Зворотні Розробки

Матеріал з Брацка Правка
Версія від 13:51, 27 листопада 2022, створена Vitaliy (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Зворотні Розробки (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Створення Завдань. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Разработки Требований.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Зворотні Розробки

Зворотня розробка -- це відтворення виробу за зразком. У зворотній розробці одні розробники відтворюють той продукт, який раніше був створений іншими розробниками.

Наприклад, перша у світі балістична ракета дальньої дії "Фау-2" (V-2) була створена в нацистській Німеччині. Ця ракета була розроблена під керівництвом конструктора Вернера фон Брауна, який наприкінці війни здався американцям. Пізніше фон Браун разом із документацією був секретно перевезений до США, де він став відомим як батько американської космічної програми.

Основний майданчик випробувань "Фау-2", полігон Пенемюнде, опинився в зоні радянської окупації. Радянські фахівці не мали доступу до основної документації, але доклали чимало зусиль для вивчення зразків ракет, що залишилися, і відновлення деталей нацистських розробок. Майбутній батько радянської космонавтики Сергій Корольов особисто відвідав Пенемюнде у вересні 1945 року.

У Радянському Союзі Фау-2 було відтворено. Ця "зворотня розробка" стала прототипом для створення майбутніх радянських балістичних ракет.

Відтворення складних систем базуються на зворотному проєктуванні (reverse engineering). Це проєктування починається з інженерного аналізу вже готового виробу, розбору його функцій і, як у випадку з Фау-2, вивчення його виробничих потужностей.

Створення свого аналога чужого виробу також називають переконструюванням, реконструюванням, зворотнім конструюванням, зворотнім проєктування, а також копіювання або запозичення технологій.

Зворотні розробки широко використовуються в інформаційних технологіях. Чисте копіювання часто називається "клонуванням", а аналог програмного забезпечення називається "клоном". І відкрите, і приховане запозичення чужих ідей в українському слензі часто називається як "передірання", "передирка" або навіть "передер". Практично будь-який великий виробник творчо передирає найкращі напрацювання своїх конкурентів.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, швидше за все, зворотною розробкою можна вважати створення:

Варіанти

першого комп'ютера./ колеса./ телескопа.
Следующее лектио -- Конфликты Требований

Термины

Обратная разработка, Разработка

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена