Відмінності між версіями «Зворотні Розробки»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 13 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Обратные Разработки]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Сбора Требований]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Зворотні Розробки]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Создания Заданий|Суть Створення Завдань]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''
  
  
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Обратные Разработки</strong></p><p>Обратная разработка -- это воспроизведение изделия по образцу. В обратной разработке, одни разработчики воссоздают тот продукт, который ранее был создан другими разработчиками.</p><p>Например, первая в мире баллистическая ракета дальнего действия "Фау-2" (V-2) была создана в нацистской Германии. Эта ракета была разработана под руководством конструктора Вернера фон Брауна, который в конце войны он сдался американцам. Позже, фон Браун вместе с документацией был секретно перевезен в США, где он стал известен как отец американской космической программы.</p><p>Основная площадка испытаний "Фау-2", полигон Пенемюнде, оказался в зоне советской оккупации. Советские специалисты не имели доступа к основной документации, но приложили немало усилий для изучения оставшихся образцов ракет и восстановления деталей нацистских разработок. Будущий отец советской космонавтики Сергей Королёв лично посетил Пенемюнде в сентябре 1945 года.</p><p>В Советском Союзе, Фау-2 была воссоздана. Эта "обратная разработка" послужила прототипом для создания будущих советских баллистических ракет.</p><p>Воссоздания сложных систем базируются на обратном проектировании (reverse engineering). Это проектирование начинается с инженерного анализа уже готового изделия, разбора его функций и, как в случае с Фау-2, изучения его производственных мощностей.</p><p>Создание своего аналога чужого изделия также называют переконструированием, реконструированием, обратным конструированием, возвратным проектированием, а также копированием или заимствованием технологий.</p><p>Обратные разработки широко используются в информационных технологиях. Чистое копирование часто называется "клонированием", а аналог программного обеспечения зовётся "клоном". Скрытое замствование чужих идей в русском сленге может именоваться как "передирка" или "передёр". Практически любой крупный производитель творчески передирает лучшие наработки своих конкурентов.</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, :</p>
+
:<p><strong>Зворотні Розробки</strong></p><p>Зворотня розробка -- це відтворення виробу за зразком. У зворотній розробці одні розробники відтворюють той продукт, який раніше був створений іншими розробниками.</p><p>Наприклад, перша у світі балістична ракета дальньої дії "Фау-2" (V-2) була створена в нацистській Німеччині. Ця ракета була розроблена під керівництвом конструктора Вернера фон Брауна, який наприкінці війни здався американцям. Пізніше фон Браун разом із документацією був секретно перевезений до США, де він став відомим як батько американської космічної програми.</p><p>Основний майданчик випробувань "Фау-2", полігон Пенемюнде, опинився в зоні радянської окупації. Радянські фахівці не мали доступу до основної документації, але доклали чимало зусиль для вивчення зразків ракет, що залишилися, і відновлення деталей нацистських розробок. Майбутній батько радянської космонавтики Сергій Корольов особисто відвідав Пенемюнде у вересні 1945 року.</p><p>У Радянському Союзі Фау-2 було відтворено. Ця "зворотня розробка" стала прототипом для створення майбутніх радянських балістичних ракет.</p><p>Відтворення складних систем базуються на зворотному проєктуванні (reverse engineering). Це проєктування починається з інженерного аналізу вже готового виробу, розбору його функцій і, як у випадку з Фау-2, вивчення його виробничих потужностей. </p><p>Створення свого аналога чужого виробу також називають переконструюванням, реконструюванням, зворотнім конструюванням, зворотнім проєктування, а також копіювання або запозичення технологій.</p><p>Зворотні розробки широко використовуються в інформаційних технологіях. Чисте копіювання часто називається "клонуванням", а аналог програмного забезпечення називається "клоном". І відкрите, і приховане запозичення чужих ідей в українському слензі часто називається як "передірання", "передирка" або навіть "передер". Практично будь-який великий виробник творчо передирає найкращі напрацювання своїх конкурентів.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, швидше за все, зворотною розробкою можна вважати створення:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:разработчики создали верное изделие, а администраторы могли проверить его верность. / координаторы информационных проектов могли разработать пользовательские истории (user story). / открыть процесс разработок широкой публике. / установить единый источник истины (single source of truth).
+
:першого комп'ютера./ колеса./ телескопа.
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Конфликты Требований]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Конфликты Требований]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Требования]], [[Эпические продукты]], [[SSOT]]
+
:[[Обратная разработка]], [[Разработка]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 13:51, 27 листопада 2022

Зворотні Розробки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Створення Завдань. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Разработки Требований.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Зворотні Розробки

Зворотня розробка -- це відтворення виробу за зразком. У зворотній розробці одні розробники відтворюють той продукт, який раніше був створений іншими розробниками.

Наприклад, перша у світі балістична ракета дальньої дії "Фау-2" (V-2) була створена в нацистській Німеччині. Ця ракета була розроблена під керівництвом конструктора Вернера фон Брауна, який наприкінці війни здався американцям. Пізніше фон Браун разом із документацією був секретно перевезений до США, де він став відомим як батько американської космічної програми.

Основний майданчик випробувань "Фау-2", полігон Пенемюнде, опинився в зоні радянської окупації. Радянські фахівці не мали доступу до основної документації, але доклали чимало зусиль для вивчення зразків ракет, що залишилися, і відновлення деталей нацистських розробок. Майбутній батько радянської космонавтики Сергій Корольов особисто відвідав Пенемюнде у вересні 1945 року.

У Радянському Союзі Фау-2 було відтворено. Ця "зворотня розробка" стала прототипом для створення майбутніх радянських балістичних ракет.

Відтворення складних систем базуються на зворотному проєктуванні (reverse engineering). Це проєктування починається з інженерного аналізу вже готового виробу, розбору його функцій і, як у випадку з Фау-2, вивчення його виробничих потужностей.

Створення свого аналога чужого виробу також називають переконструюванням, реконструюванням, зворотнім конструюванням, зворотнім проєктування, а також копіювання або запозичення технологій.

Зворотні розробки широко використовуються в інформаційних технологіях. Чисте копіювання часто називається "клонуванням", а аналог програмного забезпечення називається "клоном". І відкрите, і приховане запозичення чужих ідей в українському слензі часто називається як "передірання", "передирка" або навіть "передер". Практично будь-який великий виробник творчо передирає найкращі напрацювання своїх конкурентів.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, швидше за все, зворотною розробкою можна вважати створення:

Варіанти

першого комп'ютера./ колеса./ телескопа.
Следующее лектио -- Конфликты Требований

Термины

Обратная разработка, Разработка

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена