Відмінності між версіями «Звіти за Тестами»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 7 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Отчёты по Тестам]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Документы Тестов]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Звіти за Тестами]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Документы Тестов|Документи Тестів]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed">File:Отчеты_по_Тестам.png
 
</gallery>
 
</gallery>
 
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Отчёты по Тестам</strong></p><p>Тесты не созданы одинаковыми, равно как и отчёты по ним.</p><p>Функциональные тесты подразумевают детали. Их ожидаемые результаты измеримы и могут быть чётко выражены. Прогонка каждого сценария функционального теста даёт один из трёх итогов:<ol><li>Тест положителен, то есть фактический результат соответствует ожидаемому.</li><li>Тест отрицателен когда факт отличается от ожидания.</li><li>Тест прерван, то есть выполнение теста заблокировано в процессе тестирования.</li></ol></p><p>Любой фактический результат, который не соответствует ожидаемому, свидетельствует об ошибке. Соответственно, отчёт по положительному тесту может ограничиваться одним словом. Если проверяемый функционал продемонстрировал код ошибки, то этот код должен быть включен в отчёт. Для прерванного теста предпочтительно описать, на каком шаге тест был заблокирован, что происходило перед блокировкой и во время её. Описание дополнят изображения, например, снимки экрана.</p><p>Напротив, редкие итоги исследовательских и ролевых тестов поддаются измерению; они требуют описания. Отчёты исследовательских тестов излагают найденные идеи и итоги проверок этих идей. Отчёты ролевых тестов документируют обнаруженные проблемы и те шаги, которые привели к их обнаружению.</p><p>Возьмём такое задание на ролевое тестирование:<blockquote><code>Записывая видео экрана компьютера, на таком-то веб-сайте найти такие-то данные и сообщить о каждом месте, где чувствовалось некомфортно, путано или начиналось думать, что делать дальше.</code></blockquote></p><p>Ожидаемый результат этого теста -- это нахождение или не нахождение определённых данных. Однако для отчёта более важно видео экрана и описание опыта тестировщика. Квалифицированный тестировщик, скорее всего, воспользуется хронологией видео для идентификации каждого некомфортного места. Описание каждого места начнётся с отметки на временной шкале и веб-адреса страницы.</p><p>Вне зависимости от типа теста, для описания любого неожиданного случая задействуется следующий формат:<ol type="a"><li>Что было сделано, и что ожидалось получить.</li><li>Что получено, в каком месте или веб-странице это получено, когда это получено, желательно с приложением изображений.</li><li>Что предполагается сделать для устранения пробела между тем, что ожидалось и тем, что получилось.</li></ol></p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, любой отчёт по тесту должен содержать:</p>
+
:<p><strong>Звіти з тестів</strong></p><p>Тести не створені однаковими, так само як і звіти з них.</p><p>Функціональні тести мають на увазі деталі. Їхні очікувані результати виміряні і можуть бути чітко виражені. Прогонка кожного сценарію функціонального тесту дає один із трьох підсумків: <ol><li>Тест позитивний, тобто фактичний результат відповідає очікуваному.</li><li>Тест негативний коли факт відрізняється від очікування.</li><li>Тест перервано, тобто виконання тесту заблоковано у процесі тестування.</li></ol></p><p>Будь-який фактичний результат, який не відповідає очікуваному, свідчить про помилку. Відповідно, звіт з позитивного тесту може обмежуватися одним словом. Якщо функціонал, що перевіряється, продемонстрував код помилки, то цей код повинен бути включений у звіт. Для перерваного тесту бажано описати, на якому етапі тест був заблокований, що відбувалося перед блокуванням і під час його. Опис доповнять зображення, наприклад, знімки екрана.</p><p>Натомість, рідкісні підсумки дослідницьких та рольових тестів піддаються виміру; вони потребують опису. Звіти дослідницьких тестів викладають знайдені ідеї та результати перевірок цих ідей. Звіти рольових тестів документують виявлені проблеми і ті кроки, які призвели до їх виявлення.</p><p>Візьмемо таке завдання на рольове тестування:<blockquote>Записуючи відео екрана комп'ютера, на такому-то веб-сайті знайти такі дані і повідомити про кожне місце, де відчувалося некомфортно, плутано або починалося думати, що робити далі.</blockquote></p><p>Очікуваний результат цього тесту -- це знаходження чи не знаходження певних даних. Однак для звіту важливіше відео екрану та опис досвіду тестувальника. Кваліфікований тестувальник, швидше за все, скористається хронологією відео для ідентифікації кожного некомфортного місця.Опис кожного місця почнеться з позначки на часовій шкалі та веб-адреси сторінки.</p><p>Незалежно від типу тесту, для опису будь-якого несподіваного випадку задіюється наступний формат:<ol type="a"><li>Що було зроблено, і що очікувалося отримати.</li><li>Що отримано, в якому місці або веб-сторінці це отримано, коли це отримано, бажано з додатком зображень. </li><li>Що передбачається зробити для усунення пробілу між тим, що очікувалося і тим, що вийшло.</li></ol></p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, будь-який звіт про тест повинен містити:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:один из трёх итогов: положителен, отрицателен, прерван. / описания и изображения. / что сделано и что получено. / ожидаемый результат теста.
+
:один із трьох підсумків: позитивний, негативний, перерваний. / описи та зображення. / що зроблено та що отримано. / очікуваний результат тесту
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Оценки и Замеры]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Оценки и Замеры]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Требования]], [[Тестовый Пример]], [[Юзабилити-тестирование]], [[Регрессионное Тестирование]], [[Прогрессивное Тестирование]]
+
:[[Требования]], [[Тестовый пример]], [[Юзабилити-тестирование]], [[Регрессионное тестирование]], [[Прогрессивное тестирование]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 13:27, 26 листопада 2022

Звіти за Тестами (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Документи Тестів. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Атрибуты Сценариев.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Звіти з тестів

Тести не створені однаковими, так само як і звіти з них.

Функціональні тести мають на увазі деталі. Їхні очікувані результати виміряні і можуть бути чітко виражені. Прогонка кожного сценарію функціонального тесту дає один із трьох підсумків:

  1. Тест позитивний, тобто фактичний результат відповідає очікуваному.
  2. Тест негативний коли факт відрізняється від очікування.
  3. Тест перервано, тобто виконання тесту заблоковано у процесі тестування.

Будь-який фактичний результат, який не відповідає очікуваному, свідчить про помилку. Відповідно, звіт з позитивного тесту може обмежуватися одним словом. Якщо функціонал, що перевіряється, продемонстрував код помилки, то цей код повинен бути включений у звіт. Для перерваного тесту бажано описати, на якому етапі тест був заблокований, що відбувалося перед блокуванням і під час його. Опис доповнять зображення, наприклад, знімки екрана.

Натомість, рідкісні підсумки дослідницьких та рольових тестів піддаються виміру; вони потребують опису. Звіти дослідницьких тестів викладають знайдені ідеї та результати перевірок цих ідей. Звіти рольових тестів документують виявлені проблеми і ті кроки, які призвели до їх виявлення.

Візьмемо таке завдання на рольове тестування:

Записуючи відео екрана комп'ютера, на такому-то веб-сайті знайти такі дані і повідомити про кожне місце, де відчувалося некомфортно, плутано або починалося думати, що робити далі.

Очікуваний результат цього тесту -- це знаходження чи не знаходження певних даних. Однак для звіту важливіше відео екрану та опис досвіду тестувальника. Кваліфікований тестувальник, швидше за все, скористається хронологією відео для ідентифікації кожного некомфортного місця.Опис кожного місця почнеться з позначки на часовій шкалі та веб-адреси сторінки.

Незалежно від типу тесту, для опису будь-якого несподіваного випадку задіюється наступний формат:

  1. Що було зроблено, і що очікувалося отримати.
  2. Що отримано, в якому місці або веб-сторінці це отримано, коли це отримано, бажано з додатком зображень.
  3. Що передбачається зробити для усунення пробілу між тим, що очікувалося і тим, що вийшло.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, будь-який звіт про тест повинен містити:

Варіанти

один із трьох підсумків: позитивний, негативний, перерваний. / описи та зображення. / що зроблено та що отримано. / очікуваний результат тесту
Следующее лектио -- Оценки и Замеры

Термины

Требования, Тестовый пример, Юзабилити-тестирование, Регрессионное тестирование, Прогрессивное тестирование

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Судя по прочитанному тексту выше: Регрессионное тестирование вполне возможно для Юзабилити-Тестирования. -- Ложь\Правда