Відмінності між версіями «Відтворена Школа»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Текст)
 
(Не показані 56 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Воссозданная Школа]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[О Школе Сегодня]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацка Школа Витае]]'''.
+
[[Відтворена Школа]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[О Брацкой Школе|Про Брацькі Школи]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацка Вводка|Брацька Вводка]]'''.
  
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Свободные Искусства]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Братские Школы|Брацькі Школи]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
<gallery mode="packed">
+
<gallery mode="packed">Файл:De-fakto.jpg
 
</gallery>
 
</gallery>
  
===Текст===
+
===Текст (HTML)===
:Лишь четыре [[Братские школы]] дожили до ХХ века. Две -- в Киеве и по одной -- во Львове и Могилёве.
+
:<p><strong>Відтворена Школа</strong></p><p>Захоплення влади комуністами у першій половині ХХ століття перервало на деякий час ту суспільну освітню ініціативу, яка породила братські школи. У 1918-1919 роках комуністи закрили братню школу в Донецьку та семінарію, створену на базі Могилівської школи.</p><p>Після приєднання Західної України до СРСР, комуністи дісталися і до навчального закладу у Львові. Ставропігійський інститут був спочатку закритий у 1939. Потім, під час Другої світової війни, установа була знову відкрита і знову закрита комуністами у 1944 після повернення Західної України.</p><p> Проте після того, як Радянський Союз припинив своє існування, кілька навчальних закладів було відроджено. У 1991 році, згідно з розпорядженням Голови Верховної Ради України "Про відродження Києво-Могилянської академії", на історичній території було здійснено повну реконструкцію навчального закладу. Вже у XXI столітті Ставропігійський інститут у Львові був відроджений у формі університету "Львівський Ставропігіон".</p><p>У 1992 році група ентузіастів відродила братську школу в Могильові. Таким чином, з незалежних від школи причин, вона не функціонувала лише 70 років. До того ж могилівська братська школа була відроджена саме як школа, а не семінарія чи університет. Як сказав натхненник ідеї Ігор Ірхо, його зацікавив підхід до освіти, як до громадської ініціативи.</p><p>Брацька Школа не має жодної державної, політичної, релігійної та комерційної приналежності. Було також прийнято принципове рішення не оформляти школу як юридичну особу, щоб не залежати від влади. За фактом, Брацька Школа - це її волонтери.</p><p>У перші роки після відродження школа існувала на базі кількох місцевих підприємств - зокрема, такі некомерційні організації, як Економічна Група, а також місцеві газети Де-факто та "Будь-яка Забаганка" використовували Школу для підготовки та перепідготовки співробітників. Зараз школа покладається на партнерів по всьому світу.</p><p>Розвиток Інтернету підняв Школу на новий рівень. У 2012 році, Школа отримала свій цифровий майданчик, спочатку те, що відомо сьогодні як Брацька Учебка. Пізніше, Учебка розширилася до Брацького Кампуса і потім до Брацької Хмари. Тисячі учнів пройшли через тренінги та отримали інші послуги Школи лише за останні кілька років.</p>
  
:Коммунистические власти закрыли потомок Львовской школы в 1939, после присоединения Западной Украины к СССР. Во время второй мировой войны учреждение было вновь открыто и снова закрыто коммунистами в 1944. Уже в XXI веке, учреждение было возрождено в форме университета "Львовский Ставропигион".
+
===Следующее лектио===
 +
:[[Обязанности Учеников|Обов'язки Учнів]]
  
:Коммунисты же закрыли потомок Могилёвской школы после захвата власти в 1918-1919 годах. По независящим от школы причинам, школа не функционировала более 70 лет.
+
===Термины===
 +
:[[Брацки Кампус]], [[Брацко Облако]], [[Брацка Учебка]], [[Брацка Школа]], [[Экономическая Группа]]
  
