Відмінності між версіями «Брацькі Школи»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Заключение)
 
(Не показані 76 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Брацкие Школы]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[О Брацких Школах]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацка Школа Витае]]'''.
+
[[Брацькі Школи]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Брацкой Школе|Про Брацькі Школи]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацка Вводка|Брацька Вводка]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Это ''Лектио'' не имеет предшественников -- каждому потенциальному ученику или подмастерью предлагают начать здесь.
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Работа в Bskol|Робота в iDosvid]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
 
<gallery mode="packed">
 
<gallery mode="packed">
 +
Файл:Donetsk-bratska.jpg|Второе здание Братской школы в Юзовке (сегодня -- Донецк)
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
 +
:<p><strong>Брацькі Школи</strong></p><p>Брацькі школи - це громадська освітня ініціатива, яка з'явилася наприкінці XVI століття на теренах сьогоднішньої Білорусі, Литви та України. Спочатку навчальні заклади організовувалися при братствах, які являли собою громадські організації православних міщан.</p><p>У той час ті території входили до складу Польщі та існуючі католицькі (зазвичай єзуїтські) та протестантські навчальні заклади викладали латиною та польською мовою.</p><p>Місцеві ж люди говорили старослов'янською, яка до нашого часу стала білоруською, російською та українською. Щоб заповнити прогалину, братні школи наголошували на місцевій мові.</p><p>У 1586 році, Успенське ставропігійське братство у Львові заснувало Львівську Успенську братню школу. Могилівську школу було засновано Богоявленським братством у 1590–1592 роках.</p><p>Київську школу було створено у 1615 році за зразком статуту Львівської школи. Восени 1631 р. також у Києві Петро Могила заснував Лаврську Школу з глибоким вивченням так званих семи вільних мистецтв. У 1632 ці дві Школи об'єдналися в Києво-Братську Колегію. У 1701 році, указом Петра I, Колегію було перетворено на Києво-Могилянську Академію.</p><p>Ослаблення Польщі знизило вплив шкіл наприкінці XVIII - на початку XIX століть. За підтримки імператриці Єлизавети Петрівни, Георгій Кониський у 1757 році на базі Могилівської школи відкрив православну духовну семінарію. Декретом імператора Йосипа ІІ, Львівську школу було перетворено на Ставропігійський інститут. За розпорядженням уряду та указом Синоду від 14 серпня 1817 року Києво-Могилянська Академія була закрита.</p><p>Ідея братніх шкіл знову привернула деяку увагу наприкінці XIX - на початку ХХ століття. 21 січня 1896 року церковне братство Спасо-Преображенської церкви відкрило братську школу в Юзівці, яка зараз відома як місто Донецьк. У 1903 році школа переїхала в триповерхову будівлю, одну з небагатьох висотних будівель на той час. Цей регіон, що швидко розвивався, відчував тоді гостру нестачу навчальних закладів.</p><p>Протягом чотирьох століть у рамках цієї громадської ініціативи було всього відкрито понад 40 братських шкіл.</p>
  
Братские школы (также известны как греческие школы; здесь и далее по тексту -- Школы) -- общественная образовательная инициатива, берущая начало в конце 16-го века на территориях сегодняшней Беларуси, Литвы и Украины. Изначально учебные заведения, Школы, организовывались при братствах, которые представляли собой общественные организации православных мещан. Целью первых Школ было противостояние продвижению католических (обычно, иезуитских) и протестантских учебных заведений. Основное различие состояло в изучаемых языках. В то время как католическое образование концентрировалось на латыни и польском языке, Школы делали акцент на старо-русский и греческий.
+
===Следующее лектио===
 +
:[[Воссозданная Школа|Відтворена Школа]]
  
 +
===Термины===
 +
:[[Братские школы]], [[Семь свободных искусств]]
  
Содержание
+
==Экзамен==
1 Школы при церковных братствах
 
  
    1.1 Во Львове
+
===Определения===
    1.2 В Могилёве
+
:*[[Братские школы]] -- это инициатива, предпринятая независимо от государства общественными организациями, братствами, с целью восполнить пробелы системы образования.
    1.3 В Киеве
 
    1.4 В Донецке
 
  
===Вопрос(ы)===
+
===Вопросы экзамена===
:Готовы перейти к следующей микролекции? --Да/Нет
 
  
'''[[For Whom Cyber Exists]]''' is the successor [[lectio]].
+
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 15:46, 19 листопада 2022

Брацькі Школи (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Про Брацькі Школи. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Робота в iDosvid.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Брацькі Школи

Брацькі школи - це громадська освітня ініціатива, яка з'явилася наприкінці XVI століття на теренах сьогоднішньої Білорусі, Литви та України. Спочатку навчальні заклади організовувалися при братствах, які являли собою громадські організації православних міщан.

У той час ті території входили до складу Польщі та існуючі католицькі (зазвичай єзуїтські) та протестантські навчальні заклади викладали латиною та польською мовою.

Місцеві ж люди говорили старослов'янською, яка до нашого часу стала білоруською, російською та українською. Щоб заповнити прогалину, братні школи наголошували на місцевій мові.

У 1586 році, Успенське ставропігійське братство у Львові заснувало Львівську Успенську братню школу. Могилівську школу було засновано Богоявленським братством у 1590–1592 роках.

Київську школу було створено у 1615 році за зразком статуту Львівської школи. Восени 1631 р. також у Києві Петро Могила заснував Лаврську Школу з глибоким вивченням так званих семи вільних мистецтв. У 1632 ці дві Школи об'єдналися в Києво-Братську Колегію. У 1701 році, указом Петра I, Колегію було перетворено на Києво-Могилянську Академію.

Ослаблення Польщі знизило вплив шкіл наприкінці XVIII - на початку XIX століть. За підтримки імператриці Єлизавети Петрівни, Георгій Кониський у 1757 році на базі Могилівської школи відкрив православну духовну семінарію. Декретом імператора Йосипа ІІ, Львівську школу було перетворено на Ставропігійський інститут. За розпорядженням уряду та указом Синоду від 14 серпня 1817 року Києво-Могилянська Академія була закрита.

Ідея братніх шкіл знову привернула деяку увагу наприкінці XIX - на початку ХХ століття. 21 січня 1896 року церковне братство Спасо-Преображенської церкви відкрило братську школу в Юзівці, яка зараз відома як місто Донецьк. У 1903 році школа переїхала в триповерхову будівлю, одну з небагатьох висотних будівель на той час. Цей регіон, що швидко розвивався, відчував тоді гостру нестачу навчальних закладів.

Протягом чотирьох століть у рамках цієї громадської ініціативи було всього відкрито понад 40 братських шкіл.

Следующее лектио

Відтворена Школа

Термины

Братские школы, Семь свободных искусств

Экзамен

Определения

  • Братские школы -- это инициатива, предпринятая независимо от государства общественными организациями, братствами, с целью восполнить пробелы системы образования.

Вопросы экзамена