Відмінності між версіями «Брацька Правка»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Роли и доступы)
Рядок 27: Рядок 27:
 
:Додатково, ''Правка'' повинна допомагати знаходити та залучати потенційних клієнтів та нових співробітників із числа випадкових відвідувачів мережі Інтернет.
 
:Додатково, ''Правка'' повинна допомагати знаходити та залучати потенційних клієнтів та нових співробітників із числа випадкових відвідувачів мережі Інтернет.
  
==Роли и доступы==
+
==Ролі та доступи==
Роли и доступы должны быть разработаны далее. Предварительно, будут задействованы три роли: [[#Пользователь|Пользователь]], [[#Бюрократ|Бюрократ]] и [[#Системный администратор|Системный администратор]].
+
Ролі та доступи мають бути розроблені далі. Попередньо будуть задіяні три ролі: [[#Користувач|Користувач]], [[#Бюрократ|Бюрократ]] и [[#Системний адміністратор|Системний адміністратор]].
  
===Пользователь===
+
===Користувач===
::Пользователь (user) может редактировать те тексты, которые не защищены от редактирования пользователями. Эта роль присваивается автоматически любому выпускнику курса [[Брацка Вводка|Брацкой Вводки]].
+
::Користувач (user) може редагувати тексти, які не захищені від редагування користувачами. Ця роль присвоюється автоматично будь-якому випускнику курсу [[Брацька Вводка|Брацької Вводки]].
  
 
===Бюрократ===
 
===Бюрократ===
::Бюрократ (bureaucrat) может редактировать все тексты и защищать любые из них от редактирования пользователями. Эта роль присваивается вручную исключительно [[#Системный администратор|Системным администратором]].
+
::Бюрократ (bureaucrat) може редагувати всі тексти та захищати будь-які з них від редагування користувачами. Ця роль присвоюється вручну виключно [[#Системний адміністратор|Системним адміністратором]].
  
===Системный администратор===
+
===Системний адміністратор===
::Системный администратор (sysop) может всё. Эта роль присваивается вручную исключительно через [[Оплёт]].
+
::Системний адміністратор (sysop) може все. Ця роль присвоюється вручну виключно через [[Оплет]].
  
 
==Совместная работа над документами==
 
==Совместная работа над документами==

Версія за 11:52, 5 лютого 2023

Брацька Правка (CNM Wiki; тут і далі по тексту - Правка) -- це відкритий майданчик Брацької Школи (тут і далі тексту - "Школа") для спільного створення текстів. Правка доступна для перегляду безкоштовно 24 години на день 7 днів на тиждень будь-якому відвідувачу Всесвітньої Павутини.

Правка - це одна з користувацьких додатків технологічних ресурсів під загальною назвою Брацька Хмара (CNM Cloud; тут і далі текст - "Хмара").Як система спільного створення документів, Правка побудована на вікі-двигуні під назвою "MediaWiki". Вікіпедія використовує аналогічне програмне забезпечення; нічого більше Вікіпедію та Правку не об'єднує. Детальне порівняння цих двох майданчиків опубліковано нижче.

Правка може бути використана як база знань, хоча і не замислювалася такою. На відміну від Правки, жодна зі спеціалізованих баз знань Хмари не відкрита. Та база знань, що відноситься до клієнтів Школи, називається Брацькою Связкой. Та база знань, що належить до програмного забезпечення Хмари та її розробок, називається Брацькою Кринкою.


Функції

Використовуючи свій інструмент контролю версій, Брацька Правка відстежує різні версії текстових документів, які там були розроблені. Ця функція називається "історією". Використовуючи цю функцію, можна отримати доступ до більш старих версій, і будь-яку версію можна скасувати.
Перейшовши до верхньої частини будь-якого вікі-сайту, праворуч є вкладка «Перегляд історії». Відкривши його, ви побачите всі зміни, які були зроблені на вікі-сторінці, та її метадані.
Для зображення Брацька Правка має репозиторій програмного забезпечення. Якщо ви натиснете на будь-яке зображення в Братській Правці, ви зможете знайти вихідні файли зображень, а також їх метадані, включаючи інформацію про те, хто і коли їх завантажив.
Сторінки обговорення дозволяють розробникам спілкуватися. Біля верхньої вкладки "Сторінка" знаходиться вкладка "Обговорення". Натиснувши її, ви потрапите на іншу сторінку, прикріплену до основної. Тут ведуться записи, про які, на вашу думку, повинні знати інші учасники. Звичайні відвідувачі рідко бувають тут, але інші розробники можуть отримати інформацію «за лаштунками».

Правка і Вікіпедія

Технічно, Правка побудована на основі програмного забезпечення MediaWiki, яке спочатку розроблено всім відомої Вікіпедії. Саме тому Правка дуже схожа на Вікіпедію, проте вміст сторінок зовсім відрізняється.
На відміну від Вікіпедії, "Правка" не є і не планує бути енциклопедією. Правка служить майданчиком до створення матеріалів, що стосуються Школи, її волонтерів, партнерів, учнів, і навіть затребуваних у побудові Хмари технологій.

Ключові функції

  1. Включаючи на єдиній платформі текстові, аудіо- та графічні матеріали, а також посилання на відео, служити основною базою знань Брацької Школи про ті предмети, на яких вона спеціалізується, та ту технологію, яку вона використовує. Зокрема, тут розміщено матеріали:
  2. Будучи майданчиком для створення нових матеріалів, служити як початкова професійна діяльність.

Додаткові функції

Додатково, Правка повинна допомагати знаходити та залучати потенційних клієнтів та нових співробітників із числа випадкових відвідувачів мережі Інтернет.

Ролі та доступи

Ролі та доступи мають бути розроблені далі. Попередньо будуть задіяні три ролі: Користувач, Бюрократ и Системний адміністратор.

Користувач

Користувач (user) може редагувати тексти, які не захищені від редагування користувачами. Ця роль присвоюється автоматично будь-якому випускнику курсу Брацької Вводки.

Бюрократ

Бюрократ (bureaucrat) може редагувати всі тексти та захищати будь-які з них від редагування користувачами. Ця роль присвоюється вручну виключно Системним адміністратором.

Системний адміністратор

Системний адміністратор (sysop) може все. Ця роль присвоюється вручну виключно через Оплет.

Совместная работа над документами

Система совместной работы с документами Брацкой школы ​​использует вики-движок, по двум причинам. Прежде всего, Правка более широко распространена в индустрии информационных технологий. Во-вторых, вики-движки надежны, когда дело доходит до отслеживания, что жизненно важно в процессе обучения.

Технология

Для Справочной должна использоваться последняя стабильная версия MediaWiki. Идентификация и авторизация пользователей производится исключительно через Оплёт. В качестве SSL сертификата используется Let's Encrypt.

Конфигурация

Характеристика Описание Замечания
Версия Служебная:Версия Требуется обновление до 1.35.1 -- Загрузка
URL Что сделать подрядчику в следующий раз??? load.php заменить на rest.php
Многоязычность* Что сделать подрядчику в следующий раз??? Установка раздельных версий в разные таблицы. Вывод в папках по имени языка -- /en и /ru. По умолчанию загрузка англоязычной версии.
Загрузка файлов Manual:Настройка загрузки файлов Что именно сделать подрядчику в следующий раз?
SVG SVG Что именно сделать подрядчику в следующий раз?
Логотип Что сделать подрядчику в следующий раз? Установка логотипа Брацка Школа (стилизованная буква "А")
Название Что сделать подрядчику в следующий раз? На русском установка как Брацка Справочна, на английском как CNM Wiki.
  • Для разделения на языки установлены два раздельных экземпляра MediaWiki в различных папках. Оба экземпляра используют одну и ту же базу данных, но у таблиц разные префиксы: ru_ для русского и en_ для английского.

Поддержание

Дальнейшая разработка

Требования по разработке должны соответствовать Общим требованиям к приложениям Брацкого Облака.

Найм сотрудников

Требуются ученики! Начни карьеру в ИТ сегодня -- обучение и другие услуги потенциального работодателя бесплатны! Создай учетную запись (register) на сайте opplet.net, нажми CNM Cert, введи свой логин и пароль и зарегистрируй себя (Self-enrollment) в Welcome Course. Наличие имэйла не обязательно -- система зарегистрирует и без него. Имя не принципиально -- система назначит псевдоним студента. Знание английского достаточно на уровне перевода со словарём. Кроме того, доступ к этому курсу можно получить на сайте cert.cnmcyber.com - войди в систему и нажми Site home.

Связанные лектио