 долларов в месяц
 
:Следующее лектио -- '''[[Время Отчётности]]'''
 
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 14:43, 26 листопада 2022

Факти та Думки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Характеристики Звітів. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Уявні та Реальні.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Факти та Думки

В українській мові, речення в дійсному способі є твердженнями. Ці твердження відображають фактичну реальність та особисті думки.

Фактичні твердження описують реальні події та дійсний стан справ. Ці твердження виражають те, що істинно, правдиво, відомо як вірне, може бути перевірено, підтверджено, достовірно та спостерігається на власному досвіді. Наприклад, трава зелена.

Думки чи заявні твердження викладають чиєсь особисте сприйняття, розуміння, судження, точку зору, переконання та почуття. Думки відображають соціальні норми та можуть поділятися іншими людьми. Думки можуть бути істинними, хибними чи невизначеними, спотвореними чи точними, заснованими на фактах чи емоційному ставленні до інформації. Наприклад, звіт Роберта Мюллера затвердив:

Спеціальний радник заявляє, що, хоча в цьому звіті не робиться висновок про те, що президент скоїв злочин, звіт також не виправдовує його.

Коли цей звіт було опубліковано, тодішній президент Трамп написав у Твіттері:

Повне та абсолютне виправдання.

Заява Дональда Трампа про те, що звіт Мюллера "повністю і абсолютно" виправдовує колишнього президента, не відповідає дійсності. Це твердження не вірне. Трамп або висловив свою думку, або зробив заздалегідь хибне твердження, щоб спотворити звіт.

Як фактичні, так і заявні твердження задіюють дієслова у дійсному способі. Проте суб'єктивність виражається не тільки дієсловами, але й іншими частинами мови. Наприклад, обидва твердження "Усього лише 25 гривень" і "Аж цілих 25 гривень" являють собою думки. Обидва твердження стануть фактом, якщо прибрати слова "Лише" і "Аж цілих".

Додатки характеризують іменники і характеристика часто представляє думку. Наприклад, "він - хороша людина". "Він - людина" - це звучить, як факт, а от прикметник "добрий" суб'єктивно. Цитуючи Гамлета Вільяма Шекспіра в перекладі Олександра Грязнова,

Бо самі по собі речі не бувають ні хорошими, ні поганими, а лише в нашій оцінці.

Деякі твердження не містять ясних граматичних покажчиків, що дозволяють відрізнити факти та думки. У природі немає хорошого та поганого. Тільки логіка та додаткові дані можуть допомогти розібратися в цьому.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, цілком доведені осмислені твердження людини складаються з:

Варіанти

виявлення правди, сприйняттів та брехні. / фактів та думок. / дійсного, умовного та наказового способів. / іменників, прикметників та дієслів.
Следующее лектио -- Влияние на Отчёты

Термины

Факты, Мнения

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Исходя из выше описанного текста ответьте на вопрос. Какое из следующих утверждений является примером мнения: --

Ни один из ответов не правильный Лето следует за весной Лесовосстановление - единственное жизнеспособное решение экологических проблем. При меньшем движении по дорогам будет меньше загрязнения воздуха Аренда моего дома 250 долларов в месяц