:В 1992 году, после того, как Советский Союз прекратил своё существование, группа энтузиастов возродила [[Брацка Школа|Брацку Школу]]. Как сказал Игорь Ирхо, энтузиастов привлекли идеи образования как общественной инициативы. Было принято принципиальное решение не оформлять школу в качестве юридического лица, чтобы не зависеть от властей. Школа существовала на базе нескольких предприятий -- в частности, некоторые некоммерческие организации, а также местные газеты Де-факто и Любой Каприз использовали Школу для подготовки и переподготовки сотрудников.
+
==Экзамен==
  
:Развитие Интернета подняло Школу на новый уровень. В 2015, Школа получила свой цифровой кампус, известный сейчас как [[Брацка Учебка]]. Тысячи учеников прошли через тренинги Школы с того времени.
+
===Определения===
 +
:*[[Брацка Школа]] -- Негосударственная, некоммерческая, неполитическая, нерелигиозная образовательная инициатива, которая существует виртуально, но взаимодействует с партнёрами на местах.
  
===Вопрос(ы)===
+
===Вопросы экзамена===
:Готовы перейти к следующей микролекции? --Да/Нет
 
 
 
'''[[Обустройство Школы]]''' -- следующее лектио.
 
  
 
[[Category: Лектио]]
 
[[Category: Лектио]]

Поточна версія на 15:50, 19 листопада 2022

Відтворена Школа (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Про Брацькі Школи. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Брацькі Школи.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Відтворена Школа

Захоплення влади комуністами у першій половині ХХ століття перервало на деякий час ту суспільну освітню ініціативу, яка породила братські школи. У 1918-1919 роках комуністи закрили братню школу в Донецьку та семінарію, створену на базі Могилівської школи.

Після приєднання Західної України до СРСР, комуністи дісталися і до навчального закладу у Львові. Ставропігійський інститут був спочатку закритий у 1939. Потім, під час Другої світової війни, установа була знову відкрита і знову закрита комуністами у 1944 після повернення Західної України.

Проте після того, як Радянський Союз припинив своє існування, кілька навчальних закладів було відроджено. У 1991 році, згідно з розпорядженням Голови Верховної Ради України "Про відродження Києво-Могилянської академії", на історичній території було здійснено повну реконструкцію навчального закладу. Вже у XXI столітті Ставропігійський інститут у Львові був відроджений у формі університету "Львівський Ставропігіон".

У 1992 році група ентузіастів відродила братську школу в Могильові. Таким чином, з незалежних від школи причин, вона не функціонувала лише 70 років. До того ж могилівська братська школа була відроджена саме як школа, а не семінарія чи університет. Як сказав натхненник ідеї Ігор Ірхо, його зацікавив підхід до освіти, як до громадської ініціативи.

Брацька Школа не має жодної державної, політичної, релігійної та комерційної приналежності. Було також прийнято принципове рішення не оформляти школу як юридичну особу, щоб не залежати від влади. За фактом, Брацька Школа - це її волонтери.

У перші роки після відродження школа існувала на базі кількох місцевих підприємств - зокрема, такі некомерційні організації, як Економічна Група, а також місцеві газети Де-факто та "Будь-яка Забаганка" використовували Школу для підготовки та перепідготовки співробітників. Зараз школа покладається на партнерів по всьому світу.

Розвиток Інтернету підняв Школу на новий рівень. У 2012 році, Школа отримала свій цифровий майданчик, спочатку те, що відомо сьогодні як Брацька Учебка. Пізніше, Учебка розширилася до Брацького Кампуса і потім до Брацької Хмари. Тисячі учнів пройшли через тренінги та отримали інші послуги Школи лише за останні кілька років.

Следующее лектио

Обов'язки Учнів

Термины

Брацки Кампус, Брацко Облако, Брацка Учебка, Брацка Школа, Экономическая Группа

Экзамен

Определения

  • Брацка Школа -- Негосударственная, некоммерческая, неполитическая, нерелигиозная образовательная инициатива, которая существует виртуально, но взаимодействует с партнёрами на местах.

Вопросы экзамена