Відмінності між версіями «Проєкти у Правці»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
(Текст (HTML))
 
(Не показані 13 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Проекты в Правке]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Вики-Разработок]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Проєкти у Правці]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Вики-Разработок|Суть Вікі-Розробок]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Проекты в Правке</strong></p><p>Не каждая разработка систем, изделий и услуг Брацкой Школы и Брацка Облака документально оформляется проектом. Большинство разработок происходит органично, без всякого планирования.</p><p>Проекты предусматривают сроки и бюджеты. В то же время основная разработка ведётся волонтёрами, которые практически никогда не могут гарантировать своё участие. Даже если волонтёры считают участие своим долгом или обязанностью, многие факторы могут помешать их активной вовлечённости.</p><p>Если Брацки Техсовет принимает решение о финансировании разработки, она оформляется проектом. В этом случае специальная вики-статья заводится под этот проект. Статья относится к <code>&#91;[Категория: Брацки Проекты]]</code></p><p>Когда вики-статья проекта заводится, ссылка на неё должна быть опубликована на описании разрабатываемой системы или другого изделия. Те пользовательские истории, которые отобраны для проекта, переносятся на статью проекта в раздел "Объём работ" (product backlog). Те пользовательские истории, которые отобраны для определённого прогона, переносятся в подраздел "Объём работы для прогона" (sprint backlog).</p><p>Распределение пользовательский историй по прогонам происходит во время так называемого нулевого прогона (Sprint Zero).</p><p>Во время нулевого прогона тот волонтёр, который отвечает за разработку рабочего продукта, и подрядчик или представители подрядчика совместно планируют какие пользовательские истории будут реализованы в конечные изделия в какой очерёдности. Цель нулевого прогона -- определить все аспекты будущего проекта. Результат нулевого прогона -- это вики-статья описывающая проект, в том числе:<ol type="a"><li>Что будет разрабатываться и какие системы и изделия появятся после его реализации,</li><li>В какой последовательности, то, что должно быть разработано, будет разрабатываться,</li><li>Когда, где и как работа над проектом будет происходить,</li><li>Как происходит взаимодействие между ответственным волонтёром и подрядчиками,</li><li>Каковы критерии приемлемости для разрабатываемых изделий и как будет проходить их приёмка,</li><li>Как будут разрешаться противоречия и возможные конфликты.</li></ol></p><p>Та методика работы над проектами, которая принята на вооружение Брацким Техсоветом, называется Брацкими Прогонами.</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, :</p>
+
:<p><strong>Проєкти Правці</strong></p><p>Не кожна розробка систем, виробів та послуг Брацької Школи та Брацької Хмари документально оформляється проєктом. Більшість розробок відбувається органічно, без жодного планування.</p><p>Проєкти передбачають терміни та бюджети. У той же час основна технологія ведеться волонтерами, які практично ніколи не можуть гарантувати свою участь. Навіть якщо волонтери вважають участь своїм боргом або обов'язком, відсутність фінансів на підтримку розробки та багато інших факторів можуть завадити розробкам.</p><p>Якщо Брацька Техрада ухвалює рішення про фінансування розробки, вона оформляється проєктом. І тут спеціальна вікі-стаття заводиться під цей проект. І тут спеціальна вікі-стаття заводиться під цей проєкт. Стаття відноситься до <code>&#91;[Категорія: Брацькі Проєкти]]</code></p><p>Коли вікі-стаття проєкту заводиться, посилання на неї має бути опубліковане на описі розроблюваної системи або іншого виробу. Ті історії, які відібрані для проєкту, переносяться на статтю проєкту в розділ "Обсяг робіт" (product backlog). Ті власні історії, які відібрані для певного прогону, переносяться до підрозділу "Обсяг роботи для прогону" (sprint backlog).</p><p>Розподіл історій користувача прогонів відбувається під час так званого нульового прогону (Sprint Zero).</p><p> Під час нульового прогону той волонтер, який відповідає за розробку робочого продукту, і підрядник або представники підрядника спільно планують які користувальницькі історії будуть реалізовані в кінцеві вироби в якій послідовності. Мета нульового прогону -- визначити всі аспекти майбутнього проєкту. Результат нульового прогону -- це вікі-стаття, що описує проєкт, у тому числі:</p><ol type="a"><li>Що буде розроблятися, і які системи та вироби з'являться після його реалізації,</li><li>У якій послідовності буде розроблятися те, що має бути розроблено, </li><li>Коли, де і як робота над проєктом відбуватиметься,</li><li>Як відбувається взаємодія між відповідальним волонтером і підрядниками,</li><li>Які критерії прийнятності для виробів, що розробляються, і як проходитиме їх прийомка,</li><li>Як будуть вирішуватись протиріччя та можливі конфлікти.</li></ol><p>Та методика роботи над проєктами, яка прийнята на озброєння Брацькою Техрадою, називається Брацькими Прогонами.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, проєкти Брацької Техради щодо створення нового програмного забезпечення Брацької Хмари підтримуються:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:
+
: Брацькою Правкою, але не Кринкою / і Брацькою Правкою, і Кринкою. / Брацькою Кринкою, але не Правкою. / брацькими волонтерами, які обирають інструменти.
  
