Відмінності між версіями «Вироблення Стратегії»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Термины)
(Текст (HTML))
Рядок 10: Рядок 10:
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Выработка Стратегии</strong></p><p>Первая задача руководителя проекта -- это выработка стратегии работы. Наиболее успешные ученики Брацкой Школы начинают процесс работы над любым проектом с трёх этапов:<ol type="a"><li><p>Собрать достаточно данных для оценки текущей ситуации и прогноза будущей работы над проектом. Цель этого этапа -- это подготовка к договорённостям с кураторами проекта в следующем этапе. В руководстве проектами именно эта пара этапов экономит время и деньги, а не другие.</p><p>Чем дальше идёт разработка, тем дороже стоят изменения в первоначальный план. Если Вы решили построить цифровую систему на одной базе и через полгода выяснили, что требовалась другая, Ваша организация потратила впустую много денег.</p><p>Точно так же, подрядчик потеряет много денег, если Вы не знали, что система уже была сделана в прошлом. У руководителей проекта часто возникает соблазн строить что-то новое и не заметить того, что уже есть в распоряжении. Никакой проект не начинается с нуля.</p><p>Данные собираются в результате наблюдения, тестировок, опросов и изучения существующей документации. Самая популярная ошибка учеников Брацкой Школы -- это боязнь задать "глупый" вопрос. При сборе данных нет ничего "глупее", чем упустить возможность задать вопрос. Маленький вопрос имеет вероятность предотвратить большую проблему.</p><p>Предметами интереса руководителя должны быть все аспекты, как объекта приёмки, так и его разработки. Для понимания аспектов объектов приёмки, руководитель должен найти ответ на вопрос почему они важны для заказчика. Чтобы ориентироваться в аспектах разработки, надо выяснить, какую пользу они несут подрядчику.</p><p>Чем лучше Вы оцените ситуацию в начале, тем более успешнее Вы будете в итоге. Спросите куратора проекта, сколько времени лучше выделить на первые этапы и нещадно расходуйте всё или почти всё время.</p></li><li>Вместе с кураторами проекта, достичь общих договорённостей о целях проекта и требованиях к объектам приёмки и их разработке. Брацки Техсовет называет этот процесс "нулевым прогоном",</li><li>Приступить к планированию деталей объекта приёмки, объёма работ, необходимых ресурсов, бюджета и сроков проекта.</li></ol><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, для выработки стратегии ученику необходимо:</p>
+
:<p><strong>Вироблення Стратегії</strong></p><p>Перше завдання керівника проєкту -- це вироблення стратегії роботи. Найбільш успішні учні Брацької Школи починають процес роботи над будь-яким проєктом з трьох етапів:<ol type="a"><li><p> Зібрати достатньо даних для оцінки поточної ситуації та прогнозу майбутньої роботи над проєктом. Метою цього етапу є підготовка до домовленостей з кураторами проєкту в наступному етапі. У керівництві проєктами саме ця пара етапів економить час і гроші, а не інші.</p><p>Чим далі йде розробка, тим дорожче коштують зміни у початковий план. Якщо Ви вирішили побудувати цифрову систему на одній базі і через півроку з'ясували, що була потрібна інша, Ваша організація витратила багато грошей.</p><p> Так само, підрядник втратить багато грошей, якщо Ви не знали, що система вже була зроблена у минулому. У керівників проєкту часто виникає спокуса будувати щось нове і не помітити, що вже є в розпорядженні. Жодний проєкт не починається з нуля.</p><p>Дані збираються в результаті спостереження, тестувань, опитувань та вивчення існуючої документації. Найпопулярніша помилка учнів Брацької Школи -- це страх задати "дурне" питання. При зборі даних немає нічого "дурнішого", ніж упустити можливість поставити запитання. Маленьке питання має можливість запобігти великій проблемі.</p><p>Предметами інтересу керівника мають бути всі аспекти, як об'єкта приймання, так і його розробки. Для розуміння аспектів об'єктів приймання, керівник повинен знайти відповідь на питання, чому вони важливі для замовника. Щоб орієнтуватися в аспектах розробки, треба з'ясувати, яку користь вони несуть підряднику.</p><p>Чим краще Ви оціните ситуацію на початку, тим успішнішим Ви будете в результаті. Запитайте куратора проєкту, скільки часу краще виділити на перші етапи і нещадно витрачайте весь або майже весь час.</p></li><li>Разом з кураторами проєкту, досягти загальних домовленостей про цілі проєкту та вимоги до об'єктів приймання та їх розроблення. Брацька Техрада називає цей процес "нульовим прогоном",</li><li>Приступити до планування деталей об'єкта приймання, обсягу робіт, необхідних ресурсів, бюджету та термінів проєкту.</li></ol><p><i>А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції.</i> Судячи з тексту вище, для вироблення стратегії учневі необхідно:</p>
  
 
===Варианты===
 
===Варианты===

Версія за 11:43, 9 листопада 2022

Выработка Стратегии (здесь и далее по тексту -- Лектио) -- это часть урока Суть Проектных Начал. В Брацкой Школе, уроки делятся на так называемые лектио, каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару Выбор Профессии.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Запуски Проектов.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Вироблення Стратегії

Перше завдання керівника проєкту -- це вироблення стратегії роботи. Найбільш успішні учні Брацької Школи починають процес роботи над будь-яким проєктом з трьох етапів:

  1. Зібрати достатньо даних для оцінки поточної ситуації та прогнозу майбутньої роботи над проєктом. Метою цього етапу є підготовка до домовленостей з кураторами проєкту в наступному етапі. У керівництві проєктами саме ця пара етапів економить час і гроші, а не інші.

    Чим далі йде розробка, тим дорожче коштують зміни у початковий план. Якщо Ви вирішили побудувати цифрову систему на одній базі і через півроку з'ясували, що була потрібна інша, Ваша організація витратила багато грошей.

    Так само, підрядник втратить багато грошей, якщо Ви не знали, що система вже була зроблена у минулому. У керівників проєкту часто виникає спокуса будувати щось нове і не помітити, що вже є в розпорядженні. Жодний проєкт не починається з нуля.

    Дані збираються в результаті спостереження, тестувань, опитувань та вивчення існуючої документації. Найпопулярніша помилка учнів Брацької Школи -- це страх задати "дурне" питання. При зборі даних немає нічого "дурнішого", ніж упустити можливість поставити запитання. Маленьке питання має можливість запобігти великій проблемі.

    Предметами інтересу керівника мають бути всі аспекти, як об'єкта приймання, так і його розробки. Для розуміння аспектів об'єктів приймання, керівник повинен знайти відповідь на питання, чому вони важливі для замовника. Щоб орієнтуватися в аспектах розробки, треба з'ясувати, яку користь вони несуть підряднику.

    Чим краще Ви оціните ситуацію на початку, тим успішнішим Ви будете в результаті. Запитайте куратора проєкту, скільки часу краще виділити на перші етапи і нещадно витрачайте весь або майже весь час.

  2. Разом з кураторами проєкту, досягти загальних домовленостей про цілі проєкту та вимоги до об'єктів приймання та їх розроблення. Брацька Техрада називає цей процес "нульовим прогоном",
  3. Приступити до планування деталей об'єкта приймання, обсягу робіт, необхідних ресурсів, бюджету та термінів проєкту.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, для вироблення стратегії учневі необхідно:

Варианты

собрать всю необходимую информацию, договориться о целях проекта и требованиях к объектам приёмки, приступить к планированию деталей объекта приёмки, объёма работ и другого./ действовать исходя из ситуации./ задавать как можно больше вопросов./ нестандартно мыслить.
Следующее лектио -- Глубина и Роли

Термины

Объект приёмки, Объём работ, Бюджет проекта, Нулевой прогон, Куратор проекта, Руководитель проекта.

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Использование подвижного Подхода для разработки в Брацкой Школы лучше всего можно классифицировать как:

Актив проекта . Фактор предприятия . Проектная среда . Все остальные ответы по существу верны.