Відмінності між версіями «Оперативки та Плани»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст (HTML))
 
(Не показані 9 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Оперативки и Планы]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Проектов]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Оперативки та Плани]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Проектов|Суть Проєктів]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
Рядок 10: Рядок 10:
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Оперативки и Планы</strong></p><p>В зависимости от того, когда начинается разработка объектов приёмки -- до утверждения объёма работ, сроков и бюджета или после утверждения -- проекты можно классифицировать, как плановые и оперативные.</p><ol type="a"><li><p><strong>Плановый способ управления проектом</strong> (predictive, Waterfall) -- это подход, при котором объёмы работ, сроки выполнения и бюджеты планируются и утверждаются до начала разработки. В плановых проектах, заказчик и подрядчик устанавливают специальный механизм для пересмотра планов, в том случае если будет разрыв между утвержденными планами и реальностью.</p><p>Возьмём строительство нового дома. Человечество строит дома тысячи лет. Процесс известен -- сначала строители кладут фундамент, а затем кладут стены. Рынок строителей сформирован. Стоимость труда, стоимость материала и сроки можно предсказать. В нужное время можно нанять нужных работников и заказать нужные материалы в соответствии с бюджетом и графиком. Нанимать строителей до того, как план готов просто затратно.</p></li><li><p><strong>Оперативные</strong> способы управления проектом (incremental, iterative, Agile) -- это подходы, при которых разработка начинается до утверждения объёмов работ, сроков выполнения и бюджетов. В оперативных проектах, заказчик и подрядчик устанавливают специальный механизм для планирования одновременно с разработкой.</p><p>Возьмём разработку Брацкой Школы. Никто раньше не создавал такую общественную инициативу. Брацка Школа разрабатывается волонтёрами. Каждый волонтёр выполняет свой вклад исходя из своего расписания. Волонтёрам сообщают ориентиры, но они сами выбирают, что они будут делать, а что -- нет. Даже если мы умудримся предсказать объём работ, мы не сможем предсказать, когда этот объём будет выполнен. Никто не может предсказать, как Школа будет выглядеть, скажем, через год. Нет никакой возможности создать детальный план. Мы не можем планировать детали того, чего не знаем.</p></li></ol><p>Разработки могут сочетать два подхода плановые, и оперативные в том случае, если часть работы над функционалом, характеристиками или свойствами предсказуема, а другая часть -- нет. Например, сделать дизайн дома оперативным способом, а уже саму стройку -- планово.</p><p>Планирование занимает время. Если время "дороже" денег, можно также начать проект оперативно и переключиться на плановый, когда план будет утверждён.</p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, в каком случае выгоднее действовать по оперативному подходу:</p>
+
:<p><strong>Оперативки та Плани</strong></p><p>Залежно від того, коли починається розробка об'єктів приймання -- до затвердження обсягу робіт, термінів і бюджету або після затвердження -- проєкти можна класифікувати, як планові та оперативні.</p><ol type="a"><li><p><strong>Плановий</strong> спосіб управління проєктом (predictive, Waterfall) -- це підхід, при якому обсяги робіт, терміни виконання та бюджети плануються та затверджуються до початку розробки. У планових проєктах замовник і підрядник встановлюють спеціальний механізм для перегляду планів, якщо буде розрив між затвердженими планами та реальністю.</p><p>Візьмемо будівництво нового будинку. Людство будує будинки тисячі років. Процес відомий -- спочатку будівельники кладуть фундамент, а потім кладуть стіни. Ринок будівельників сформовано. Вартість праці, вартість матеріалу та терміни можна передбачити. У потрібний час можна найняти потрібних працівників та замовити потрібні матеріали відповідно до бюджету та графіку. Найняти будівельників до того, як план готовий просто затратно.</p></li><li><p><strong>Оперативні</strong> способи управління проєктом (incremental, iterative, Agile) -- це підходи, за яких розробка починається до затвердження обсягів робіт, термінів виконання та бюджетів. В оперативних проєктах замовник та підрядник встановлюють спеціальний механізм для планування одночасно з розробкою.</p><p>Візьмемо розробку Брацької Школи. Ніхто раніше не створював такої громадської ініціативи. Брацька Школа розробляється волонтерами. Кожен волонтер виконує свій внесок, виходячи зі свого розкладу. Волонтерам повідомляють орієнтири, але вони самі обирають, що вони робитимуть, а що -- ні. Навіть якщо ми примудримося передбачити обсяг робіт, ми не зможемо передбачити, коли цей обсяг буде виконано. Ніхто не може передбачити, як Школа виглядатиме, скажімо, за рік. Немає жодної можливості створити детальний план. Ми не можемо планувати деталі того, чого не знаємо.</p></li></ol><p>Розробки можуть поєднувати два підходи планові, і оперативні в тому випадку, якщо частина роботи над функціоналом, характеристиками або властивостями передбачувана, а інша частина -- ні. Наприклад, зробити дизайн будинку оперативним способом, а вже саме будівництво планово.</p><p>Планування займає час. Якщо час "дорожчий" за гроші, можна також почати проєкт оперативно і переключитися на плановий, коли план буде затверджений.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, у якому разі вигідніше діяти за оперативним підходом:</p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:если у нас нет четкого видения, что будет дальше./ если мы имеем границы во времени./ если у нас есть план операций по разработкам на ближайший финансовый год./ если разработки имеют повторяющийся цикл.
+
:якщо ми не маємо чіткого бачення, що буде далі./ якщо ми маємо межі в часі./ якщо у нас є план операцій з розробок на найближчий фінансовий рік./ якщо розробки мають цикл, що повторюється.
  
