Агенти та Залучені

Матеріал з Брацка Правка
Версія від 20:26, 18 листопада 2022, створена Vitaliy (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Агенти та Залучені (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Як Отримати Роботу. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Брацька Вводка.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Шлях до Роботи.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Агенти та Залучені

Ринок праці складний і багатогранний. Нелегко зрозуміти, що в ньому відбувається. Ще складніше передбачити, яким він стане. Як працівники та наймачі знаходять один одного?

Передусім і роботодавці, і працівники можуть безпосередньо звернутися один до одного. Без допомоги сторонніх організацій діючий роботодавець може розмістити рекламу на своїх площах - наприклад, повісити вивіску на будівлю або прикріпити оголошення до дверей. Часто наймачі повідомляють про вакансію співробітникам, партнерам і клієнтам, які вже є.

Майбутні працівники або реагують на прямі кампанії роботодавців, або звертаються до сторін, які залучені до ринку праці, але самі не є ні роботодавцями, ні здобувачами. Дійсно, працівники та роботодавці не знаходяться у вакуумі.

Ці треті особи можна об'єднати у дві категорії:

  1. Посередники, які з'єднують працівників та роботодавців. Наприклад, державні центри з працевлаштування допомагають і працівникам знайти роботодавців, і роботодавцям знайти потрібних співробітників.

    Одні посередники можуть підтримувати сайти та інші платформи для співпадіння інтересів. Інші можуть бути у ролі агентів чи працівників, чи роботодавців. Тих агентів, які від імені організацій шукають співробітників, називають сторонніми рекрутерами.

  2. Ті залучені до ринку праці, які беруть участь у ринку безпосередньо, але взаємодіють або з роботодавцями, або з працівниками.

    Залучені можуть бути й організації, ц люди. До залучених людей можна віднести родичів та друзів потенційних працівників. Якщо члени сім'ї можуть бути наставниками або консультантами, їхня допомога в орієнтації на ринку є особливо цінною. До залучених організацій віднесемо партнерів та клієнтів роботодавців, а також усіх, хто надає послуги прямим учасникам ринку.

    Прикладами залучених організацій можуть бути вищі навчальні заклади та професійно-технічні установи. Деякі некомерційні організації та бізнес також спеціалізуються на ринку праці.

Волонтери Брацької Школи самі по собі також є залученими особами. Вони надають послуги освіти як безробітним, так і працевлаштованим. Економічну групу можна віднести як до посередників, так і до залучених. Ця організація і сама є і суб'єктом ринку, і надає послуги різним сторонам.

Будь-який постачальник послуг має свої переваги та недоліки. Основна мета комерційних організацій - не обов'язково допомогти майбутньому професіоналу, а заробити на його бажаннях. Державні органи цієї мети не мають, але їхня допомога далеко не завжди ефективна. Державні організації зазвичай прагнуть працевлаштувати якомога більшу кількість людей, але вони не знають, на яких роботах ці люди будуть максимально результативними для роботодавців, і які роботи максимально підійдуть цим людям.

Следующее лектио

Дипломи про Навчання

Термины

Рынок труда, Субъект рынка труда

Экзамен

Определения

отсутствуют

Вопросы экзамена