Уявні та Реальні

Матеріал з Брацка Правка
Версія від 20:31, 1 листопада 2022, створена Victoriya (обговореннявнесок) (Варианты)
Перейти до: навігація, пошук

Мнимые и Реальные (здесь и далее по тексту -- Лектио) -- это часть урока Суть Общения. В Брацкой Школе, уроки делятся на так называемые лектио, каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару Выбор Профессии.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Круги Общения.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Уявні та Реальні

В українській мові дієслово визначає час речення, завершеність дії та граматичний спосіб. Українська мова розрізняє три форми часу дієслів -- минулий, теперішній і майбутній, наприклад, "вчив", "вчить" і "вчитиме". Дієслова доконаного виду вказують на завершення дії або якісну його зміну. Дієслова недоконаного виду не мають теперішнього часу -- "вивчив", "вивчить".

Вид декларує граматичне призначення речення. У будь-якій відомій мові, якою спілкуються люди, існують дві групи способів -- дійсні (realis) або умовні (irrealis).

Умовні способи висловлюють умовні, передбачувані, нереальні, можливі або невизначені дії або ситуації. В українській мові присутні питальні слова, але відсутнє питання видів дієслів. Питання в мовленні формуються інтонацією, а на письмі -- знаком питання. Дієслова беруть участь у формуванні інших умовних способів.

Умовний спосіб, утворюється минулим часом і часткою "б" -- "він вчив би" і "вона вивчила б". Дієслово в неозначеній формі без закінчення створює наказовий спосіб, - "вчи!" та "вивчи!". Додавання спеціального дієслова ставить смислове дієслово в наказовий спосіб, -- "нехай вчить" і "нехай вивчить!".

У той же час, українська мова має лише один спосіб, що відноситься до групи реальних - це дійсний спосіб. Проте чи всі граматично реальні пропозиції виявляють реальність. В українській мові є багато конструкцій, які позначають гіпотетичні та бажані твердження без групи уявних способів. Ці конструкції зазвичай складаються з певного короткого прикметника або дієслова в дійсному способі і дієслова в невизначеній формі -- "має вивчати" і "може вивчити".

Нарешті, слова "умовний", "наказовий", і "дійсний" відносяться до назв способів дієслів та їх конструкцій. Дійсно призначення речень може збігатися, а може і не збігатися з граматичним.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, основним граматичним способом застосовуваним у технічних звітах є:

Варіанти

умовний. / наказовий. / дійснеий.
Следующее лектио -- Общение по Работе

Термины

Факты, Мнения

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Исходя из выше описанного текста ответьте на вопрос. Какое из следующих утверждений является примером мнения: --

Ни один из ответов не правильный Лето следует за весной Лесовосстановление - единственное жизнеспособное решение экологических проблем. При меньшем движении по дорогам будет меньше загрязнения воздуха Аренда моего дома 250 долларов в месяц