Відмінності між версіями «Керівники Робіт»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Варианты)
 
(Не показані 11 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Руководители Работ]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Роли в Разработках]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Керівники Робіт]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Роли в Разработках|Ролі у Розробках]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Воплощаемости Задумок]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Реализуемости Задумок]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Руководители Работ</strong></p><p>Руководитель разработки -- это лицо, которое отвечает за разработку нового продукта. Руководители имеют разные роли на различных стадиях разработок.</p><ol type="a"><li>Руководитель определяется в конце стадии инициирования, когда необходимость в разработке прояснена. До начала планирования, руководитель устанавливает контакт с кураторами продукта и разработки, после чего договаривается с ними о формате дальнейшей работы,</li><li><p>Руководитель играет ключевую роль, первую скрипку, в планировании разработки. В намеченных разработках планирование ведётся до утверждения контрольных уровней, в оперативно-гибких -- до разработки приоритетного перечня пользовательских историй. В оперативно-периодических разработках планирование может быть сведено к минимуму.</p><p>На этом этапе руководитель может привлечь бизнес-аналитиков для сбора требований и системных инженеров для разработки системного решения. Для нулевого прогона могут быть привлечены специалисты по оценке.</p></li><li>На стадии работ по разработке, руководители привлекают разработчиков. При плановых разработках, руководители командуют разработчиками напрямую, чтобы разработать утвержденные продукты в соответствии с оговоренными бюджетами и запланированному графику. При оперативно-гибких разработках, руководители не командуют разработчиками напрямую, но отвечают за количество и качество тех разработчиков, которые выделены на разработку. В оперативно-периодических и оперативно-нарастающих разработках, общее правило может быть сформулировано так: если разработчики квалифицированы и могут сами определять фронт своих работ, им лучше дать самостоятельность. Если разработчикам нужен начальник, то в его качестве выступает руководитель разработки.</li><li>Если разработка доходит до стадии сворачивания, то, кроме руководителя, этой работой никто больше не командует.</li></ol><p>Если персонал разработки составляет менее 5-9 человек и график не сжат, руководитель редко выполняет выделенную роль. Один из разработчиков или кто-то другой может выступать в качестве руководителя разработки в дополнение к другим обязанностям.</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, в разработке нового приложения для клиентов банка:</p>
+
:<p><strong>Керівники Робіт</strong></p><p>Керівник розробки -- це особа, яка відповідає за розробку нового продукту. Керівники мають різні ролі на різних стадіях розробок.</p><ol type="a"><li>Керівник визначається наприкінці стадії ініціювання, коли необхідність у розробці прояснена. До початку планування, керівник встановлює контакт із кураторами продукту та розробки, після чого домовляється з ними про формат подальшої роботи,</li><li><p>Керівник відіграє ключову роль, першу скрипку, у плануванні розробки. У планових розробках розробка планів ведеться до затвердження контрольних рівнів, в оперативно-гнучких -- до розробки пріоритетного переліку історій користувача. В оперативно-періодичних розробках планування може бути зведене до мінімуму.</p><p>На цьому етапі керівник може залучити бізнес-аналітиків для збору вимог та системних інженерів для розробки системного рішення. Для нульового прогону можуть бути залучені фахівці з оцінки.</p></li><li>На стадії робіт з розробки кінцевого продукту керівники залучають розробників. При планових розробках керівники командують розробниками безпосередньо, щоб розробити затверджені продукти відповідно до обумовлених бюджетів та запланованого графіка. При оперативно-гнучких розробках керівники не командують розробниками безпосередньо, але відповідають за кількість і якість тих розробників, які виділені на розробку. У оперативно-періодичних і оперативно-зростаючих розробках, загальне правило можна сформулювати так: якщо розробники кваліфіковані і можуть самі визначати фронт своїх робіт, їм краще дати самостійність. Якщо розробникам потрібен начальник, то ним виступає керівник розробки.</li><li>Якщо розробка доходить до стадії згортання, то, крім керівника, цією роботою ніхто більше не командує.</li></ol><p> Якщо персонал розробки не перевищує 5-9 осіб і графік не стиснутий, керівник рідко виконує виділену роль. Один із розробників або хтось інший може виступати як керівник розробки на додаток до інших обов'язків.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, у розробці нового додатку для клієнтів банку:</p>
  
===Варианты===
+
===Варианты===
:руководитель сам является инициатором всех процессов разработок; руководитель разработок инициирует и
+
:керівник сам є ініціатором всіх процесів розробок; керівник ініціює процеси розробок; керівник є відповідальною особою; хтось із розробників може сміливо заміняти керівника.
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Кураторы Разработок]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Кураторы Разработок]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[WBS]], [[Объем Проекта]], [[Области Решения]], [[Критерии Приемки]], [[Бэклог Продукта]]
+
:[[Руководитель]], [[Объём работ]], [[Разработка]], [[Плановый способ]], [[Оперативно-гибкий способ]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 11:48, 27 листопада 2022

Керівники Робіт (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Ролі у Розробках. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Реализуемости Задумок.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Керівники Робіт

Керівник розробки -- це особа, яка відповідає за розробку нового продукту. Керівники мають різні ролі на різних стадіях розробок.

  1. Керівник визначається наприкінці стадії ініціювання, коли необхідність у розробці прояснена. До початку планування, керівник встановлює контакт із кураторами продукту та розробки, після чого домовляється з ними про формат подальшої роботи,
  2. Керівник відіграє ключову роль, першу скрипку, у плануванні розробки. У планових розробках розробка планів ведеться до затвердження контрольних рівнів, в оперативно-гнучких -- до розробки пріоритетного переліку історій користувача. В оперативно-періодичних розробках планування може бути зведене до мінімуму.

    На цьому етапі керівник може залучити бізнес-аналітиків для збору вимог та системних інженерів для розробки системного рішення. Для нульового прогону можуть бути залучені фахівці з оцінки.

  3. На стадії робіт з розробки кінцевого продукту керівники залучають розробників. При планових розробках керівники командують розробниками безпосередньо, щоб розробити затверджені продукти відповідно до обумовлених бюджетів та запланованого графіка. При оперативно-гнучких розробках керівники не командують розробниками безпосередньо, але відповідають за кількість і якість тих розробників, які виділені на розробку. У оперативно-періодичних і оперативно-зростаючих розробках, загальне правило можна сформулювати так: якщо розробники кваліфіковані і можуть самі визначати фронт своїх робіт, їм краще дати самостійність. Якщо розробникам потрібен начальник, то ним виступає керівник розробки.
  4. Якщо розробка доходить до стадії згортання, то, крім керівника, цією роботою ніхто більше не командує.

Якщо персонал розробки не перевищує 5-9 осіб і графік не стиснутий, керівник рідко виконує виділену роль. Один із розробників або хтось інший може виступати як керівник розробки на додаток до інших обов'язків.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, у розробці нового додатку для клієнтів банку:

Варианты

керівник сам є ініціатором всіх процесів розробок; керівник ініціює процеси розробок; керівник є відповідальною особою; хтось із розробників може сміливо заміняти керівника.
Следующее лектио -- Кураторы Разработок

Термины

Руководитель, Объём работ, Разработка, Плановый способ, Оперативно-гибкий способ

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Чтобы создать Объем Проекта для планирования вашей работы, вам необходимо описание будущего.________________