Відмінності між версіями «Вікі-Сторінки»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Вопрос(ы))
 
(Не показана 51 проміжна версія 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Что Есть Вики-Страницы]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Редактирования Вики]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Запись на Профессии]]'''.
+
[[Вікі-Сторінки]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Вики-Страниц|Суть Вікі-Сторінок]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Метаданные Техотчётов]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Содержимое Техотчётов]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:Вики-страница - это любая веб-страница, на которой работает вики-движок. Мы определяем бумажную страницу как одну сторону листа бумаги, которая связана с другой бумагой или бумагами, чтобы сформировать книгу, записную книжку или любую другую комбинацию страниц. Используя аналогичный шаблон, мы можем определить веб-страницу как все, что отображается веб-браузером при доступе к одному единственному URL-адресу. По сравнению с обычной веб-страницей, вики-страница позволяет управлять версиями и упрощает редактирование.
+
:<p><strong>Вікі-Сторінки</strong></p><p>Вікі-сторінка -- це будь-яка веб-сторінка, яка працює на вікі-движку. Щоб розібратися, що це означає, давайте порівняємо різні види сторінок.</p><p>Паперова сторінка -- це одна сторона аркуша паперу, яка разом з іншими паперами формує книгу, записник або щось інше. У книзі кожна сторінка пронумерована і номери сторінок містяться в змісті. Ніхто не може редагувати вже надруковану книгу. Або виправлення можуть бути додруковані, або вся книга передрукована як доповнене видання.</p><p>Ми можемо визначити веб-сторінку як все, що відображається веб-браузером при доступі до однієї єдиної веб-адреси. Сторінки паперової книги пов'язані між собою єдиним змістом, так само веб-сторінки одного веб-сайту пов'язані між собою єдиною тематикою. На деяких сторінках читачі можуть залишати коментарі, але додавати та вносити зміни до існуючих можуть лише адміністратори.</p><p>Вікі-движок підтримує спільну роботу кількох авторів. Тобто різні люди можуть додавати нові сторінки та редагувати існуючі. Чим більше редакторів, тим більше думок та чернеток, на відміну від звичайного веб-сайту.</p><p>Автори книг рідко публікують чернетки. Адміністратори веб-сайтів зберігають недороблені сторінки, як чернетки, і публікують їх після доопрацювання. На відкритих вікі-сайтах чернетки опубліковані весь час. Кожна вікі-сторінка фактично є чернеткою, точніше, безліччю чернеток, так як варіант сторінки зберігається після кожного редагування. Ці варіанти називаються "версіями". Для того, щоб скасовувати виправлення, вікі-движок дозволяє здійснювати контроль версій.</p><p>У Брацькій Правці кожна вікі-сторінка також має свою унікальну назву та веб-адресу. Назва вікі-сторінки включена до веб-адреси після імені домену та шляху до українського варіанту сайту: <blockquote><code>https://pravka.idosvid.com/ua/ім'я_сторінки</code></blockquote>Назва сторінки є і її головним заголовком. Його можна знайти відразу під верхніми меню. На Брацькій Правці, заголовок сторінки відображається найбільшим на всій сторінці шрифтом.</p><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, вікі-сторінки відкритого вікі -сайту:</p>
В CNM Wiki каждый википейдж имеет свое уникальное название. Этот заголовок можно найти как в URL-адресе, так и в разделе заголовка содержимого страницы. Если вы зайдете на wiki.cnmcyber.com/en/What_Wikipages_Are, вы найдете заголовок What Wikipages Are под верхними меню. На CNM Wiki отображает заголовки вики-страниц самым крупным шрифтом на вики-страницах.
+
 
Прямо над заголовком страницы вы можете найти специальное меню типа страницы. CNM Wiki предлагает три типа вики-страниц. Это Контент, Обсуждения и Специальные страницы.
+
===Варіанти===
Когда вы откроете CNM Wiki, скорее всего, будет активирована вкладка «Страница». Если да, то вы попали на страницу с содержанием. Контентные страницы называются просто «Страницы»; они отображают текущие версии своих страниц.
+
:організованіші більше, ніж сторінки в опублікованій видавництвом книзі. / пов'язані між собою єдиним змістом. / не мають окремих веб-адрес. / являють собою чернетки відкриті до доопрацювання.
Справа от вкладки «Страница» находится вкладка «Обсуждение». Если вы нажмете на эту вкладку, вы попадете на страницу «Обсуждение», которая прикреплена к странице «Содержание». Страницы «Обсуждение» могут использоваться для обсуждений, связанных с вопросами «страницы содержания».
+
 
Если вы нажмете на вкладку «Последние изменения» в левом меню, вы попадете на одну из специальных страниц. Вы можете проверить меню типа страницы, чтобы убедиться в этом. В отличие от «страниц обсуждения», «специальные страницы» не связаны с какой-либо конкретной «страницей содержания».
+
:Следующее лектио -- '''[[Типы Вики-Страниц]]'''
«Специальные страницы» могут быть полезны для того, чтобы увидеть, что происходит на CNM Wiki в целом. Например, вы можете найти список самых активных участников на wiki.cnmcyber.com/en/Special:ActiveUsers.
 
Вы также можете использовать «специальные страницы» для поиска всех изменений в вики, внесенных конкретным пользователем. Например, все статьи автора этого предложения можно найти на wiki.cnmcyber.com/en/Special:Contributions/Gary.
 
Для работы «специальные страницы» используют метаданные, относящиеся к страницам содержания. В CNM Wiki размер метаданных значительно превышает размер данных «страницы содержимого».
 
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[]]
+
:[[Вики-страницы]], [[Страница содержания]], [[Специальные страницы]], [[Страница обсуждения]]
 +
 
 +
==Экзамен==
  
===Вопрос(ы)===
+
===Определения===
:«Список активных пользователей» - это разновидность «Особых страниц». -- Правда/Ложь
+
:
  
'''[[Редактирование Вики-Страниц]]''' -- следующее лектио.
+
===Вопросы экзамена===
 +
:«Список активных пользователей» - это разновидность «Специальных страниц». -- Правда/Ложь
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 14:56, 26 листопада 2022

Вікі-Сторінки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Вікі-Сторінок. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Содержимое Техотчётов.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Вікі-Сторінки

Вікі-сторінка -- це будь-яка веб-сторінка, яка працює на вікі-движку. Щоб розібратися, що це означає, давайте порівняємо різні види сторінок.

Паперова сторінка -- це одна сторона аркуша паперу, яка разом з іншими паперами формує книгу, записник або щось інше. У книзі кожна сторінка пронумерована і номери сторінок містяться в змісті. Ніхто не може редагувати вже надруковану книгу. Або виправлення можуть бути додруковані, або вся книга передрукована як доповнене видання.

Ми можемо визначити веб-сторінку як все, що відображається веб-браузером при доступі до однієї єдиної веб-адреси. Сторінки паперової книги пов'язані між собою єдиним змістом, так само веб-сторінки одного веб-сайту пов'язані між собою єдиною тематикою. На деяких сторінках читачі можуть залишати коментарі, але додавати та вносити зміни до існуючих можуть лише адміністратори.

Вікі-движок підтримує спільну роботу кількох авторів. Тобто різні люди можуть додавати нові сторінки та редагувати існуючі. Чим більше редакторів, тим більше думок та чернеток, на відміну від звичайного веб-сайту.

Автори книг рідко публікують чернетки. Адміністратори веб-сайтів зберігають недороблені сторінки, як чернетки, і публікують їх після доопрацювання. На відкритих вікі-сайтах чернетки опубліковані весь час. Кожна вікі-сторінка фактично є чернеткою, точніше, безліччю чернеток, так як варіант сторінки зберігається після кожного редагування. Ці варіанти називаються "версіями". Для того, щоб скасовувати виправлення, вікі-движок дозволяє здійснювати контроль версій.

У Брацькій Правці кожна вікі-сторінка також має свою унікальну назву та веб-адресу. Назва вікі-сторінки включена до веб-адреси після імені домену та шляху до українського варіанту сайту:

https://pravka.idosvid.com/ua/ім'я_сторінки

Назва сторінки є і її головним заголовком. Його можна знайти відразу під верхніми меню. На Брацькій Правці, заголовок сторінки відображається найбільшим на всій сторінці шрифтом.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, вікі-сторінки відкритого вікі -сайту:

Варіанти

організованіші більше, ніж сторінки в опублікованій видавництвом книзі. / пов'язані між собою єдиним змістом. / не мають окремих веб-адрес. / являють собою чернетки відкриті до доопрацювання.
Следующее лектио -- Типы Вики-Страниц

Термины

Вики-страницы, Страница содержания, Специальные страницы, Страница обсуждения

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

«Список активных пользователей» - это разновидность «Специальных страниц». -- Правда/Ложь