Відмінності між версіями «Шляхи до Роботи»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст (HTML))
 
(Не показані 12 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Пути к Работе]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Как Получить Работу]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацка Вводка]]'''.
+
[[Шляхи до Роботи]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Как Получить Работу|Як Отримати Роботу]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацка Вводка|Брацька Вводка]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Работники и Наниматели]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Работники и Наниматели|Працівники і Наймачі]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 10: Рядок 10:
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Шляхи до роботи</strong></p><p>Наймачі розшукують того, хто зробить той обсяг роботи, який потрібен роботодавцям, і буде задоволений оплатою та іншими умовами праці. Виходить, що знайти роботу досить легко, якщо знати, який роботодавець потребує праці працівника, згоден мотивувати цього працівника на достатньому рівні і не має жодного іншого кандидата, хто працював би краще або за менші гроші.</p><p>Проблема -- як знайти цього роботодавця, а також де, коли і як запропонувати йому чи їй потрібну працю? Ох, так, такий роботодавець ще мусить і існувати в природі. Наприклад, автор цих рядків добре вміє бити байдики, рахувати ворон, лоботрусити і валяти дурня, але складно відшукати тих роботодавців, які добре платять за ці "вміння".</p><p>Складність знаходження роботи залежить від величезної кількості факторів. Ці чинники вносяться всіма гравцями ринку праці. Чим краще робота оплачується, то менше таких робіт над ринкі. Тому низькооплачувану роботу зазвичай знайти легше, ніж високооплачувану. З іншого боку, більше працівників пропонують низькокваліфіковану працю, ніж висококваліфіковану. Однак ситуація на конкретному ринку праці привносить ті фактори, які важко чи неможливо спланувати чи навіть передбачити. Наприклад, пандемія змінила ринок праці практично в усьому світі так, що одиниці могли й уявити.</p><p>Особливість значної роботи у тому, що придбання відповідних їй знань, навичок і умінь - це проект, який забирає ресурси. Насамперед цей проект займає час. Якщо здобуття знань потребує університетської освіти, цей проект може розтягнутися на кілька років.</p><p>Проект передбачає хоча б якесь планування. Це планування має відповісти на багато питань, включаючи:</p><ol type="a"><li>Яка робота підійде майбутньому працівникові,</li><li>Якщо підійде, чи потрібна ця робота на ринку,</li><li>Якщо затребувана, чи підходять умови цієї роботи та її оплата майбутньому працівникові,</li><li>Якщо підходять, скільки потрібно коштів та часу, щоб отримати кваліфікації, потрібні цією роботою.</li></ol ><p>Пошук значущої роботи можна представити дорожньою картою. Потенційний працівник має деяке покликання та потреби. Вони підштовхують працівника до здобуття якихось кваліфікацій. Однак на ринку потрібні не всі кваліфікації, а лише ті, під які вільні вакансії. Різницю між наявними та затребуваними кваліфікаціями можна назвати заповненням прогалин. Це заповнення може відбуватися як до отримання роботи, так і на робочому місці.</p>
+
:<p><strong>Шляхи до Роботи</strong></p><p>Наймачі розшукують того, хто зробить той обсяг роботи, який потрібен роботодавцям, і буде задоволений оплатою та іншими умовами праці. Виходить, що знайти роботу досить легко, якщо знати, який роботодавець потребує праці працівника, згоден мотивувати цього працівника на достатньому рівні і не має жодного іншого кандидата, хто працював би краще або за менші гроші.</p><p>Проблема -- як знайти цього роботодавця, а також де, коли і як запропонувати йому чи їй потрібну працю? Ох, так, такий роботодавець ще мусить і існувати в природі. Наприклад, автор цих рядків добре вміє бити байдики, рахувати ворон і валяти дурня, але складно відшукати тих роботодавців, які добре платять за ці "вміння".</p><p>Складність знаходження роботи залежить від величезної кількості факторів. Ці чинники вносяться всіма гравцями ринку праці. Чим краще робота оплачується, то менше таких робіт на ринку. Тому низькооплачувану роботу зазвичай знайти легше, ніж високооплачувану. З іншого боку, більше працівників пропонують низькокваліфіковану працю, ніж висококваліфіковану. Однак ситуація на конкретному ринку праці привносить ті фактори, які важко чи неможливо спланувати чи навіть передбачити. Наприклад, пандемія змінила ринок праці практично в усьому світі так, що одиниці могли й уявити.</p><p>Особливість значної роботи у тому, що придбання відповідних їй знань, навичок і умінь - це проєкт, який забирає ресурси. Насамперед цей проєкт займає час. Якщо здобуття знань потребує університетської освіти, цей проєкт може розтягнутися на кілька років.</p><p>Проєкт передбачає хоча б якесь планування. Це планування має відповісти на багато питань, включаючи:</p><ol type="a"><li>Яка робота підійде майбутньому працівникові,</li><li>Якщо підійде, чи потрібна ця робота на ринку,</li><li>Якщо затребувана, чи підходять умови цієї роботи та її оплата майбутньому працівникові,</li><li>Якщо підходять, скільки потрібно коштів та часу, щоб отримати кваліфікації, потрібні для цієї роботи.</li></ol><p>Пошук значущої роботи можна представити дорожньою картою. Потенційний працівник має деякі покликання та потреби. Вони підштовхують працівника до здобуття якихось кваліфікацій. Однак на ринку потрібні не всі кваліфікації, а лише ті, під які є вакансії. Різницю між наявними та затребуваними кваліфікаціями можна назвати заповненням прогалин. Це заповнення може відбуватися як до отримання роботи, так і на робочому місці.</p>
  
 
===Следующее лектио===
 
===Следующее лектио===
:'''[[Агенты и Вовлечённые]]'''
+
:'''[[Агенты и Вовлечённые|Агенти та Залучені]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===

Поточна версія на 20:17, 18 листопада 2022

Шляхи до Роботи (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Як Отримати Роботу. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Працівники і Наймачі.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Шляхи до Роботи

Наймачі розшукують того, хто зробить той обсяг роботи, який потрібен роботодавцям, і буде задоволений оплатою та іншими умовами праці. Виходить, що знайти роботу досить легко, якщо знати, який роботодавець потребує праці працівника, згоден мотивувати цього працівника на достатньому рівні і не має жодного іншого кандидата, хто працював би краще або за менші гроші.

Проблема -- як знайти цього роботодавця, а також де, коли і як запропонувати йому чи їй потрібну працю? Ох, так, такий роботодавець ще мусить і існувати в природі. Наприклад, автор цих рядків добре вміє бити байдики, рахувати ворон і валяти дурня, але складно відшукати тих роботодавців, які добре платять за ці "вміння".

Складність знаходження роботи залежить від величезної кількості факторів. Ці чинники вносяться всіма гравцями ринку праці. Чим краще робота оплачується, то менше таких робіт на ринку. Тому низькооплачувану роботу зазвичай знайти легше, ніж високооплачувану. З іншого боку, більше працівників пропонують низькокваліфіковану працю, ніж висококваліфіковану. Однак ситуація на конкретному ринку праці привносить ті фактори, які важко чи неможливо спланувати чи навіть передбачити. Наприклад, пандемія змінила ринок праці практично в усьому світі так, що одиниці могли й уявити.

Особливість значної роботи у тому, що придбання відповідних їй знань, навичок і умінь - це проєкт, який забирає ресурси. Насамперед цей проєкт займає час. Якщо здобуття знань потребує університетської освіти, цей проєкт може розтягнутися на кілька років.

Проєкт передбачає хоча б якесь планування. Це планування має відповісти на багато питань, включаючи:

  1. Яка робота підійде майбутньому працівникові,
  2. Якщо підійде, чи потрібна ця робота на ринку,
  3. Якщо затребувана, чи підходять умови цієї роботи та її оплата майбутньому працівникові,
  4. Якщо підходять, скільки потрібно коштів та часу, щоб отримати кваліфікації, потрібні для цієї роботи.

Пошук значущої роботи можна представити дорожньою картою. Потенційний працівник має деякі покликання та потреби. Вони підштовхують працівника до здобуття якихось кваліфікацій. Однак на ринку потрібні не всі кваліфікації, а лише ті, під які є вакансії. Різницю між наявними та затребуваними кваліфікаціями можна назвати заповненням прогалин. Це заповнення може відбуватися як до отримання роботи, так і на робочому місці.

Следующее лектио

Агенти та Залучені

Термины

Самозанятость, Бизнес-идея, Инвестор, Стартап, Венчурная компания

Экзамен

Определения

  • Самозанятость -- Отличная от наёмной работы, форма получения вознаграждения за свой труд или время либо непосредственно от заказчиков, либо от созданного предприятия.
  • Бизнес-идея -- Идея о новом способе зарабатывания денег.
  • Инвестор -- Лицо, которое покупает долю предприятия с целью получения прибыли от деятельности этого предприятия.
  • Стартап -- Предприятие, которое пока не окупает себя за счёт продажи своих услуг и существует за счёт инвесторов.
  • Венчурная компания -- Предприятие, которое выступает в роли инвестора и зарабатывает от инвестиционной деятельности.

Вопросы экзамена