Відмінності між версіями «Робота з МедіаВікі»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 16 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Работа с МедиаВики]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Вики-Правок]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Робота з МедіаВікі]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Вики-Правок|Суть Вікі-Правок]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Работа с МедиаВики</strong></p><p>Современные программы так быстро меняются, что нет необходимости всё запоминать. Потому в наш цифровой век как нельзя более актуальна фраза Альберта Эйнштейна,<blockquote>"Никогда не запоминайте то, что можете подсмотреть"</blockquote>Брацка Правка сделана на базе программного обеспечения (ПО) под названием МедиаВики (MediaWiki). Любую информацию о том, как и что кодировать в этом ПО, "можно подсмотреть" на сайте создателя обеспечения,<blockquote><code>https://www.mediawiki.org/</code></blockquote></p><p>Отсутствие у сайта создателя русской версии -- это проблема для русскоязычных пользователей. Какую-то информацию можно найти на YouTube и вообще Паутине, но информация разрознена. Может помочь, может и нет.</p><p>МедиаВики создавалась для всем известной Википедии, которая является одним из самых посещаемых веб-сайтов во Всемирной Паутине. То есть, объяснения для правки Википедии обычно подходят для редактирования Брацкой Правки.<blockquote><code>https://ru.wikipedia.org/wiki/Википедия:Как править статьи</code></blockquote></p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, :</p>
+
:<p><strong>Робота з МедіаВікі</strong></p><p>Сучасні мови програмування, запитів та розмітки так швидко змінюються, що немає необхідності все запам'ятовувати. Брацька Правка зроблена на базі програмного забезпечення (ПЗ) під назвою МедіаВікі (MediaWiki). Будь-яку інформацію про те, як і що кодувати в цьому ПЗ "можна підглянути" на сайті творця забезпечення, </p><blockquote><code>https://www.mediawiki.org/</code></blockquote><p> Цей сайт має багато інформації, але цілковита україномовна версія відсутня. Це може викликати деякі проблеми для україномовних користувачів. Якусь інформацію можна знайти на YouTube або у Всесвітній Павутині, але інформація розрізнена.</p><p>На щастя, МедіаВікі створювалася для всієї відомої Вікіпедії, яка є одним з найбільш відвідуваних веб-сайтів у Всесвітній Павутині. Тобто пояснення для виправлення Вікіпедії зазвичай підходять для редагування Брацької Правки. Можна почати з цієї сторінки --</p><blockquote><code>https://ua.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Як_редагувати_статті</code></blockquote><p>--  або клацати на пов'язані сторінки, або знаходити по пошуку. </p><p>Відмінності є. Наприклад, у Брацькій Правці використовуються лише заголовки (у вікітексті, з двома знаками рівняння з боків) та підзаголовки (у вікітексті, з трьома знаками). Але, як правило, посібники для Вікіпедії можна використовувати для Брацької Правки.</p><p>Якщо подобаються відео, то під правки у Вікіпедії можна знайти і хороші ролики -- наберіть щось на кшталт "як розміщувати та правити статті на Вікіпедії" " і система обов'язково дасть результат.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, для користування Брацькою Правкою:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:
+
:треба пройти спеціальний курс на Брацькій Учебці. / треба завершити програму партнерського університету. / можна використовувати метод "тику". / важливо розуміти значення "між рядків".
  
:Следующее лектио -- '''[[Категории Вик]]'''
+
:Следующее лектио -- '''[[Категории Вики]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[COTS]], [[Mediawiki]], [[HTML]]
+
:[[COTS]], [[MediaWiki]], [[HTML]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 15:29, 26 листопада 2022

Робота з МедіаВікі (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Вікі-Правок. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Вики-Правки.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Робота з МедіаВікі

Сучасні мови програмування, запитів та розмітки так швидко змінюються, що немає необхідності все запам'ятовувати. Брацька Правка зроблена на базі програмного забезпечення (ПЗ) під назвою МедіаВікі (MediaWiki). Будь-яку інформацію про те, як і що кодувати в цьому ПЗ "можна підглянути" на сайті творця забезпечення,

https://www.mediawiki.org/

Цей сайт має багато інформації, але цілковита україномовна версія відсутня. Це може викликати деякі проблеми для україномовних користувачів. Якусь інформацію можна знайти на YouTube або у Всесвітній Павутині, але інформація розрізнена.

На щастя, МедіаВікі створювалася для всієї відомої Вікіпедії, яка є одним з найбільш відвідуваних веб-сайтів у Всесвітній Павутині. Тобто пояснення для виправлення Вікіпедії зазвичай підходять для редагування Брацької Правки. Можна почати з цієї сторінки --

https://ua.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Як_редагувати_статті

-- або клацати на пов'язані сторінки, або знаходити по пошуку.

Відмінності є. Наприклад, у Брацькій Правці використовуються лише заголовки (у вікітексті, з двома знаками рівняння з боків) та підзаголовки (у вікітексті, з трьома знаками). Але, як правило, посібники для Вікіпедії можна використовувати для Брацької Правки.

Якщо подобаються відео, то під правки у Вікіпедії можна знайти і хороші ролики -- наберіть щось на кшталт "як розміщувати та правити статті на Вікіпедії" " і система обов'язково дасть результат.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, для користування Брацькою Правкою:

Варіанти

треба пройти спеціальний курс на Брацькій Учебці. / треба завершити програму партнерського університету. / можна використовувати метод "тику". / важливо розуміти значення "між рядків".
Следующее лектио -- Категории Вики

Термины

COTS, MediaWiki, HTML

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Разметка для создания «О Брацкой Школе» в качестве ссылки на новую вики-страницу будет следующей:
1)==Брацкой Школе​​==
2)''Брацкой Школе​​''
3)'''Брацкой Школе'''
4)[[О Брацкой Школе]]
5)=Брацкой Школе​​=