:Следующее лектио -- '''[[Проектная Среда]]'''
+
:Следующее лектио -- '''[[Что Есть Разработка]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Требования]], [[Нулевой Спринт]], [[Эпический Продукт]], [[Бэклог Спринта]], [[PBI]], [[SBI]]
+
:[[Требования]], [[Нулевой спринт]], [[Спринт]], [[Product epic]], [[Бэклог спринта]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 15:34, 26 листопада 2022

Проєкти у Правці (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Вікі-Розробок. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Разработки в Правке.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Проєкти Правці

Не кожна розробка систем, виробів та послуг Брацької Школи та Брацької Хмари документально оформляється проєктом. Більшість розробок відбувається органічно, без жодного планування.

Проєкти передбачають терміни та бюджети. У той же час основна технологія ведеться волонтерами, які практично ніколи не можуть гарантувати свою участь. Навіть якщо волонтери вважають участь своїм боргом або обов'язком, відсутність фінансів на підтримку розробки та багато інших факторів можуть завадити розробкам.

Якщо Брацька Техрада ухвалює рішення про фінансування розробки, вона оформляється проєктом. І тут спеціальна вікі-стаття заводиться під цей проект. І тут спеціальна вікі-стаття заводиться під цей проєкт. Стаття відноситься до [[Категорія: Брацькі Проєкти]]

Коли вікі-стаття проєкту заводиться, посилання на неї має бути опубліковане на описі розроблюваної системи або іншого виробу. Ті історії, які відібрані для проєкту, переносяться на статтю проєкту в розділ "Обсяг робіт" (product backlog). Ті власні історії, які відібрані для певного прогону, переносяться до підрозділу "Обсяг роботи для прогону" (sprint backlog).

Розподіл історій користувача прогонів відбувається під час так званого нульового прогону (Sprint Zero).

Під час нульового прогону той волонтер, який відповідає за розробку робочого продукту, і підрядник або представники підрядника спільно планують які користувальницькі історії будуть реалізовані в кінцеві вироби в якій послідовності. Мета нульового прогону -- визначити всі аспекти майбутнього проєкту. Результат нульового прогону -- це вікі-стаття, що описує проєкт, у тому числі:

  1. Що буде розроблятися, і які системи та вироби з'являться після його реалізації,
  2. У якій послідовності буде розроблятися те, що має бути розроблено,
  3. Коли, де і як робота над проєктом відбуватиметься,
  4. Як відбувається взаємодія між відповідальним волонтером і підрядниками,
  5. Які критерії прийнятності для виробів, що розробляються, і як проходитиме їх прийомка,
  6. Як будуть вирішуватись протиріччя та можливі конфлікти.

Та методика роботи над проєктами, яка прийнята на озброєння Брацькою Техрадою, називається Брацькими Прогонами.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, проєкти Брацької Техради щодо створення нового програмного забезпечення Брацької Хмари підтримуються:

Варіанти

Брацькою Правкою, але не Кринкою / і Брацькою Правкою, і Кринкою. / Брацькою Кринкою, але не Правкою. / брацькими волонтерами, які обирають інструменти.
Следующее лектио -- Что Есть Разработка

Термины

Требования, Нулевой спринт, Спринт, Product epic, Бэклог спринта

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Какое из приведенных ниже утверждений неверно:

Ни один из ответов не является неправильным В Брацкой Правке Страницы Обсуждения могут использоваться для публикации заметок о странице содержания. Эпики продуктов можно разделить на пользовательские истории. Брацка Команда следует структуре подвижного Подхода. Приоритетные PBI становятся SBI.