Відмінності між версіями «Що є Бізнес-Аналіз»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 17 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Что Бизнес-Анализ Есть]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Суть Бизнес-Анализа]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к практическому семинару '''[[Выбор Профессии]]'''.
+
[[Що є Бізнес-Аналіз]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Суть Бизнес-Анализа|Суть Бізнес-Аналізу]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Выбор Профессии|Вибір Професії]]'''
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Свойства Требований]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Требования в Облаке]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 9: Рядок 9:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Что Бизнес-Анализ Есть</strong></p><p>Буквально, бизнес-анализ (business analysis) должен бы означать исследование любого бизнеса. Однако для исследования бизнеса на уровне предприятия употребляется другой термин -- "анализ управления" (management analysis).</p><p>В практическом мире, бизнес-анализ -- это деятельность по выяснению бизнес-потребностей и предложению путей их удовлетворения. Этот анализ может выполняться при разработке продукта или решении проблемы.</p><p>Бизнес-аналитика начинается ещё до официального открытия проекта. Собственно говоря, инициирование проекта связано с какой-то бизнес-потребности. После назначения руководителя проекта, первым делом он или она начинают выяснять источники информации для бизнес-анализа и собирать те данные для аналитики.</p><p>Руководитель собирает те данные, которые важны как для разрабатываемого продукта, так и для его разработки. При выполнении небольших проектов, руководитель сам может проводить как бизнес-аналитику. Для проработки деталей разрабатываемых изделий больших проектов специально нанимаются профессиональные бизнес-аналитики. Другие специалисты нанимаются для проработки деталей процесса разработки, включая её объём, сроки и стоимость.</p><p>Бизнес-аналитики выясняют потребности различными способами и методами, прежде всего, общаясь с заинтересованными в проекте сторонами. Те же способы и методы задействуются и при согласовании будущего изделия.</p><p>Если моделирование, то есть, создание концепции и планирование структуры, изделия находится за пределами знаний, навыков и умений бизнес-аналитиков, они работают с инженерами систем (systems engineer). Эти инженеры создают концепции будущих изделий, а бизнес-аналитики согласовывают эти концепции с кураторами продукта.</p><p>Требования к разработкам не являются предметом работы бизнес-аналитиков. Результат бизнес-анализа -- это опись продукта. Объём работ по проекту, график и бюджет основаны на этой описи.</p><p></p><p><i>А теперь, выберите, пожалуйста, лучшее завершение следующего предложения.</i> Судя по тексту выше, :</p>
+
:<p><strong>Що є Бізнес-Аналіз</strong></p><p>Буквально, бізнес-аналіз (business analysis) мав би означати дослідження будь-якого бізнесу. Однак для дослідження бізнесу на рівні підприємства вживається інший термін -- "аналіз управління" (management analysis).</p><p>У практичному світі, бізнес-аналіз -- це діяльність із з'ясування бізнес-потреб та пропозиції шляхів їх задоволення. Цей аналіз може виконуватися під час вирішення проблеми або розробки продукту, який вирішує бізнес-проблему.</p><p>Бізнес-аналітика починається ще до офіційного відкриття проєкту. Власне, ініціювання проєкту пов'язане з усвідомленням якоїсь бізнес-потреби. Після призначення керівника проєкту, насамперед він чи вона починають з'ясовувати джерела інформації для бізнес-аналізу та збирати ті дані для аналітики.</p><p>Керівник збирає ті дані, які важливі як для продукту, що розробляється, так і для його розробки. За виконання невеликих проєктів керівник сам може проводити бізнес-аналітику. Для опрацювання деталей виробів великих проєктів спеціально наймаються професійні бізнес-аналітики. Інші фахівці наймаються для опрацювання деталей процесу розробки, включаючи її обсяг, терміни та вартість.</p><p>Бізнес-аналітики з'ясовують потреби різними способами та методами, передусім спілкуючись із зацікавленими у проєкті сторонами. Ті ж методи і способи задіяні і при узгодженні майбутнього виробу.</p><p>Якщо моделювання, тобто, створення концепції та планування структури, вироби знаходиться за межами знань, навичок та умінь бізнес-аналітиків, вони працюють з інженерами систем ( systems engineer). Ці інженери створюють концепції майбутніх виробів, а бізнес-аналітики узгоджують ці концепції з кураторами продукту.</p><p>У проєктах аналіз проводиться для розуміння потреб замовника, підрядника та зацікавлених сторін. Для замовника, цінність бізнес-аналізу -- це отримання опису того, що буде створено і як цей продукт вирішить проблему. Цінність бізнес-аналізу для підрядника -- це керівництво, що треба створити.</p><p>Результат бізнес-аналізу -- це опис продукту або його прототипу. Обсяг робіт з проєкту, графік та бюджет засновані на цих описах.</p><p><i>А тепер, придумайте, будь ласка, питання для завершення цього лектіо.</i></p>
  
===Варианты===
+
===Варіанти===
:разработчики создали верное изделие, а администраторы могли проверить его верность. / координаторы информационных проектов могли разработать пользовательские истории (user story). / открыть процесс разработок широкой публике. / установить единый источник истины (single source of truth).
+
:Відповідь у формі есе не потребує варіантів.
  
:Следующее лектио -- '''[[Компоненты Описей]]'''
+
:Следующее лектио -- '''[[Описи и Прототипы]]'''
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Требования]], [[Эпические продукты]], [[SSOT]]
+
:[[Бизнес-анализ]], [[Опись продукта]], [[Прототип]], [[Объём работ]], [[Бюджет проекта]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 13:41, 27 листопада 2022

Що є Бізнес-Аналіз (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Бізнес-Аналізу. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Требования в Облаке.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Що є Бізнес-Аналіз

Буквально, бізнес-аналіз (business analysis) мав би означати дослідження будь-якого бізнесу. Однак для дослідження бізнесу на рівні підприємства вживається інший термін -- "аналіз управління" (management analysis).

У практичному світі, бізнес-аналіз -- це діяльність із з'ясування бізнес-потреб та пропозиції шляхів їх задоволення. Цей аналіз може виконуватися під час вирішення проблеми або розробки продукту, який вирішує бізнес-проблему.

Бізнес-аналітика починається ще до офіційного відкриття проєкту. Власне, ініціювання проєкту пов'язане з усвідомленням якоїсь бізнес-потреби. Після призначення керівника проєкту, насамперед він чи вона починають з'ясовувати джерела інформації для бізнес-аналізу та збирати ті дані для аналітики.

Керівник збирає ті дані, які важливі як для продукту, що розробляється, так і для його розробки. За виконання невеликих проєктів керівник сам може проводити бізнес-аналітику. Для опрацювання деталей виробів великих проєктів спеціально наймаються професійні бізнес-аналітики. Інші фахівці наймаються для опрацювання деталей процесу розробки, включаючи її обсяг, терміни та вартість.

Бізнес-аналітики з'ясовують потреби різними способами та методами, передусім спілкуючись із зацікавленими у проєкті сторонами. Ті ж методи і способи задіяні і при узгодженні майбутнього виробу.

Якщо моделювання, тобто, створення концепції та планування структури, вироби знаходиться за межами знань, навичок та умінь бізнес-аналітиків, вони працюють з інженерами систем ( systems engineer). Ці інженери створюють концепції майбутніх виробів, а бізнес-аналітики узгоджують ці концепції з кураторами продукту.

У проєктах аналіз проводиться для розуміння потреб замовника, підрядника та зацікавлених сторін. Для замовника, цінність бізнес-аналізу -- це отримання опису того, що буде створено і як цей продукт вирішить проблему. Цінність бізнес-аналізу для підрядника -- це керівництво, що треба створити.

Результат бізнес-аналізу -- це опис продукту або його прототипу. Обсяг робіт з проєкту, графік та бюджет засновані на цих описах.

А тепер, придумайте, будь ласка, питання для завершення цього лектіо.

Варіанти

Відповідь у формі есе не потребує варіантів.
Следующее лектио -- Описи и Прототипы

Термины

Бизнес-анализ, Опись продукта, Прототип, Объём работ, Бюджет проекта

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена