Відмінності між версіями «Властивості Вимог»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Новая страница: «Свойства Требований (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока Суть Требов…»)
 
 
(Не показано 22 проміжні версії 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Свойства Требований]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Требований]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Властивості Вимог]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Требований|Суть Вимог]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''
  
  
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Свойства Требований</strong></p><p>Требования и пожелания заказчика похожи друг на друга. Они представляют изъявление заказчика получить что-то в результате работы подрядчика. Соответственно, в требованиях и пожеланиях легко запутаться, в то время как разница между ними существенна.</p><p>Маркетологи встречаются с аналогичными проблемами при исследованиях рынка. Мало кто откажется, например, от дополнительной памяти сотового тлефона, но далеко не каждый готов за эту память платить.</p><p>Маркетологи различают нужды (needs), желания (wants) и обеспеченный спрос (demands). Любой человек нуждается в питье; напитки -- это потребность живых существ. Предпочтение пить какой-то определённый напиток -- это желание, не потребность. Автору этих строк не известно случаев, когда кто-то хотел колумбийского кофе и умер от того, что вместо кофе выпил простой воды.</p><p>В маркетинге, желание становится спросом, когда желающий согласен за своё пожелание платить или рассчитаться другим способом, например, оказать услугу. В управлении проектами, требование заказчика относится к обеспеченному спросу, не к пожеланиям. Требование может представлять и потребность, и прихоть. То, что отличает требование заказчика от пожелания -- это готовность заказчика нанять подрядчика на реализацию этого требования и заплатить.</p><p>Задача руководителя проекта, бизнес-аналитика и любого другого, работающего с требованиями, отделять последние от пожеланий. Например, если куратор продукта скажет что-то типа: "Хотелось бы, чтобы продукт был оранжевым", хороший сборщик требований переспросит: "То есть, изделию желательно быть оранжевым или оно должно быть оранжевого цвета"?</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, требования нужны, чтобы:</p>
+
:<p><strong>Властивості Вимог</strong></p><p>По суті, кожна вимога -- це звіт, що описує або майбутній виріб, або особливості виготовлення якогось виробу. Вироби варіюються від складних систем та робіт до їх мінімальних складових та деталей.</p><p>Те, що добре для звітів, добре і для вимог. Якісні вимоги ясні, своєчасні, повні, фактичні, адресні та зручні для втілення в життя.</p><p>Якісні вимоги повинні також мати кілька додаткових характеристик, які мають не всі звіти. Ці характеристики специфічні для вимог:</p><ol type="a"><li>Передусім, в ідеалі, одна вимога повинна адресувати одну деталь або характеристику, яку розробник буде створювати в результаті своєї роботи.</li><li>До ідеалу потрібно прагнути, але він не завжди досяжний. Якщо вимога адресує більше однієї деталі, вкрай небажано поєднувати вимоги, які стосуються різних об'єктів застосування. Іншими словами, запити, що стосуються продукту, і запити, що стосуються проєкту, повинні міститися в різних вимогах.</li><li>Оскільки вимог зазвичай декілька, вони можуть містити ті дані, які важливі для їх систематизації та розміщення пріоритетів.</li><li>Кожна вимога має бути перевіреною. Більш того, якісна вимога включає тип тестування і, іноді, опис перевірки. Якщо тестування описане окремим документом, відсилання на нього як мінімум має бути включене до метаданих вимог.</li></ol><p>У роботі на проєктах, вимога -- це документ, що відображає внесок кількох людей, наприклад, бізнес-аналітика, координатора проєкту, куратора продукту та інженера-системника. Та вимога, яка йде безпосередньо розробнику, має бути виконуваною. Тобто розробник, отримавши вимогу, повинен розуміти, що йому чи їй необхідно зробити.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i>&nbsp;Судячи з тексту вище, завдання мами викинути сміття та не зупинятися дорогою буде прикладом: </p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:разработчики создали верное изделие, а администраторы могли проверить его верность. / координаторы информационных проектов могли разработать пользовательские истории (user story). / открыть процесс разработок широкой публике. / установить единый источник истины (single source of truth).
+
:однієї якісної вимоги./ двох і більше вимог.
  
:Следующее лектио -- '''[[Что Бизнес-Анализ Есть]]'''
+
:Следующее лектио -- '''[[Требования в Облаке]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Требования]], [[Эпические продукты]], [[SSOT]]
+
:[[Требования]], [[Product epic]], [[SSOT]], [[Отчёт]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 13:38, 27 листопада 2022

Властивості Вимог (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Вимог. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Требования и Желания.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Властивості Вимог

По суті, кожна вимога -- це звіт, що описує або майбутній виріб, або особливості виготовлення якогось виробу. Вироби варіюються від складних систем та робіт до їх мінімальних складових та деталей.

Те, що добре для звітів, добре і для вимог. Якісні вимоги ясні, своєчасні, повні, фактичні, адресні та зручні для втілення в життя.

Якісні вимоги повинні також мати кілька додаткових характеристик, які мають не всі звіти. Ці характеристики специфічні для вимог:

  1. Передусім, в ідеалі, одна вимога повинна адресувати одну деталь або характеристику, яку розробник буде створювати в результаті своєї роботи.
  2. До ідеалу потрібно прагнути, але він не завжди досяжний. Якщо вимога адресує більше однієї деталі, вкрай небажано поєднувати вимоги, які стосуються різних об'єктів застосування. Іншими словами, запити, що стосуються продукту, і запити, що стосуються проєкту, повинні міститися в різних вимогах.
  3. Оскільки вимог зазвичай декілька, вони можуть містити ті дані, які важливі для їх систематизації та розміщення пріоритетів.
  4. Кожна вимога має бути перевіреною. Більш того, якісна вимога включає тип тестування і, іноді, опис перевірки. Якщо тестування описане окремим документом, відсилання на нього як мінімум має бути включене до метаданих вимог.

У роботі на проєктах, вимога -- це документ, що відображає внесок кількох людей, наприклад, бізнес-аналітика, координатора проєкту, куратора продукту та інженера-системника. Та вимога, яка йде безпосередньо розробнику, має бути виконуваною. Тобто розробник, отримавши вимогу, повинен розуміти, що йому чи їй необхідно зробити.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, завдання мами викинути сміття та не зупинятися дорогою буде прикладом:

Варіанти

однієї якісної вимоги./ двох і більше вимог.
Следующее лектио -- Требования в Облаке

Термины

Требования, Product epic, SSOT, Отчёт

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена