Властивості Звітів

Матеріал з Брацка Правка
Версія від 23:02, 1 листопада 2022, створена Victoriya (обговореннявнесок) (Текст (HTML))
Перейти до: навігація, пошук

Свойства Отчётов (здесь и далее по тексту -- Лектио) -- это часть урока О Свойствах Отчётов. В Брацкой Школе, уроки делятся на так называемые лектио, каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару Выбор Профессии.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Отчёты и Доклады.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Властивості Звітів

Звіти характеризуються багатьма властивостями, які можна згрупувати у своєчасність, повноту, фактичність, адресність та зручність користування.

  • Своєчасність звіту -- це властивість отримання звіту у поставлені терміни. Час відправки може бути потрібним або одержувачем звіту, або відправником, щоб своєчасно отримати реакцію одержувача на звіт. В ідеальному світі звіт повинен з'являтися до того, як його дані необхідні одержувачу, а відповідь на звіт -- до того моменту, коли реакція одержувача звіту потрібна відправнику.
  • Повнота звіту вказує на присутність у ньому необхідних атрибутів. Повні звіти надають своїм споживачам стільки даних, скільки для конкретної цільової аудиторії необхідно.
  • Фактичність свідчить про частку фактичних даних про звіт. Фактичні звіти ґрунтуються на чіткій перевіреній інформації; вони є об'єктивним викладом фактів. Навпаки, упереджені звіти ґрунтуються на думках, уподобаннях, упередженнях та поглядах. Упередженість може виходити або з природи автора, або бажання автора маніпулювати споживачем звіту.
  • Адресність відображає звернення до конкретної цільової аудиторії. Добре адресовані звіти, наприклад, роз'яснять жаргон і ту термінологію, з якою аудиторія не знайома.
  • Зручність користувача (usability;в українському слензі - "юзабіліті") -- це практичність користування звітом для користувача. Заголовки, розбиття на розділи, назви розділів, довжина речень, кількість дієприкметникових та дієприслівникових зворотів, наявність змісту розділів, короткого викладу вмісту звіту та роз'яснення термінів є елементами зручності користування.

Ці властивості можна поєднати в обов'язкові та покращуючі:

  1. Своєчасність і повнота роблять звіт застосовним на практиці. Ці властивості виміряні. Звіт може бути лише повним чи не повним, своєчасним чи несвоєчасним. Звіт може бути більш менш повним, як і менш своєчасним. Тільки своєчасний та повний звіт має практичне значення, як звіт. Несвоєчасний або неповний "звіт" -- це не звіт, а повідомлення.
  2. Фактичність, адресність та зручність роблять звіт краще. Звіт може містити більше фактів, ніж думок чи менше. Звіт може бути більш адресним та зручним для користування або менше. Навіть не повністю фактичний, не зовсім адресний і не дуже зручний звіт залишається корисним.

Для демонстрації цієї різниці, уявіть, що Ви знаходитесь на автостраді та наближаєтеся до роздоріжжя. Ви поки що не знаєте куди їхати і Вам потрібні дані для ухвалення рішення. За фактом, Вам потрібен звіт у вигляді знака-покажчика спрямування або вказівка ​​програми-навігатора. Той звіт, який не містить необхідних даних (наприклад, знак без стрілок у той чи інший бік), або той, який прийде після того, як Ви проїхали розвилку, не є корисним.

А тепер, виберіть , будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, характеристики звітів включають:

Варианты

фактичность, быстроту и удобство получения. / быстроту, удобство получения и полноту. / удобство получения, полноту и своевременность. / полноту, своевременность и фактичность.
Альтернативный вопрос:

А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения. Судя по тексту выше, даже несовершенный отчёт должен быть:

своевременным и фактичным. / фактичным, адресным и удобным. / удобным и адресным. / полным и своевременным.
Следующее лектио -- Атрибуты Сообщений

Термины

Отчёт

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Любое описание, которое представляет мнения и предположения о продукте, также может рассматриваться как отчет. -- Правда\неправда