Відмінності між версіями «Вибори Спосіб»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 7 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Выборы Способа]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Проектных Начал]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Вибори Спосіб]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Проектных Начал|Суть Проєктних Початків]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''
  
  
Рядок 10: Рядок 10:
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Выборы Способа</strong></p><p>Обычно, у тех заказчиков, которые активно вовлечены в разработки имеются свои особые требования к проектам. В частности, заказчик может установить способы разработки. Если заказчик способов не устанавливает, руководитель проекта предпринимает решение какими способами будет осуществляться разработка. Это решение может быть итогом консультаций с кураторами проекта.</p><p>Не существует единого алгоритма для выбора способов, и любая разработка может быть предпринята любым. Однако четыре показателя могут быть особенно важны для рассмотрения:</p><ol type="a"><li>Предсказуемость проекта, то есть определённость с объёмом работы и прогнозируемость факторов, которые влияют на эту работу. Если заказчик требует предпринять проект плановым способом (Waterfall) в неопределённых условиях, заказчик должен быть готов и открыт к частому пересмотру планов. Оперативно-периодический (iterative) способ не требует предварительного планирования,</li><li>Способность разработчиков действовать независимо. В оперативно-гибких проектах (Agile project) разработчики не имеют подробного объёма работ; обычно, они работают с заданиями на продукт. Если разработчикам нужны детальные инструкции, то предпочтительнее применять остальные способы,</li><li>Вероятность глубокой вовлечённости куратора продукта в разработку. При работе над неопределённым продуктом важно быстрое принятие решений куратором продукта и его доступность для консультаций. Опять же, если куратор продукта не максимально доступен разработчикам, оперативно-гибкий способ (Agile) не будет эффективен,</li><li>Определённость в том, что важнее для заказчика -- сделать рабочий продукт дешевле или быстрее. Планирование снимает риски не той работы или работы не над тем продуктом, но любое планирование занимает время. То есть, большая глубина планирования имеет тенденцию сократить расходы на разработку, но при этом увеличить сроки всего проекта.</li></ol><p>В природе редко встречается исключительно белый или чёрный цвет и проект обычно предпринимается комбинацией нескольких способов.</p><p>В этом плане интересно взглянуть на планирование, как на отдельную разработку, ведь план также является продуктом разработки. Работа над планом редко предпринимается плановым способом; если да, то трудно себе представить план для разработки плана для разработки плана :).</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, для того чтобы определиться со способом разработки проекта нужно:</p>
+
:<p><strong>Вибори Способу</strong></p><p>Зазвичай, ті замовники, які активно залучені до розробки, мають свої особливі вимоги до проєктів. Зокрема замовник може встановити способи розробки. Якщо замовник методів не встановлює, керівник проєкту вирішує якими методами буде здійснюватися розробка. Це рішення може бути результатом консультацій з кураторами проєкту.</p><p>Не існує єдиного алгоритму для вибору способів, і, в теорії, будь-яка розробка може бути здійснена будь-яким. Однак чотири показники можуть бути особливо важливими для розгляду:</p><ol type="a"><li><p><strong>Предбачуваність</strong> проєкту, тобто визначеність з обсягом роботи та прогнозованість факторів, що впливають на цю роботу. Якщо замовник вимагає проєкт плановим способом (Waterfall) у невизначених умовах, замовник має бути готовий і відкритий до частого перегляду планів. Оперативно-періодичний (iterative) спосіб не вимагає попереднього планування.</p></li><li><p><strong>Здатність</strong> розробників діяти незалежно. У оперативно-гнучких проєктах (Agile project) розробники немають докладного обсягу робіт; як правило, вони працюють із завданнями на продукт. Якщо розробникам потрібні детальні інструкції, то краще застосовувати інші способи. </p></li><li><p><strong>Вірогідність</strong> глибокого залучення куратора продукту в розробку. При роботі над невизначеним продуктом важливим є швидке прийняття рішень куратором продукту та його доступність для консультацій. Знову ж таки, якщо куратор продукту не максимально доступний розробникам, оперативно-гнучкий спосіб (Agile) не буде ефективним.</p></li><li><p><strong>Визначеність</strong> у тому, що важливіше для замовника -- зробити робочий продукт швидше або дешевше. Планування знімає ризики не роботи чи роботи над тим продуктом, але будь-яке планування займає час. Тобто велика глибина планування має тенденцію скоротити витрати на розробку, але при цьому збільшити терміни всього проєкту.</p></li></ol><p>У природі рідко зустрічається виключно білий або чорний колір і проєкт зазвичай робиться комбінацією кількох способів.</p><p>У цьому розрізі цікаво поглянути на планування, як на окрему розробку, адже план також є продуктом розробки. Робота над планом рідко робиться плановим способом; якщо так, то важко собі уявити план для розробки плану для розробки плану!</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, щоб визначитися зі способом розробки проекту необхідно:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:учитывать определённость объёма работ, способность разработчиков действовать по плану или независимо, доступность куратора, определенность заказчика, что ему необходимо./ распланировать все процессы разработки будущего проекта, посовещаться с ответственными за проект./ проанализировать все данные о будущем проекте./ подстроиться под законодательство и устав проекта.  
+
:враховувати визначеність обсягу робіт, здатність розробників діяти за планом або незалежно, доступність куратора, визначеність замовника, що йому необхідно./ розпланувати всі процеси розробки майбутнього проєкту, порадитися з відповідальними за проект./ проаналізувати всі дані про майбутній проєкт. / підлаштуватися під законодавство та статут проєкту.
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Нулевые Прогоны]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Нулевые Прогоны]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Разработка]], [[Куратор продукта]], [[Объём работ]], [[Рабочий Продукт]],  
+
:[[Разработка]], [[Куратор продукта]], [[Объём работ]], [[Рабочий продукт]], [[Оперативно-гибкий способ]], [[Плановый способ]]
 
 
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==
  

Поточна версія на 12:39, 27 листопада 2022

Вибори Спосіб (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Проєктних Початків. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Глубина и Роли.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Вибори Способу

Зазвичай, ті замовники, які активно залучені до розробки, мають свої особливі вимоги до проєктів. Зокрема замовник може встановити способи розробки. Якщо замовник методів не встановлює, керівник проєкту вирішує якими методами буде здійснюватися розробка. Це рішення може бути результатом консультацій з кураторами проєкту.

Не існує єдиного алгоритму для вибору способів, і, в теорії, будь-яка розробка може бути здійснена будь-яким. Однак чотири показники можуть бути особливо важливими для розгляду:

  1. Предбачуваність проєкту, тобто визначеність з обсягом роботи та прогнозованість факторів, що впливають на цю роботу. Якщо замовник вимагає проєкт плановим способом (Waterfall) у невизначених умовах, замовник має бути готовий і відкритий до частого перегляду планів. Оперативно-періодичний (iterative) спосіб не вимагає попереднього планування.

  2. Здатність розробників діяти незалежно. У оперативно-гнучких проєктах (Agile project) розробники немають докладного обсягу робіт; як правило, вони працюють із завданнями на продукт. Якщо розробникам потрібні детальні інструкції, то краще застосовувати інші способи.

  3. Вірогідність глибокого залучення куратора продукту в розробку. При роботі над невизначеним продуктом важливим є швидке прийняття рішень куратором продукту та його доступність для консультацій. Знову ж таки, якщо куратор продукту не максимально доступний розробникам, оперативно-гнучкий спосіб (Agile) не буде ефективним.

  4. Визначеність у тому, що важливіше для замовника -- зробити робочий продукт швидше або дешевше. Планування знімає ризики не роботи чи роботи над тим продуктом, але будь-яке планування займає час. Тобто велика глибина планування має тенденцію скоротити витрати на розробку, але при цьому збільшити терміни всього проєкту.

У природі рідко зустрічається виключно білий або чорний колір і проєкт зазвичай робиться комбінацією кількох способів.

У цьому розрізі цікаво поглянути на планування, як на окрему розробку, адже план також є продуктом розробки. Робота над планом рідко робиться плановим способом; якщо так, то важко собі уявити план для розробки плану для розробки плану!

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, щоб визначитися зі способом розробки проекту необхідно:

Варіанти

враховувати визначеність обсягу робіт, здатність розробників діяти за планом або незалежно, доступність куратора, визначеність замовника, що йому необхідно./ розпланувати всі процеси розробки майбутнього проєкту, порадитися з відповідальними за проект./ проаналізувати всі дані про майбутній проєкт. / підлаштуватися під законодавство та статут проєкту.
Следующее лектио -- Нулевые Прогоны

Термины

Разработка, Куратор продукта, Объём работ, Рабочий продукт, Оперативно-гибкий способ, Плановый способ

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Использование подвижного Подхода для разработки в Брацкой Школы лучше всего можно классифицировать как:

Актив проекта . Фактор предприятия . Проектная среда . Все остальные ответы по существу верны.