Відмінності між версіями «Порядок Брацький»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Термины)
м (Vitaliy переименовал страницу Порядок Брацки в Порядок Брацький)
 
(Не показано 34 проміжні версії 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Порядок Брацки]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[О Брацких Школах]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацки Вводны Курс]]'''.
+
[[Порядок Брацький]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Структуре Школы|Про Структуру Школи]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацка Вводка|Брацька Вводка]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Брацкие Школы]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Волонтёры и Партнёры|Волонтери та Партнери]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed">Файл:Urok-by-orlov.jpg|Урок в школе. Поликарпов-Орлов
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
Урок в школе. Гравюра из "Букваря славенскими, греческими, римскими писмены", Фёдор Поликарпович Поликарпов-Орлов
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Порядок Брацки</strong></p><p>Порядок школьны братски -- это документ, регламентирующий организацию учебного процесса в Братских школах. Некоторые порядки либо назывались Уставами, либо были их частью. Известно несколько текстов, начиная с Устава Львовской братской школы, который был утверждён в 1591 году.</p><p>Некоторые характеристики объединяли и отличали этот и другие сохранившиеся до наших дней документы. Здесь, мы назовём только четыре.</p><p>Первая характеристика -- это безразличие к статусу родителей и поощрение успехов учеников. Места в классе распределялись исключительно согласно достижениям в учёбе.</p><p>Другая характеристика -- это посильная оплата, начиная с отсутствия оплаты для сирот и тех учеников, чьи родители не могли себе позволить оплату. Опять же, целью школ было предоставление образования на местном языке, а не извлечение прибыли.</p><p>Следующая характеристика -- это вовлечение старших учеников в обучение младших. Практически все школы оперировали в условиях скромных бюджетов, потому искали пути максимально снизить расходы. Учителей, называемых греческим словом "дидаскал", не хватало. Известны также случаи, когда мещане собирали деньги и отправляли кого-то на учёбу на условиях, что обучившийся вернётся и, уже в качестве дидаскала, передаст знания оставшимся.</p><p>Наконец, последняя характеристика -- это полная открытость как учебных планов, так и учебного процесса.</p><p>Документ сегодняшних дней, Брацки Порядок, обладает теми же характеристиками, но адаптирован под реалии и, особенно, технологии нашего времени. В Брацкой Школе все равны. Школа не собирает данных учеников и не делит их на более нуждающихся и менее нуждающихся. Потому учёба для всех бесплатна. Ученики могут вовлечь себя в общественно-полезные проекты. И, наконец, учебный процесс максимально прозрачен.</p><p>Брацки Порядок определяет принципы руководства Брацкой Школой. Его отдельная часть, Брацко Назначение, определяет цели учебного процесса. Ещё одна часть, Брацка Дидактика, определяет принципы построения учебных планов.</p><p><i>А теперь, завершите, пожалуйста, следующее предложение.</i> Судя по тексту выше, первые братские школы -- это пример:</p>
+
:<p><strong>Порядок Брацький</strong></p><p>Порядок шкільно-брацький - це документ, що регламентує організацію навчального процесу в Брацьких школах. Деякі порядки або називалися Статутами, або їх частиною. Відомо кілька текстів, починаючи зі Статуту Львівської братської школи, який був затверджений у 1591 році.</p><p>Деякі характеристики об'єднували і відрізняли цей та інші документи, що збереглися до наших днів. Тут ми назвемо лише чотири.</p><ol><li><p><strong>Байдужість</strong> до статусу батьків та заохочення успіхів учнів. Місця в класі розподілялися виключно згідно з досягненнями в навчанні.</p></li><li><p><strong>Посильна оплата</strong>, починаючи з відсутності оплати для сиріт і тих учнів, батьки яких не могли собі дозволити оплату. Знову ж таки, метою шкіл було надання освіти місцевою мовою, а не отримання прибутку.</p></li><li><p><strong>Залучення</strong> старших учнів до навчання молодших. Практично всі школи працювали за умов скромних бюджетів, тому шукали шляхи максимально знизити витрати. Вчителів, званих грецьким словом "дидаскал", не вистачало. Відомі також випадки, коли міщани збирали гроші і відправляли когось на навчання на умовах, що провчившись він повернеться і, вже як дидаскал, передасть решту.</p></li><li><p>Повна <strong> відкритість</strong> як навчальних планів, так і навчального процесу.</p></li></ol><p>Документ сьогоднішніх днів, Брацький Порядок, має ті ж характеристики, але адаптований під реалії і, особливо, технології нашого часу. У Брацькій Школі всі рівні. Школа не збирає даних учнів і не ділить їх на нужденних і менш нужденних. Тому навчання для всіх безкоштовне. Учні можуть залучити себе до суспільно-корисних проєктів.</p><p>Ця неформальна Школа не має формального керівництва - всі рішення, включаючи рішення зміни Порядку, приймаються активними волонтерами прямим голосуванням.</p><p>Окрема частина Брацького Порядку, Брацке ​​Призначення визначає цілі навчального процесу. Ще одна частина, Брацька Дидактика, визначає принципи побудови навчальних планів.</p><p>Зрештою діяльність Брацької Школи максимально прозора. Всі документи, навчальні плани та матеріали опубліковані у Всесвітньому Павутинні та доступні для перегляду без паролів або інших обмежень.</p>
  
===Варианты===
+
===Следующее лектио===
:прибыльного бизнеса. / выживания в условиях скромных бюджетов.
+
:[[Обустройство Школы|Облаштування Школи]]
 
 
'''[[Дидактика Брацка]]''' -- следующее лектио.
 
  
 
===Термины===
 
===Термины===
Рядок 23: Рядок 22:
  
 
===Определения===
 
===Определения===
:*[[Порядок школьны братски]] -- это документ, регламентирующий организацию учебного процесса в братских школах.
+
:*[[Порядок школьны братски]] -- Документ, регламентирующий организацию учебного процесса в братских школах.
:*[[Брацки Порядок]] -- это документ, регламентирующий организацию учебного процесса в Брацкой Школе.
+
:*[[Брацки Порядок]] -- Принципы организации Брацкой Школы. Эти принципы закреплены документом с таким же названием.
  
 
===Вопросы экзамена===
 
===Вопросы экзамена===
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 17:56, 19 листопада 2022

Порядок Брацький (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Про Структуру Школи. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Волонтери та Партнери.

Иллюстрации

Урок в школе. Гравюра из "Букваря славенскими, греческими, римскими писмены", Фёдор Поликарпович Поликарпов-Орлов

Текст (HTML)

Порядок Брацький

Порядок шкільно-брацький - це документ, що регламентує організацію навчального процесу в Брацьких школах. Деякі порядки або називалися Статутами, або їх частиною. Відомо кілька текстів, починаючи зі Статуту Львівської братської школи, який був затверджений у 1591 році.

Деякі характеристики об'єднували і відрізняли цей та інші документи, що збереглися до наших днів. Тут ми назвемо лише чотири.

  1. Байдужість до статусу батьків та заохочення успіхів учнів. Місця в класі розподілялися виключно згідно з досягненнями в навчанні.

  2. Посильна оплата, починаючи з відсутності оплати для сиріт і тих учнів, батьки яких не могли собі дозволити оплату. Знову ж таки, метою шкіл було надання освіти місцевою мовою, а не отримання прибутку.

  3. Залучення старших учнів до навчання молодших. Практично всі школи працювали за умов скромних бюджетів, тому шукали шляхи максимально знизити витрати. Вчителів, званих грецьким словом "дидаскал", не вистачало. Відомі також випадки, коли міщани збирали гроші і відправляли когось на навчання на умовах, що провчившись він повернеться і, вже як дидаскал, передасть решту.

  4. Повна відкритість як навчальних планів, так і навчального процесу.

Документ сьогоднішніх днів, Брацький Порядок, має ті ж характеристики, але адаптований під реалії і, особливо, технології нашого часу. У Брацькій Школі всі рівні. Школа не збирає даних учнів і не ділить їх на нужденних і менш нужденних. Тому навчання для всіх безкоштовне. Учні можуть залучити себе до суспільно-корисних проєктів.

Ця неформальна Школа не має формального керівництва - всі рішення, включаючи рішення зміни Порядку, приймаються активними волонтерами прямим голосуванням.

Окрема частина Брацького Порядку, Брацке ​​Призначення визначає цілі навчального процесу. Ще одна частина, Брацька Дидактика, визначає принципи побудови навчальних планів.

Зрештою діяльність Брацької Школи максимально прозора. Всі документи, навчальні плани та матеріали опубліковані у Всесвітньому Павутинні та доступні для перегляду без паролів або інших обмежень.

Следующее лектио

Облаштування Школи

Термины

Порядок школьны братски, Брацки Порядок, Брацко Назначение, Брацка Дидактика

Экзамен

Определения

  • Порядок школьны братски -- Документ, регламентирующий организацию учебного процесса в братских школах.
  • Брацки Порядок -- Принципы организации Брацкой Школы. Эти принципы закреплены документом с таким же названием.

Вопросы экзамена