Мови Розмітки

Матеріал з Брацка Правка
Версія від 22:01, 28 жовтня 2022, створена Victoriya (обговореннявнесок) (Текст (HTML))
Перейти до: навігація, пошук

Языки Разметки (здесь и далее по тексту -- Лектио) -- это часть урока Суть Брацкой Правки. В Брацкой Школе, уроки делятся на так называемые лектио, каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу Брацки Техобзор.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Что Есть Правка.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Мови Розмітки

Щоб стати веб-сторінкою, будь-який вміст має бути розмічений відповідно до стандартів Всесвітньої павутини. HTML -- це мова розмітки гіпертексту, яка домінує в розмітці тих веб-сторінок, які присутні в павутині.

HTML читається як "ейч-ті-ем-ел", у російському Інтернеті часто сленгується як "хтмл". Англійська абревіатура походить від HyperText Markup Language. Дослівним перекладом було б "ГіперТекстова Розмітна Мова", але російська абревіатура поширення не отримала.

Існує багато версій HTML. Більше того, HTML -- домінуюча, але не єдина мова розмітки. Брацька Правка використовує іншу мову розмітки своїх текстів користувача, але її вбудований редактор розмітки також може приймати розмітку багатьох версій HTML.

На відміну від мов програмування, мови розмітки не вставляють новий текст у документ, а розмічають той текст, що вже існує. Вони діють за однаковою схемою. Та частина тексту, яка розмічається, береться до тегів розмітки.

У російську мову слово "тег" прийшло від англійського tag, яке означає ярлик, етикетка та бирка. Тег описує якого типу розмітка починається або закінчується.

Конкретні теги залежать від мови. Скажімо, зробити будь-яке слово напівжирним шрифтом у Брацькій Правці можна двома способами.

  1. Застосовуючи HTML, перед цим словом повинен стояти відкриваючий розмітку тег </strong>.а після нього -- тег </strong>, що закриває розмітку,наприклад, <strong>слово</strong>.
  2. Задіюючи рідну мову Правки, це ж слово має бути взяте в оточення потрійних одинарних лапок,наприклад, '''слово'''.

Яка мова б не використовувалася, на Вікі-сторінці, розмічене таким чином слово буде продемонстровано як написане напівжирним шрифтом слово.

Необхідно відзначити, що Брацька Правка застосовує власну мову розмітки тільки для розмітки текстів, що редагуються. Для відображення вікі-сторінок Брацької Правки у Всесвітньому Павутинні, задіяна остання версія HTML. На початок 2021 року, останньою версією є HTML5.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, мови гіпертекстової розмітки:

Варианты

позволяют вставлять ссылки в читаемые документы. / являются языками программирования компьютеров. / делают стандартом передачу информации по всей сети Интернет. / обеспечивают безопасность метаданных.
Следующее лектио -- Совместные Документы

Термины

HTML, WWW, MediaWiki, Брацка Правка

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Как будет отображаться текст размещенный между тегов ? -- (a) Курсивом. (b) Полужирным. (c) Подчеркнутым. (d) С измененным цветом текста на синий (blue).