Відмінності між версіями «Працівники та Наймачі»

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук
(Материалы)
 
(Не показані 16 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Работники и Наниматели]] (здесь и далее по тексту -- ''Лектио'') -- это часть урока [[Как Получить Работу]]. В [[Брацка Школа|Брацкой Школе]], уроки делятся на так называемые [[лектио]], каждое из которых состоит из микролекции и одного или нескольких заключительных вопросов. Урок, в свою очередь, относится к курсу '''[[Брацка Вводка]]'''.
+
[[Працівники та Наймачі]] (тут і далі по тексту -- ''Лектіо'') -- це частина уроку [[Как Получить Работу|Як Отримати Роботу]]. У [[Брацка Школа|Брацькій Школі]], уроки діляться на так звані [[лектио|лектіо]], кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу '''[[Брацка Вводка|Брацька Вводка]]'''.
 
 
  
 
==Материалы==
 
==Материалы==
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Под Ваши Нужды]].
+
Предшественник этого ''Лектио'' -- [[Под Ваши Нужды|Під Ваші Потреби]].
  
 
===Иллюстрации===
 
===Иллюстрации===
Рядок 10: Рядок 9:
  
 
===Текст (HTML)===
 
===Текст (HTML)===
:<p><strong>Работники и Наниматели</strong></p><p>На рынке труда действует множество актёров, включая посредников и вовлечённых, но две основные стороны этого рынка -- это работники и их наниматели.</p><ol type="a"><li>Наниматели на рынке ищут рабочую силу, чтобы заполнить свои вакансии. Нанимателей рабочей силы называют работодателями. Они нанимают на работу тех работников, которые нужны их бизнесу. Например, ресторан не может обойтись без официантов, а правительство -- без чиновников.</li><li>Работники на рынке ищут покупателей своей рабочей силы, то есть своих нанимателей или того, кто за труд работников будет платить. И официанты в ресторане, и чиновники в правительстве ожидают, что их время на рабочем месте будет оплачено.</li></ol><p>У каждой из сторон -- свои потребности. У потенциальных работников эти потребности описываются профессиональным призванием, требуемой оплатой труда и его условиями. Потенциальным работодателям нужно рабочее время желаемой рабочей силы.</p><p>Как стороны формулируют свои потребности? Работник обычно излагает свои требования в заявке на работу или на собеседовании. Наниматели по большей части формулируют описание работы. В профессиональном плане, работодатели могут описать возможности желаемой рабочей силы перечнем знаний, навыков и умений.</p><p>У каждой из сторон также -- свои возможности. Возможности работников -- это быть и функционировать на рабочем месте. Возможности работодателей -- это предоставление подходящего рабочего места и компенсации за труд.</p><p>Соответственно, каждая из сторон имеет свои интересы, причём интересы разных сторон часто конфликтуют между собой.</p><p>С одной стороны, предприятия стремятся сократить свои затраты. Частные предприятия вообще приходят в бизнес, чтобы получить прибыль. Эта прибыль достигается либо повышением продаж клиентам, либо уменьшением расходов на эти продажи. Потому типичный работодатель будет делать всё возможное, чтобы заплатить работнику как можно меньше.</p><p>С другой стороны, работники заинтересованы продать своё рабочее время подороже. Они подыскивают тех работодателей, которые лучше мотивируют их труд, и те места работы, где лучше платят.</p><p>Впрочем, этот конфликт интересов существует не везде и не всегда. В конце концов, работодатели заинтересованы иметь квалифицированных работников, а работники -- подходящих работодателей. Некоторые наниматели стремятся установить добрососедские, партнёрские отношения со своими работниками, прозрачно устанавливая как и из чего складываются условия и оплата труда.</p><p>Ну и, наконец, границы между работниками и нанимателями размыты. Наниматели утром в середине дня могут выступать в роли нанимающихся. Многие предприниматели вообще совмещают в себе и работодателей, и работников. Самозанятые буквально нанимают на свою работу себя.</p><p><i>А теперь, завершите, пожалуйста, следующее предложение.</i> Судя по тексту выше, работодатели ищут тех работников, которые:</p>
+
:<p><strong>Працівники та Наймачі</strong></p><p>На ринку праці діє безліч акторів, включаючи посередників і залучених, але дві основні сторони цього ринку - це працівники та їх наймачі.</p><ol type="a"><li><p><strong>Наймачі</strong> шукають на ринку робочу силу, щоб заповнити свої вакансії. Наймачів робочої сили називають роботодавцями. Вони наймають на роботу тих працівників, які потрібні їхньому бізнесу. Наприклад, ресторан не може обійтися без офіціантів, а уряд без чиновників.</p></li><li><p><strong>Працівники</strong> на ринку шукають покупців своєї робочої сили, тобто своїх наймачів або того, хто за працю працівників платитиме. І офіціанти в ресторані, і чиновники в уряді очікують, що їхній час на робочому місці буде оплачено.</p></li></ol><p>У кожної зі сторін є свої потреби. У потенційних працівників ці потреби описуються професійним покликанням, необхідною оплатою праці та її умовами. Потенційним роботодавцям потрібен робочий час бажаної робочої сили.</p><p>Як сторони формулюють свої потреби? Працівник зазвичай викладає свої вимоги у заявці на роботу чи співбесіді. Наймачі здебільшого формулюють опис роботи. У професійному плані роботодавці можуть описати можливості бажаної робочої сили переліком знань, навичок та умінь.</p><p>У кожної зі сторін також є свої можливості. Можливості працівників - це функціонувати на робочому місці. Можливості роботодавців - це надання відповідного робочого місця та компенсації за працю.</p><p>Відповідно, кожна зі сторін має свої інтереси, до того ж інтереси різних сторін часто конфліктують між собою.</p><p> Підприємства прагнуть скоротити свої витрати. Приватні підприємства загалом приходять у бізнес, щоб отримати прибуток. Цей прибуток досягається або підвищенням продажів клієнтам, або зменшенням витрат на ці продажі. Тому типовий роботодавець робитиме все можливе, щоб заплатити працівникові якнайменше.</p><p>З іншого боку, працівники зацікавлені продати свій робочий час дорожче. Вони підшукують тих роботодавців, які краще мотивують їхню працю, і ті місця роботи, де краще платять.</p><p>Втім цей конфлікт інтересів існує не скрізь і не завжди. Зрештою, роботодавці зацікавлені мати кваліфікованих працівників, а працівники – відповідних роботодавців. Деякі наймачі прагнуть встановити добросусідські, партнерські стосунки зі своїми працівниками, прозоро встановлюючи як і з чого складаються умови та оплата праці.</p><p> Ну і, нарешті, межі між працівниками та наймачами розмиті. Наймачі вранці всередині дня можуть виступати в ролі тих, хто наймається. Багато підприємців взагалі поєднують у собі і роботодавців, і працівників. Самозайняті буквально наймають на свою роботу себе.</p>
 