 
:Следующее лектио -- '''[[Окончания Проектов]]'''
 
:Следующее лектио -- '''[[Окончания Проектов]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Разработка объекта приёмки]], [[Оперативный подход]], [[Плановый подход]].
+
:[[Критерии приемлемости]], [[Оперативно-гибкий способ]], [[Плановый способ]], [[Проектная работа]]
 +
 
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==
  

Поточна версія на 12:16, 27 листопада 2022

Оперативки та Плани (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Проєктів. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Работы по Проектам.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Оперативки та Плани

Залежно від того, коли починається розробка об'єктів приймання -- до затвердження обсягу робіт, термінів і бюджету або після затвердження -- проєкти можна класифікувати, як планові та оперативні.

  1. Плановий спосіб управління проєктом (predictive, Waterfall) -- це підхід, при якому обсяги робіт, терміни виконання та бюджети плануються та затверджуються до початку розробки. У планових проєктах замовник і підрядник встановлюють спеціальний механізм для перегляду планів, якщо буде розрив між затвердженими планами та реальністю.

    Візьмемо будівництво нового будинку. Людство будує будинки тисячі років. Процес відомий -- спочатку будівельники кладуть фундамент, а потім кладуть стіни. Ринок будівельників сформовано. Вартість праці, вартість матеріалу та терміни можна передбачити. У потрібний час можна найняти потрібних працівників та замовити потрібні матеріали відповідно до бюджету та графіку. Найняти будівельників до того, як план готовий просто затратно.

  2. Оперативні способи управління проєктом (incremental, iterative, Agile) -- це підходи, за яких розробка починається до затвердження обсягів робіт, термінів виконання та бюджетів. В оперативних проєктах замовник та підрядник встановлюють спеціальний механізм для планування одночасно з розробкою.

    Візьмемо розробку Брацької Школи. Ніхто раніше не створював такої громадської ініціативи. Брацька Школа розробляється волонтерами. Кожен волонтер виконує свій внесок, виходячи зі свого розкладу. Волонтерам повідомляють орієнтири, але вони самі обирають, що вони робитимуть, а що -- ні. Навіть якщо ми примудримося передбачити обсяг робіт, ми не зможемо передбачити, коли цей обсяг буде виконано. Ніхто не може передбачити, як Школа виглядатиме, скажімо, за рік. Немає жодної можливості створити детальний план. Ми не можемо планувати деталі того, чого не знаємо.

Розробки можуть поєднувати два підходи планові, і оперативні в тому випадку, якщо частина роботи над функціоналом, характеристиками або властивостями передбачувана, а інша частина -- ні. Наприклад, зробити дизайн будинку оперативним способом, а вже саме будівництво планово.

Планування займає час. Якщо час "дорожчий" за гроші, можна також почати проєкт оперативно і переключитися на плановий, коли план буде затверджений.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, у якому разі вигідніше діяти за оперативним підходом:

Варіанти

якщо ми не маємо чіткого бачення, що буде далі./ якщо ми маємо межі в часі./ якщо у нас є план операцій з розробок на найближчий фінансовий рік./ якщо розробки мають цикл, що повторюється.
Следующее лектио -- Окончания Проектов

Термины

Критерии приемлемости, Оперативно-гибкий способ, Плановый способ, Проектная работа

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Работа по Заданному Подходу лучше всего подойдет, когда:

Рабочий продукт написан по сценарию; Скриптовый рабочий продукт разрабатывается в управляемой среде; Ни один из ответов не верен; Все остальные ответы по существу верны; Проект предсказуем.