Службові Тести

Матеріал з Брацка Правка
Перейти до: навігація, пошук

Службові Тести (тут і далі по тексту -- Лектіо) -- це частина уроку Суть Ручного Тестування. У Брацькій Школі, уроки діляться на так звані лектіо, кожне з яких складається з мікролекції та одного або декількох заключних питань. Урок, своєю чергою, належить до курсу Вибір Професії.


Материалы

Предшественник этого Лектио -- Ручные и Авто-Тесты.

Иллюстрации

Текст (HTML)

Службові Тести

На відміну від натуральних тестів, службове тестування виконується тими співробітниками, чия посадова інструкція або робоче завдання включає ручне тестування.

Типово ці тести імітують дії користувачів. Інші завдання тестувальників можуть включати:

  • Формування стратегії тестування, тобто визначення об'єктів тестування, типи тестів та їх розклад.
  • Написання сценаріїв тестів. Ці описи далі використовуються для проведення тестів.
  • Самостійне внесення тих виправлень у вироби, що тестуються, які дозволяються правами тестувальників.
  • Документація результатів тестів, включаючи повідомлення про виявлені помилки, проблеми з інтерфейсом користувача та областях, що вимагають поліпшення.

Тестування проводиться до початку розробки, під час виконання проєкту розробки та після його завершення.

Дослідне тестування (exploratory testing) задіюється для уточнення "образу" майбутнього виробу та формування завдань його розробки. Наприклад, у медицині, непроникні обстеження включають вивчення рентген-знімків і даних від УЗД. Перевірка за допомогою зонда ж буде обстеженням, що впливає.

Розробка програмного забезпечення (ПЗ) практично завжди супроводжується тестуванням. Ця технологія типово проводиться циклами. Брацькі Техрада називає їх "прогонами". Як мінімум, кожен прогін завершується тестами; хоча в реальному житті тести проводяться набагато частіше.

  1. Спочатку тестуються компоненти ПЗ (unit testing).
  2. Після досягнення життєздатності компонентів, тестується їхня взаємодія (integration testing; на сленгу розробників, "дружба" компонентів).
  3. Після перевірки взаємодії, тестується життєздатність всієї системи (system testing).

Однак тести прогонами не закінчуються.

  1. Перед передачею кінцевим користувачам, готова система проходить "альфа-тестування", тобто імітацію реальної роботи системи.
  2. "Бета-тестування" проводиться, якщо про нього домовилися замовник та розробники. Бета-тест проводиться вже кінцевими користувачами, які попереджені про те, що працюють із сирою системою. Бета-тест іноді називається "польовими випробуваннями".

Альфа та бета -- це перші дві літери грецького алфавіту. Розробники готових програмних рішень з відкритим кодом зазвичай публікують і бета-версії, і стабільні версії своїх виробів. На всіх брацьких фермах, крім Досвідченої Ферми, встановлені виключно стабільні версії. Бета-версії можуть бути розгорнуті тільки на Досвідченій Хмарі.

А тепер, виберіть, будь ласка, найкраще завершення наступної пропозиції. Судячи з тексту вище, службові тести виробу швидше за все будуть проходити в наступної послідовності:

Варіанти

дослідницька, взаємодія, бета. / компоненти, альфа, дослідницький. /альфа, бета, компоненти. / бета, системи, альфа.
Следующее лектио -- Сценарии и Поиски

Термины

Ручное тестирование, Программные системы, Автоматизированное тестирование, Юзабилити-тестирование, UX, Приемочные испытания, Периодические тестирование

Экзамен

Определения

Вопросы экзамена

Какое из приведенных ниже утверждений является правильным: --

а)Все остальные ответы по существу верны. b)Некоторые программы для Тестирования не всегда проводят Автоматическое Тестирование. c)Ни один из ответов не правильный d)Периодическое тестирование может быть организовано для получения отзывов конечных пользователей об объекте тестирования. e)Написание тестовых примеров - важный этап периодического тестирования.