 
===Варианты===
 
:'''могут максимально хорошо работать и при этом согласны минимально получать'''./ будут всегда вовремя появляться на рабочем месте./ будут безоговорочно исполнять все указания работодателей./ сами могут быть работодателями.
 
  
:Следующее лектио -- '''[[Дороги к Работе]]'''
+
===Следующее лектио===
 +
:[[Пути к Работе|Шлях до Роботи]]
  
 
===Термины===
 
===Термины===
:[[Рынок труда]], [[субъект рынка труда]]
+
:[[Рынок труда]], [[Субъект рынка труда]]
  
 
==Экзамен==
 
==Экзамен==

Поточна версія на 19:37, 18 листопада 2022

Працівники та Наймачі (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Як Отримати Роботу. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.

Материалы

Предшественник этого Лектио -- Під Ваші Потреби.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Працівники та Наймачі

На ринку праці діє безліч акторів, включаючи посередників і залучених, але дві основні сторони цього ринку - це працівники та їх наймачі.

  1. Наймачі шукають на ринку робочу силу, щоб заповнити свої вакансії. Наймачів робочої сили називають роботодавцями. Вони наймають на роботу тих працівників, які потрібні їхньому бізнесу. Наприклад, ресторан не може обійтися без офіціантів, а уряд без чиновників.

  2. Працівники на ринку шукають покупців своєї робочої сили, тобто своїх наймачів або того, хто за працю працівників платитиме. І офіціанти в ресторані, і чиновники в уряді очікують, що їхній час на робочому місці буде оплачено.

У кожної зі сторін є свої потреби. У потенційних працівників ці потреби описуються професійним покликанням, необхідною оплатою праці та її умовами. Потенційним роботодавцям потрібен робочий час бажаної робочої сили.

Як сторони формулюють свої потреби? Працівник зазвичай викладає свої вимоги у заявці на роботу чи співбесіді. Наймачі здебільшого формулюють опис роботи. У професійному плані роботодавці можуть описати можливості бажаної робочої сили переліком знань, навичок та умінь.

У кожної зі сторін також є свої можливості. Можливості працівників - це функціонувати на робочому місці. Можливості роботодавців - це надання відповідного робочого місця та компенсації за працю.

Відповідно, кожна зі сторін має свої інтереси, до того ж інтереси різних сторін часто конфліктують між собою.

Підприємства прагнуть скоротити свої витрати. Приватні підприємства загалом приходять у бізнес, щоб отримати прибуток. Цей прибуток досягається або підвищенням продажів клієнтам, або зменшенням витрат на ці продажі. Тому типовий роботодавець робитиме все можливе, щоб заплатити працівникові якнайменше.

З іншого боку, працівники зацікавлені продати свій робочий час дорожче. Вони підшукують тих роботодавців, які краще мотивують їхню працю, і ті місця роботи, де краще платять.

Втім цей конфлікт інтересів існує не скрізь і не завжди. Зрештою, роботодавці зацікавлені мати кваліфікованих працівників, а працівники – відповідних роботодавців. Деякі наймачі прагнуть встановити добросусідські, партнерські стосунки зі своїми працівниками, прозоро встановлюючи як і з чого складаються умови та оплата праці.

Ну і, нарешті, межі між працівниками та наймачами розмиті. Наймачі вранці всередині дня можуть виступати в ролі тих, хто наймається. Багато підприємців взагалі поєднують у собі і роботодавців, і працівників. Самозайняті буквально наймають на свою роботу себе.

Следующее лектио

Шлях до Роботи

Термины

Рынок труда, Субъект рынка труда

Экзамен

Определения

  • Рынок труда -- Совокупность таких рабочих мест в определённом месте или для определённого рода работ, которые не заняты работниками сейчас или не будут заняты в определённом будущем.
  • Субъект рынка труда -- Участник рынка труда. Субъекты относятся к одной или нескольким из трёх категорий: работодатели, работники и вовлечённые.

Вопросы экзамена